Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Tomáš 10 »

Kde bereš ty panďuláky?
Dovolím si odpovědět za autora -
Navštiv jakýkoliv obchod s vláčky a tam jich koupíš mraky druhů.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Milý Tomáši10
jsi hodný, že mi šetříš čas s odpověďmi, ale musím Tě zklamat - přesně takhle to není.
Jak jsem psal v příspěvku výše, nic na model jsem nekupoval. Teda, plexisklo a mdf18-ku na dekl jo, ale i dekl jsem si plácal sám.
Pidilidi jsou vyrobeni z papíru s následnými několika vrstvami do kaše zředěné sádry Uniflot. Poté opět tempery.
PS: V obchůdku z vláčky toto měřítko nenajdeš. "Jen" 220. To je tuším Z-etko. Koupil jsme tam koně na Kozí hrádek, ale nevím, jestli je použiju. Možná jako hříbata :-) Kozy bych mnohem raději. A velký! Ale ty tam neměli. :( :( Ani malý kůzlátka. Holt si i je asi taky budu muset vyrobit. Když to je Kozí hrádek :-) Ostatně, až uvidíte ty děvečky, co tam už mam... :lol:
Martin
Jo a díky za ohlasy. Fakt to těší
Naposledy upravil(a) Makr dne ned 27.1.2013 22:41, celkem upraveno 1 x.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

snekousek píše:Četl jsem co jsi mi napsal,ale takový hračička jako ty fakt nejsem i když bych měl aby ten model za něco stál.Ty to taháš k dokonalostnímu perfektu a mě postačí když to pocukruji nějakým posypem.Ale abys neřekl že jsi ťukal do kláves zbytečně,tak já se nad sebou hluboce zamyslím a přemluvím své vnitřní talentové střevo,aby se probralo.:-D
Napadlo mě kolego: Nevím, čím se živíš, ale jestli jsi od nějakého řemesla a používáš polyuretanovou pěnu s aplikační pistolí, tak bude stačit trocha "cmrndnutí "okolo" na místa, kde je to třeba a máš hned terénních nerovností habakuk. Pak sádru, tempery, lak a posypy a je to. Teda, z větší části ,-)
Naposledy upravil(a) Makr dne pát 25.1.2013 23:35, celkem upraveno 1 x.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: státní hrad Házmburk - vlastní tvorba M 1:200

Příspěvek od Makr »

Aki píše:máš to naprosto peckoidní :) já bych z toho sice vyhodil ty barevný pásky, auto a satelit na domečku, ale chápu, že jsi to chtěl mít autentický do detailu :)
Příteli Aki, je to přesně tak, jak píšeš, chtěl jsem to tak jak to bylo při mý návštěve na hradu. A ta výztražná páska je tam strašně důležitá :-)) Bez ní by tam toho papíru moc nebylo a nerad bych, aby se na mě kolegové zlobili, že tady otravuju s modelem, na kterém není nic z papíru :-))
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Aki »

hehe, moderátorem jsem tady teď já a já jsem se rozhodnul, že tohle prostě JE (skoro) papírovej model, takže tě za 3 piva nesmažu :D
je to fakt nádhera na to koukat. i ty pidilidi jsou kouzelný, já myslel, že ty jsou kupovaný, tož smekám ještě jednou :)
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od spida »

Já sem moc mezi domečkáře nelezu, ale viděl jsem fotky v galerii tak jsem juknul jestli je to i tu. I já jezdím skoro každý den kolem hradu a byl jsem tam už několikrát. Tvůj model je opravdu úžasnej a hrozně realistickej. Zaparkovat před branou nějakou Dakarku - tak to nemá jedinou chybičku ;)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

:lol: Třeba s "princeznou" dovážet zásoby do hradního občerstvení ;) Ale ta Frontera Miriam je taky skoro jako "živá" :-)
To by šlo, ale musel bys jí Romane utvořit i v pidiměřítku :-)
Však i já se kocham nad Tvýma Dakarkama a velmi dlouho jsem se rozmýšlel, jestli přidat do svých archivů i je, ale už bych to nazvládal finančně. Už teď mam hromádku u MPG a nejsem zatím schopen na ni našetřit... Nedej bože, aby přišly nějaký novinky.
To už bych musel vzít provaz a jít se zastřelit do rybníka :cry:
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 119
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Mikuláš »

Postavičky 1:200 se vyrábějí, má je v nabídce známý výrobce Preiser - ale je dost možné, že na našem trhu jsou obtížně k dostání (pokud vůbec).
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Právě od Preiser-a jsem koupil ty výše zmíněné a bylo to loni na Model Hobby v Letňanech. Tam mi pani prodejkyně :-) nabídla pouze tohle měřítko 1:220. Jestli si dobře pamatuju, tak říkala, že dvoustovku vůbec nemá. A i kdyby měla, tak já nechtěl nic kupovat, naopak jsem chtěl, když se na svý "dítko" podívám, říct, tohle jsem uhňácal já, těmahle hnátama. Proto jsem koupil jen koně na Kozí a to je 220.
Určitě vim, že je tam neměla, ale když tak nad tim tak přemejšlim a vzpomínám, tak měla triko s hlubokym výstřihem..... Je možný, že sem jí äž tak pozorně neposlouchal.... :o :shock: ....
Rubáš z Hrádku
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29.4.2013 17:28

