Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od zdenek-ch »

Představuji Vám svůj nový model hrádku Čeladná. Model je založen na jedné z několika možných historických podob, jeho předlohou, z níž se při tvorbě vycházelo vidíte níže.

Model obsahuje 12 listů, vyšel v malém nákladu v offsetovém tisku a objednat si jej můžete na mých stránkách za 190Kč + poštovné. Tamtéž naleznete i další fotky modelu.

http://www.papmodely.wz.cz

Už jsem tento model avízoval v novinkách, ale zde se ještě podělím o pár dalších foteček. Podotýkám že je focena betastavba, kde je tisk řešen inkoustově... na hotovém modelu je uděláno ještě mnoho drobných úprav, které na tomto modelu ještě nejsou.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Více o modelu zde:
http://www.papmodely.wz.cz
Naposledy upravil(a) zdenek-ch dne čtv 19.4.2012 10:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od bedatruhlar »

Měl bych jeden dotaz :jak se dostanou obránci do té přední zahrádky?
Uživatelský avatar
hovadak
Příspěvky: 64
Registrován: ned 22.1.2012 23:32
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od hovadak »

Tyrš říkal: přeskoč, přelez, ale hlavě nepodlejzej!
Knox

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od Knox »

No... pokud můžu říct k provedení: Umělá grafika... umělý koberec.... není moje gusto.
Jinak je to tvoje vlasní tvorba a před tou mám respekt, ale myslím, že se dá udělat i atraktivnější model, Tak snad příště... :)
Melchior
Příspěvky: 102
Registrován: ned 22.1.2012 16:57
Bydliště: Pardubice

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od Melchior »

Snad to nebude znit osklive, ale ani mne se to moc nelibi :) prijde mito takove umele, styl CHINA, ale jinak konstrukce fajne ! s texturou a barvami bychtelo si jeste vyhrat
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od zdenek-ch »

To předsunuté opevnění mělo podle toho, co jsem četl chránit přístup tam, kde skála přesahovala výšku hradeb.

Řekl bych že naživo to vypadá přece jenom lépe než na fotkách, ale "koberec" jsem k zatravnění fakt nepoužil:-) Jde o myslím si kvalitní modelářskou trávu, tuším že výrobce je Noch. Na fotkách, když se na to zaměřím, to splyne a vypadá to opravdu trochu jako koberec. Nicméně chystá se další model a ten bude zase krapet v jiném duchu.

Každopádně děkuji za ohlasy...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od Aki »

podle mě je škoda, že jsi odprezentoval až hotovej model a ne jeho vývoj, během kterýho člověk může reagovat na poznámky přihlížejících a případně se podle nich zařídit... psal jsi, že je na vydaným modelu oproti betě několik předělávek, bohužel ale nevíme jakých, bylo by asi dobrý dát k dispozici i náhled stránek... jak už jsem psal na starým fóru, některý textury mi nepřijdou úplně nejšťastnější, ty vikýře jsou vyloženě divný, nepamatuju se, že bych někdy někde takovýhle viděl... uzavřený opevnění z klád bez možnosti přístupu zevnitř je asi dost nesmysl, i kozy by museli házet přes plot, aby se tam mohly napást :) a nakonec - pečlivě udržovanej "zámeckej park" uvnitř hradu je asi taky trošku mimo realitu, ale terén si samozřejmě může splácat podle vlastního uvážení... ještě bych měl dotaz - ta střecha u hospodářský budovy je jakože z čeho? ze všecho nejvíc mi to připomíná eternit...
podle mě jsi trošku promarnil potenciál, kterej tenhle model měl, ale je to samozřejmě jen můj subjektivní názor...
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od zdenek-ch »

Co se týče toho opevnění, našel jsem o něm snad jen jednu malou zmínku. Při detailním zkoumání dobových kreseb, stejně tak i pohlednice, na které je pokus o rekonstrukci hrádku, tak to opevnění opravdu bylo uzavřené. Možná dříve sloužilo k jiným účelům, ale na těch kresbách je to tak. Leda snad že by tam byly nějaké tajné dveře, průlez, či něco podobného. Jinak posyp na terén je od firmy Noch, zvolil jsem to co jsem měl právě k dispozici, ono to opravdu v reálu nevypadá tak jak na fotce.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od Aki »

ono je fajn posypy trochu míchat, když použiješ jen jeden (ač kvalitní), vypadá to vždycky jako koberec... já většinou nasypu na jednu hromadu posypů několik (různě barevnou statickou trávu, 2-3 různě barevný molitany, trochu přesátý hlíny, trochu přesátý nastrouhaný kůry), hezky to prohňácám a pak můžu posypat velkej kus najednou a ono ho to udělá krásně různorodej... samozřejmě, že víc vyšlapaný místa a cestičky dělám zvlášť. opevnění uzavřený bejt mohlo, podle dobový kresby to tak i vypadá (i když myslím, že si malíř v tomhle měřítku s nějakýma vrátkama hlavu nelámal), ale ač neodborník na tuhle problematiku, vsadil bych se, že tam nějaký dvířka zevnitř byly... třeba už jen proto, aby se tam daly pást nějaký ty hradní kozy :)
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od zdenek-ch »

Možná dvířka byly, možná ne...hledal jsem o tom dlouho co nejvíc materiálů...původně mě vůbec překvapilo, že na Čeladné někdy nějaký hrádek vůbec byl.:-)
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od zdenek-ch »

Nyní už je v přípravě další model a to tento:

Obrázek

Kdo by to nepoznal, tak je to dřevěný kostel svatého Prokopa a svaté Barbory z Kunčic pod Ondřejníkem.

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od Aki »

oj, tak to je krásnej kousek :) to jsem na tebe zvědavej, jak se s tím popereš :)
Uživatelský avatar
zdenek-ch
Příspěvky: 116
Registrován: ned 22.1.2012 17:24
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od zdenek-ch »

Tak tady je malá ukázka 3D vizualizace připravovaného kostelíku -

Obrázek

Obrázek
Knox

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od Knox »

Pro prezentaci jiného modelu, než je Hrádek Čeladná, prosím o založení nového vlákna. Díky
S pozdravem Váš Moderátor :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrádek Čeladná / Z-Art / 1:160

Příspěvek od Aki »

mno nevím... proti tý fotce mi to přijde proporčně nějaký divoký...
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“