Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od křemilek »

jo budu kluci to čis dvakrat omlovam se ale j sem malinko diskrafik
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

mám tu zase pár detailů... jedna stěna se zasklenýma okýnkama, jedna tvarově poněkud divočejší střecha (komíny na ni přilepím až po osazení do celku, abych si je neulámal). jedna střecha červená... hromada vztekloidních pidivikýřků... a náhled na část obvodových hradeb, který jsou tvarově taky pěkná divočina - připadal jsem si jak při 300 zatáčkách Gustava Havla :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od kaktusak »

Když vidím tu slepenou sestavu střech k sobě tak si říkám jak se asi budou lepit ke stěnám . Nebylo by lepší to lepit postupně ? Než namažeš jednu stranu lepidlem tak ti to na druhé uschne .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

myslím, že to půjde lepit na stěny celkem v pohodě. po částech by to ani nešlo, střecha je nalepená na základnu, na který jsou po obvodu nakreslený podhledy (bude přes budovu přesahovat). uprostřed základny je díra, takže se ke chlopním člověk dostane. stejným způsobem je řešená střecha u Žlebů, která je o dost složitější a ač jsem z toho měl onehdá dost vítr, s jejím přilepením jsem žádnej větší problém neměl.
takže nejspíš přilepím ke střeše nejdelší chlopeň, abych to měl rovně, pak namažu lepidlem chlopně ostatní a přiklopím...
ještě jeden možnej způsob je ten, že si vyrobím chlopně nový, nalepím je zespodu na střechu, chlopně ze stěn uříznu a střechu potom mezi obvodový zdi jenom vsunu. tenhle způsob má výhodu v tom, že se člověk dostane bez problémů postupně ke každý jednotlivý chlopni. navíc se to dovnitř vsune na sucho a chlopně jdou přilepit zevnitř jedna po druhý ke stěnám. je to občas trochu na úkor pevnosti, protože ohnutá chlopeň nahoře na stěně zpevní hranu a udrží ji líp rovnou. při vsunutí si musí člověk rovinu víc pohlídat a taky se nevyhne podlepení stěn...
snad jsem to popsal dostatečně srozumitelně :)
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Makr »

Úplně bezvadně jsi to popsal Aki.
Každý kdo si bude lepit střechy tímto zúůsobem, bude muset při "změně" chlopní počítat i s tloušťkou materiálu k podlepení.
Mě spíš zajímá ten vnitřní zlom na střeše mezi prvním, druhým a třetím vikýřkem na čtvrtém obrázku. Nemáš foto skutečné střechy? Ta lomová čára , která je šikmo přes krytinu to dělá takový moc umělý, tak bych chtěl vidět skutečnost pro porovnání , jestli nemáš...?
Jinak musim fakt uznat, že se s tim pidimateriálem pereš důstojně. Těžko říct, jestli já bych tohle a pokud jo, tak takhle dal...
Martin
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od kaktusak »

O.K. popsals to dobře . Nalepení střechy je u mě při jakémkoli domku vždy ten největší problém , proto mě to hned napadlo . Ta první varianta je ale opravdu schůdná .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

Makr: detailní fotky střechy bohužel nemám, ale mrknout můžeš třeba sem: http://www.svojanov.cz/images/phocagall ... mb_l_4.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

ona je celá tahle střecha nalámaná jak já po 6 gambáčích, ale vypadá to, že je přesně podle skutečnosti. v reálu to nijak rušivě nepůsobí, aspoň teda ne na mě.
cockin
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27.2.2012 23:48

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od cockin »

Zdravím všechny přispěvatelé.
Aki uved, že se střecha lepí na pevnou základnu, pokud zachováte rovinnost, nebudete mít problém nalepit ji na kompletní přihrádek, jelikož přihrádek je v horní části rovněž fixován řebry a pokud zachováte rovinu střechy a horní části přihrádku, nebudete mít s osazením střechy problém. Drobné nedostatky zakryje atika. Ostatně drobných nepřesností si opravdu může u sestaveného modelu všimnout pouze zarytý modelář za použití zubařského zrcátka.
Milan
Lubos V
Příspěvky: 24
Registrován: sob 10.11.2012 19:02
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Lubos V »

Ahoj Aki,

asi před 3 roky jsem byl na Svojanově, protože to mám kousek. Tak Ti tady přikládám pár fotek. Snad trošku pomůžou při stavbě:o)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Makr »

Výborně Luboši.
Prohlížím Tvý fotky a hlavně na tu, ke které se vzhuje můj dotaz na Akiho s vnitřními zlomy střechy. To, co máš na 13é fotce.
Ostré zlomy tam skutečně jsou a tímto bych chtěl požádat autora, jestli bude možné odmazat lomové čáry, které jsou šikmo přes krytinu a vyznačit je buď mimo díl hned u okraje (asi nejlepší varianta) anebo jen krátkou čárkou zasahující do dílu.
Martin
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

Makr: lomový čáry JSOU vyznačený mimo střechu. ta se ale skládá ze 7 dílů, takže to, co ti připadá jako lomový čáry, jsou místa, kde jsou 2 díly slepený k sobě :) makro ty spoje dost vytáhlo, ve skutečnosti to není skoro vidět - viz foto celý střechy, který zhruba velikostně odpovídá reálu.
JakMoc
Příspěvky: 4
Registrován: ned 29.12.2013 14:07

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od JakMoc »

Ahoj Aki

Před několika dny jsem ti psal zprávu.
Bohužel jsi mi neodepsal asi se někde ztratila. :cry:
Nevím jak jinak ti napsat tak ti píšu touto zprávou jsem na stránkách jen chvíli tak tápu. :roll:
Viděl jsem tvoje modely a potřeboval bych od tebe radu slepil jsem si totiž model hradu a nevím z jakého materiálu použít na podložku aby se daly vytvarovat kopce a krajina.
Součástí mého modelu totiž kopce a krajiný terén nejsou což je velká škoda.

Doufám že ti moje zpráva rychle dojde a že mi napíšeš.

Ahoj Kuba
STEPA
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11.8.2018 20:36

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od STEPA »

Dobrý den mam na vás velkou prosbu potřeboval bych od vás když by to šlo složi;t hrad svojanov je mi 13 let a budu ho prezentovat společně se svým projektem ve francii a na takovýto kus si ještě netroufnu už mam za sebou par modelu od milana bartoše např Rotundu sv križa ale to je 1/5 ne 5/5 tak vas prosim moc jestli by jste mi ho nepostavil hrad vam koupimi a když by jste chtěl tak taky laserové doplnky se vsim se obradte na email levstepa@seznam.cz předem děkuji ta odezvu Štěpán Ducháček
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:200 (BETA)

Příspěvek od Aki »

ahoj Štěpáne, asi tě zklamu, ale já teď na lepení nemám skoro čas. :/ a ohledně koupě si nejsem jistej, jestli máš představu, kolik času slepení plný verze asi zabere, to by ses nedoplatil :)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“