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Rubáš z Hrádku »

Koukám, že M. se zde ani nepochlubil, že jeho Házmburk byl na odborné výstavě Hrady Českého středohoří v Lovosicích. Na konci tohoto videa lze vidět tento výtvor.

https://www.youtube.com/watch?v=ciFDH99_4Sw" onclick="window.open(this.href);return false;
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

Rubáš z Hrádku píše:Koukám, že M. se zde ani nepochlubil, že jeho Házmburk byl na odborné výstavě Hrady Českého středohoří v Lovosicích. Na konci tohoto videa lze vidět tento výtvor.

https://www.youtube.com/watch?v=ciFDH99_4Sw" onclick="window.open(this.href);return false;
Ano, Rubáši, máš pravdu.
Model byl na tuto výstavu na poslední chvíli zapůjčen. Nestačil jsem si to ani pořádně uvědomit, že by možná bylo dobré přímo sem připíchnout pozvánku. Omlouvám se. Výstava samotná byla sice (pro mě určitě) velice zajímavá, ale myslím si, a také jsem to vedení Sdružení hrady Českého Středohoří vytkl, že nebyla dostatečně medializována.
Bylo mi tedy v tomto ohledu slíbeno, že příští výstava k příležitosti výročí Jana Husa už bude propagována více a na "viditelnějších" místech. Mimo jiné by tam měl být zapůjčen i model Kozího hrádku, kterým se teď intenzivně zabývám..
Pro zajímavost: Model Házmburku je umístěn ve stálé expozici muzea Českého granátu v Třebenicích. Už jsem to chtěl napsat loni, ale už bylo po sezóně a pak jsem na to zapomněl..
Martin
KarelLh
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.9.2015 9:28

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od KarelLh »

Moc, opravdu moc pěkné!
Ne, že bych neobdivoval čistě papírové modely a především jejich stavitele(!), ale přeci jen jsou limitování vlastnostmi a možnostmi papíru, především jeho povrchem - strukturou, leskem/matem, kvalitou barev atd. Využití dalších modelářských technik a materiálů modely posune (po výtvarné stránce!) přeci jen do úplně jiného levlu. Už to není "jen" předvádění zručnosti, ale mnohem silnější estetický zážitek. (!!!Doufám, že můj příspěvek nenaštve "papírové modeláře"!!!, není tak myšlen, jen neumím svůj názor vyjádřit lépe!!!)
Tvoje práce, Martine, (Hazmburk a Kozí hrádek) a Tvůj přístup k modelařině mě vyhecovaly, že asi také brzy vylezu "se svým krámem na trh".
Přeji Ti, ať se Ti i nadále daří!
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od Makr »

KarelLh píše:
Tvoje práce, Martine, (Hazmburk a Kozí hrádek) a Tvůj přístup k modelařině mě vyhecovaly, že asi také brzy vylezu "se svým krámem na trh".
Přeji Ti, ať se Ti i nadále daří!

Karle, jen pojď s kůží na trh, ať ostatní vidí, jaký jsem proti Tobě "břídil".
Sice máš o kousek větší měřítko, ale máš tam víc toho hradního "bordelu", realističtější statickou trávu a hlavně vodu, na kterou si já zatím netroufám.
Tak se nenech více přemlouvat a šoupni to sem. Ostatním se Tvoje dítko bude hodně líbit, na to vem jed.
Ahoj Martin
KarelLh
Příspěvky: 14
Registrován: pon 28.9.2015 9:28

Re: Státní hrad Házmburk / vlastní tvorba / 1:200

Příspěvek od KarelLh »

"...Tak se nenech více přemlouvat a šoupni to sem. Ostatním se Tvoje dítko bude hodně líbit, na to vem jed.
Ahoj Martin..."


Ahoj Martine,
už jsem se definitivně rozhodl, že svůj model budu prezentovat jen na bratrském fóru "Modelforum.cz" v kategorii dioramat - (přestože je nadepsáno "plastikové modelářství"...) Modelářské techniky užívané na tom fóru jsou přeci jen různorodější a také prezentace je pro mě mnohem jednodušší.
Předvádět se na tomto specializovaném fóru modelářů tvořících (téměř) výhradně z papíru by nebylo fér.
Tvoji práci i modely dalších modelářů na tomto fóru budu nadále pravidelně sledovat, už teď se těším!
Karel
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“