Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HOTOVO

chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

ono to ve skutečnosti takhle nějak podobně je, jen nevím jak jsou ty valy vysoké. Nějak jsem je tam naznačil a vycházel jsem z toho co jsem doma schopný vyrobit, jen jsem si tam přidal tu skálu vedle přechodu na valy, přišlo mi to na té straně takové chudé a tak jsem to chtěl něčím trochu oživit.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Tomáš 10 »

Myslím,že po první průtrži mračen by stál zámek v bazénu.
To je jen můj názor.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od AmatER »

Ten val okolo celého zámku je dost masívní a zarostlý stromy, zámek ve skutečnosti z Tyršových sadů nebo od kurtů na Příhrádku vidět skoro není. Mrkni na Mapy.cz.
Obrázek
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Makr »

Výška valu odpovídá "podlaze" krytýho mostu, co vede na vrchol valu. V této výši běží skoro všude.
A píšeš o rondelech. To chceš dělat i tak velký terén? Rondely jsou ty "kulatý" zvýšený plochy v nároží vnějšího opevnění. TO bych raději vyrobil ten "předzámek", ať je to komplet a ne jen půlčík.
Jestli to chceš oživit, proběhni mapy, nebo hrady.cz, nebo Castles.cz- nevím už kde to bylo, ale v půdorysu bylo přesně vyznačeno probíhání zdi, které je u "mostku" jen v několika centimetrech. Ta zídka taky probíhá vlastně skoro po celym obvodu.
Velký měřítko, obrovskej model, ale jen půlčík. Bohužel...
Tvoje staba je super- chválim
Martin
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Děkuju za připomínky, pokoušel jsem se to nějak zbastlit, ale nedařilo se mi to, tak jsem to nechal tak jak to bylo, tu zídku jsem chtěl původně dělat, ale asi bych to nedal. Času je bohužel málo a prostor mi tahle obrovská stavba taky v bytě o rozloze 28 metů čtverečních zabírá až příliž. Už to nějak dopatlám, dám tam nějaký keříky a bude to, reálnej terén u takhle obrovskýho modelu prostě nedokážu vyrobit, vzal jsem si prostě veliký sousto.
Děkuji ještě jednou za rady a podporu, a příště se pokusím ten terén udělat reálnější
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Přináším další malý postup na zámku. Pomalu začínám osévat travičku, je to takové všelijaké, ale jinak to nedovedu, je to holt poprvé. Zítra bych rád donatřel zbytek bílých ploch barvou a zasadil ještě pár trsů trávy ;) Potom si dám na skoro měsíc pauzu a do konce srpna bych chtěl mít zámek hotový.

Nyní nějaké fotky postupu na zatravňování: Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Aki »

travička vypadá sympaticky, i když trošičku sterilně... neškodilo by to trochu rozbít sem tam vyšlapanýma místama, nebo nějakým molitanovým drnem... ale jako celek se mi to moc líbí :)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od Pavel Pejša »

on to ještě dodělá a oživí. jen ještě nemá drť a další doplňky.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165

Příspěvek od chuan »

Konečně jsem se zmohl k posledním pracem na zámku. Tímto jsem celé své dílo dokončil. Jestli se mi zámek a s ním spojený terén povedl posuďte sami. Já jsem v rámci možností spokojený. Terén jsem dělal poprvé v životě, tak jsem se spíše učil. Jediné, co ještě chci udělat, je tabulka s názvem zámku, měřítkem a autorem modelu, kterou přilepím na čelo terénu. Závěrem bych chtěl poděkovat mé ženě, která tohle orovské dílo pokorně trpěla v bytě a míchala mi barvičky.
Nyní již nějaké finální fotografie :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HO

Příspěvek od Majo71 »

Krása!! Gratulujem! "Popral" si sa s tým statočne a ten terén je viac než dobrý. Len tak ďalej.
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HO

Příspěvek od JaKR »

Úžasné. Kéž by ten můj, co teď také stavím, vypadal alespoň z poloviny takhle krásně.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HO

Příspěvek od Pavel Pejša »

Naprostá pecka. Jsem ani nečekal že to bude takhle pěkný. A do Rychnova o vemeš, i kdybychom ho měli vézt na střeše :-D
marťas858-Týřovman
Příspěvky: 133
Registrován: stř 1.2.2012 20:36

Re: Zámek Pardubice / ERKOtyp, Richard Vyškovský / 1:165- HO

Příspěvek od marťas858-Týřovman »

Naprosto souhlasím s Pájou. Do Rychnova ho prostě vezmeš! To bys nám přeci nemohl udělat, abys ho nechal doma. Opovaž se! :lol: To ať tě ani nenapadne. :lol: Vypadá to klucí, že nakonec pojedu do Rychnova asi s vámi, pokud někdo nepojede z Plzně. ;) Těším se, až tento model uvidím live a v celé své kráse.
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“