Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120 / HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Už je to asi dva roky co mám doma tento model i s laserovýma doplňkama . Viděl jsem ho někde na soutěži a padl mi hned do oka . Pěkné grafika , celkem jednoduchá konstrukce a teď před vánocemi jsem do zámku říznul . A tady jsem zjistil první problém a to je celkem tvrdý a rozvrstvující se papír . Na malé díly je ten papír nevyhovující . Další mínus jsou pro mě návodové kresby . Zámek je nakreslený vcelku a jelikož jsou u návodovek celkem tlusté čáry tak je to vzhledem k velikosti zámku nepřehledné . Myslím že by k lepení prospělo kdyby byli návodovky nakreslené v menších celkách . Rozhodně by to bylo přehlednější . Když jsem si přečetl tady na DF recenze na modely od Z-artu tak si modeláři stěžovali na to samé Tj. tlustý papír a nepřehledné návodovky . Ale snad to nebude vadit ke zdárnému dokončení tohoto modelu .

Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne ned 12.3.2023 23:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / M 1.120

Příspěvek od bedatruhlar »

Vypadá to hezky jenom pozor na uhlikovou stopu
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / M 1.120

Příspěvek od kaktusak »

Postupuji dle psaného návodu , protože v návodových kresbách se celkem ztrácím . Ten tvrdý a rozvrstvující se papír taky není nejlepší a proto jsem i já celkem ortodoxní zastánce chlopní přistoupil k jejich částečnému odřezávání . Tady je prozatímní
výsledek mého snažení . Je to takové celé roztančené , ale předpokládám , že se to stabilizuje až se přilepí střechy .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120

Příspěvek od JanO »

I u psaného návodu je třeba být ve střehu a někdy postupovat podle intuice, co slepit dřív. Ale zatím ti to jde, ať ti to vydrží až do konce :) .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120

Příspěvek od kaktusak »

Další sestava je hotova .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120

Příspěvek od kaktusak »

Malinko jsem pokročil . Terén posléze zkusím vylepšit nějakým posypem , proto mě nevadilo , když jsem ho při instalaci na model prostříhal podle potřeby . Ted se bude model zastřešovat .


Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120

Příspěvek od kaktusak »

Konečně zastřešeno . S těch střech jsem měl velký respekt , ale dopadlo to celkem dobře .

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Tak vzhledem k tomu , že jsem byl nemocný tak se mi podařilo dolepit Lešnou . Podle mě vznikl celkem koukatelný , graficky dobře zpracovaný model . Je to nenáročný model , který ledacos odpustí . Já jsem taky udělal pár kopanců , ale ve výsledku to tak nebije do očí .
Co je špatně tak naprosto zoufalé návodovky a příšerný papír . V návodovkách se nedalo moc vyznat protože jsou úplně prosty detailů . Papír je strašně tlustý a po nařezání se rozvrstvuje . Malé díly v podstatě nejdou slepit s chlopněmi . Proto i já zastánce chlopní a podchlopní jsem je v hojném počtů odřezával .
To je ode mě vše a potkáme se u dalších modelů .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120 / HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Se nás ty moribundy drží co? Hezký to máš!
Jak píšu lodičkářům, okýnka vyřezat a bude to vypadat ještě líp :-)
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120 / HOTOVO

Příspěvek od Toptop »

Už když tento model vyšel, zaujal mě. Jednak proto, že budova sama vypadala zajímavě, jednak proto, že o existenci tohoto zámku jsem do té doby nikdy neslyšel. V tvém provedení se mi to líbí moc, máš to parádní. Gratuluji.

V tomto životě už na to asi kapacitu mít nebudu, ale v některém z těch příštích bych si to taky slípnul :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek Lešná u Zlína / Z-ART / 1:120 / HOTOVO

Příspěvek od Aki »

Gratuluju k dokončení. :) Obrovská škoda, že autor vystřihovánky tak odfláknul věžičky. Proporčně a tvarově vůbec neodpovídají... :/
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“