Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak jsem tu zase :D

Pokračovala práce na střílnách a východních hradbách, přesněji tedy na jejich druhé polovině ;) Přidal jsem i foto rozloženého stavu. Kdo najde na druhé fotce 10 rozdílů s fotkou z mého minulého příspěvku, tak má bludišťáka :D

Obrázek Obrázek

Pak už se jen přidalo na patřičná místa a něco málo podlepilo na udržení geometrie :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pak jsem narazil na menší nesrovnalost, která si troufám tvrdit, úplně mnou nevznikla, i když ani této možnosti bych se vůbec nedivil :lol: Když jsem na nejdelší hradbě ( druhá fotka výše, hradba č. 7 ) přikládal sílu zdi, tak mi z druhé strany vůbec nepasovala ta úplně první. Po vizuálním okouknutí jsem si později všiml, že okénko pro střílnu z rubové strany bylo nakresleno trochu v jiné pozici, což jsem se snažil pro představu níže znázornit červenými liniemi z obou stran. Nicméně žádný větší problém to neznamenalo. Sice jsem tomu chvilku musel domlouvat a jako jediná je tato střílna trochu opačně, ale toho si málokdo všimne ;)

Obrázek Obrázek

Bystrým očím jistě neunikla šmouha u napojení obou hradeb. Já kalosální korunovanej blb jsem totiž po nanesení herkulesu chtěl přebytek lepidla setřít a nenapadlo mě při držení nic lepšího, než to setřít mým zeleným tričkem :oops: No v tu chvíli by se ve mě nikdo krve nedořezal :(

Následně jsem zbývající hradby připojil ke zbytku hradu a doplnil nějaké restové záležitosti z minulých částí

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To makro je opravdu pěknej prevít, ve skutečnosti to vypadá úplně normálně :D
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Po delší odmlce jsem zpět ;)

Jednak vzhledem k okolnostem, které se momentálně dějí nebyla moc nálada, a když už byla, tak zase díky větší vytíženosti v práci zasejc čas :(

Nicméně pomaloučku jsem něco tvořil. Papírové práce na tomto modelu tedy skončily a řekl jsem si, že si takhle detailní kousek zaslouží také pořádný terén ;) Chvílemi jsem sám sebe za toto rozhodnutí proklínal, poněvadž terénů jsem za svůj modelářský život moc nedělal ( asi tak dva :D ) a samozřejmě se tím také dá model spíše zkazit, než vylepšit, ale co už :)

Zde jsou nějaké fotečky z mého dosavadního snažení

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Opět jsem využil služeb našeho strýčka Googla a proběhla snaha o realitu. Ne vždy se mi to povedlo, ale samozřejmě na 100%-ní přesnosti úplně nelpím, tak se z toho nehroutím :D

V současné chvíli jsem hrubý polystyrenový náčrt potáhl modelářskou hmotou, kterou po zaschnutí čeká ještě broušení, dorovnání větších nerovností a skály nějaké to mírné dobarvení ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Aki »

vypadá to parádně :)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od haageeman »

Tady se rýsuje moc pěkný terének, samozřejmě kolem krásného hradu :!:
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak dobroušeno, přebarveno, vytvořena cesta, aby případní zájemci o prohlídku do hradu trefili a jde se zatravňovat :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak jsem opět zde a hlásím další postup :)

Snažil jsem se použít kvalitní hnojiva a evidentně to zafungovalo, poněvadž následně vyrostl celkem rychle a poslušně trávník :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

S výsledkem jsem tak spokojený úplně nebyl, poněvadž ve skutečnosti je na těch kopcích spousty a spousty stromů, a to mi tohle úplně nevyobrazovalo :? Řekl jsem si tedy, že se pokusím na patřičných místech pomocí hrubšího molitanu o vytvoření keříků, aby to jako simulovalo stromy :)

Obrázek

Nicméně ani toto v mých očích nebylo úplně ono.

Přemýšlel jsem, co s tím a napadlo mě jediné, byť jsem se k tomu tedy hóóódně dlouho přemlouval :D Začal jsem s vlastní výrobou trochu vyšších keříků a po malých plochách a postupném přikládáním k sobě to už les snad trochu připomíná :)

Obrázek Obrázek

No výsledek posuďte sami ;)

Vzhledem k tomu, že jsem toto vůbec neměl v plánu, tak se mi dokončení čím dál tím víc protahuje ( jen tato strana kopce mi trvala skoro týden :D ), ale tak snad to stojí za to :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Aki »

Tohle bude ve finále fakt luxusní podívaná. :)
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200 / DOKONČENO

Příspěvek od Lolaus »

Inu vážení přátelé modeláři, já hlásím hotovo :)

Jak jsem psal již v minulém příspěvku, tak díky rozhodnutí simulovat les se mi dokončení tedy protáhlo až běda :oops: Když už jsem dokončil ten „jakoles“, tak jsem si říkal, že by tomu určitě slušely i nějaké ty opravdové stromy, a tak jsem opět nahlédl na reálnou předlohu a zasadil na svá místa ;) Následovaly ještě menší úpravy okolního terénu a samozřejmě i boj s 3D doplňky, se kterými jsem měl tu čest poprvé. Samozřejmě vím, že 100% přesné to není, třeba u příchodové asfaltové cestě je po pravé straně asi dvoumetrový plot, ale po pečlivém uvážení jsem si říkal, že jakkoliv mnou dodělaný takovýto plot by k tomuto modelu prostě nesedl, tak snad mi tuto „drobnou“ nesrovnalost odpustíte :)

Stavělo se to velice krásně a za to samozřejmě ještě jednou musím před autory hluboce smeknout. Jelikož mám rád ve věcech pořádek ( a zvědavost je mrcha podšitá :lol: ), tak jsem si jen čistě ze zájmu dělal záznamy, kolik jsem na tomto drobečkovi strávil času – no a celkový výčet je až neuvěřitelných 592 hodin ( jsem holt strašnej šnek no :D ) Samozřejmě nelituji ani jedné minuty, poněvadž je to čas věnovaný pro radost tak krásného koníčku, jakým modelaření je a troufnu si říct, že se mnou bude většina z vás souhlasit ;)

Dost bylo tedy řečí a níže zasílám nějaké fotečky hotového díla. Předem se za ně omlouvám, ale holt profesionální fotograf ze mě nikdy nebude :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hodnocení nechám na vás zkušenějších ;)

Moc děkuji všem, kteří tuto stavbu sledovali a neméně těm, kteří mě motivovali svými příspěvky ke zdárnému cíli ;)
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od sepecat »

:o Celý Karlštejn i s terénem za půl roku? A v takový kvalitě? Moc pěkný.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

LUXUS !
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Naprosto krásně a čistě slepený model . To nemá chybu . Tráva a les je 100% uvěřitelný . Hodně dobrý . Akorát bych přetřel něčím šedým tu cestu na první dobrou jsem si myslel , že je to nějaký potok .
Schimanski
Příspěvky: 16
Registrován: stř 9.5.2018 14:25

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Schimanski »

Nádherná práce. Takto rozsáhlý model potřebuje osázet, to velmi oceňuji. Gratuluji. Doufám, že bude brzy někde k vidění.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od St. Louis »

Výborně odvedená práce. Krásně se na to kouká. Gratuluji. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“