Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Vojta Č. »

To jó, to si slepí každej, nebo minimálně každej druhej :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

Kasejovice jsou fertig včetně křížku a trávníku, takže se můžeme vrhnout zpátky na Svojanov... konečně dorazily potřebný díly, tak jsem moh dát do kupy rozdělaný kousky kolem věže... není to zrovna sranda skládat to do kupy, ale až zas taková hrůza to taky není, hlavně díky tomu, že všechno zatím sedí, jak má. Milan má můj obrovskej obdiv s jakou přesností dokázal ty složitý tvary nakreslit...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a takhle nějak to bude vypadat pohromadě (zatím nasucho)

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

jedu trochu na přeskáčku, podle toho, na kterej kus mám zrovna chuť :) čím dál víc obdivuju Milana, jak se s těma divokýma tvarama popasoval, všechno je až neskutečně přesný... ty terasy nejsou všechny placatý, jak by se mohlo na první pohled zdát. u některých jsou různý zalomení terénu. aby to vypadalo realističtějc, nerýhoval jsem terén, aby tam nevznikaly zlomy, jen jsem to naohýbal v prstech do oblouků... schody vlevo jsou zatím v jednodušší verzi, navrch ještě přijde realističtější harmonika...

Obrázek Obrázek

bohužel se mi stala i jedna věc nemilá... rada pro ostatní - pokud máte doma psa, nenechávejte přes noc Svojanov na stole poblíž sušenek... Marley dostal ráno na pr... (kroť se se výrazech), ale tenhle kus budu muset nejspíš slepit celej znovu :(

Obrázek

update... schody ve full HD vypadaj takhle nějak...

Obrázek

návod radí lepit ty zoubky na podklad ještě před jeho přilepením k terénu, ale já to lepil na podklad vytvarovanej a přilepenej. líp se tím daj korigovat nějaký nepřesnosti a návaznost schodů na terén...
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od JanO »

Koukám, že ruka už je zcela zdravá :lol: .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

jojo, ruka už zase slouží, zůstala jen solidní jizva :)

pustil jsem se do parafráze na Svěrákovy kachny - schody... schody... schody... schody... jejich milovníci si jich u tohohle kousku vyloženě užijou :D zatím mám komplet 4, zbejvá jich ještě asi 7-8... :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda B.
Příspěvky: 243
Registrován: pon 6.2.2012 18:39
Bydliště: Nýřany

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Jenda B. »

Ahoj Aki, nějaký postup na Svojanově?
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

jojo, něco málo připatláno jest, musím sem naházet fotky :) ale já jsem šnekolepič no. ačkoliv si k tomu sednu na chvíli skoro každej den, moc rychle mi to od ruky nejde... pořád vymejšlím, co s okýnkama. budu je komplet předělávat (ty dvojitý), páč jsem si při umělým osvětlení a tmavý lahvičce nevšimnul, že ředidlo není bílý, ale trochu do žluta, takže se to na těch laserových rámech podepsalo. navíc mi pár okýnek sežral pes, takže jsem si u mistra TEA objednal komplet nový. s čím mám ale velký dilema, je zasklívání. u větších oken to není problém, horší jsou ty nejmenší, který maj rámy silný cca 0,3 mm. přilepit na to nějakou fólii tak, aby to drželo a slušně vypadalo je pro mě zatím oříškem nerozlousknutým. zkoušel jsem to zasklít herkulem, ale taky to není úplně to pravý ořechový. tak teď babo raď - nechat všechny bez skel (což by bylo nejčistší), zasklít jen ty velký (cca 20 ks) a malý (6 ks) nechat bez skel, nebo narvat sklo i do těch malých trochu na úkor čistoty...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

jenom pár ukázek některých detailů... konečně se mi asi na 50. pokus podařilo vymyslet technologii na zasklívání i těch prťavých okýnek, myslím, že to vypadá o dost líp, než Herkulesem. pokud by se chtěl někdo nechat inspirovat, tak je potřeba z pevnější fólie (já ji urval z nějaký poloprosklený krabičky) vyříznout obdélníček, kterej bude přesně pasovat do okna. jednu hranu olíznu vteřiňákem a přilepím dovnitř do okna, potom namáznu protější hranu a přilepím ji taky - musí to bejt tak, aby vrch fólie přesně lícoval se stěnou. potom už jen navrch přilepím laserem vypálený okýnko. je to hrozná piplačka, ale výsledek za to stojí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od bernie »

Konečně hospoda - ta je tam moc dobrá 8-)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Makr »

Akouši,
to malý vokýnko na malym obrázku vypadá, jako bys měl vraženou třísku :P
A z čeho máš ty parohy s lucernou? Nebo jsou jen vytištěný? ;)
Martin
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

Makr: ve full verzi jsou některý díly lehce libový, ale dá se to :) navíc je vždycky možnost tyhle pidiokýnka nevyřezávat a nechat jen natištěný. pro lepiče, který si třeba na tohle nevěří na sto pro, doporučuju nejdřív slepit okýnko a když se povede, až potom vyříznout díru ve zdi. když se nepovede, bude tam prostě jenom natištěný, myslím, že koukatelnosti modelu to vůbec neuškodí :)

btw. až podle tý "třískový" fotky jsem si všimnul jak je 150-gramovej papír strašně tlustej :D
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od křemilek »

ahoj Aki je nějaky posun na svojanově diky křemilek.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

křemílku, křemílku, až se naučíš používat interpunkci, aby se to po tobě dalo číst, ukážu další posuny :D
z jistých důvodů nemůžu jet přesně podle návodu, takže zatím mám hromadu hotových stěn, střech a částí hradeb. sranda nastane ve chvíli, kdy se to všechno budu snažit dát do kupy :)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Makr »

Křemílku,
hlavně je to tim, že když se Akimu nechce něco z té drobotiny slepit,
tak se schválně řízne do prstu a doufá, že se na vlákno v tichosti zapomene :lol: :lol:
Ale to se sakra mejlí :lol: :D

A s interpunkcí má Akouš pravdu. Vždycky to po Tobě musim číst dvakrát,
abych pochopil smysl věty ;)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“