Obrázky z cest / I. Mináriková + zyx / Mateřídouška

weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: Obrázky z cest / I. Mináriková + zyx / Mateřídouška

Příspěvek od weselan »

placka z Polska?
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Obrázky z cest / I. Mináriková + zyx / Mateřídouška

Příspěvek od Medium »

Obrázek

Dobrá dobrá, tak to sem plácnu. Ačkoliv konkurence byla na soutěži v Polsku opravdu veliká, podařilo se i mě ulovit jeden drahý kov. Inu ač jednoduchý modýlek, polští rozhodčí asi ocenili přesně ostrý řez a střih, jemnou a citlivou retuš a naprosto bravurně perfektní slepení......nebýt toho, že to na mě kluci vytáhli, tak bych se s tím ale vzhledem k mé vrozené skromnosti nevytahoval :twisted:
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Obrázky z cest / I. Mináriková + zyx / Mateřídouška

Příspěvek od Medium »

Ale abych tu jen tak neplácal, zbývá dotáhnout, nebo ještě přesněji řečeno dopovědět pár informací.

Obrázek

Většině bylo jasné, že ZYX je inspirováno či má návaznost na všem známý časopis ABC. A ani výše v některých "zprávách pod čarou" vybraná písmenka přibližně z prostředku abecedy nebyla jen náhodným střelením od oka. Stačilo opět zrcadlo, abychom se dopátrali autora, známého to démona, buřiče, aktivistu a mnohdy až radioaktivistu papírového modelářství Míru Gabriela. Ten se přeci jen před 5 lety odmlčel, aby se zase mohl před nějakým časem vrátit .... :twisted:

Není bez zajímavosti, že jakýsi první podnět ke vzniku ZYX napadl MiGase údajně již dá se říci před 35 lety. Ale nějaké konkrétnější obrysy a smysl to začínalo dostávat v době, kdy se zásadně měnilo logo samotného časopisu ABC. A jelikož definiční obor rovnice je určen naprosto přesně, je nám jasné, že u Míry nové logo ábíčka neuspělo... Logo ZYX dočká jetě nějakých úprav, a uvidíme čeho všeho se pod jeho hlavičkou dočkáme.
Obrázek

Jinak je pravda, že jsem diorámka prezentoval většinou až v době, kdy již Mateřídouška nebyla na stáncích sehnatelná. Pokud by se našel přeci jen někdo, kdo by si chtěl svůj archiv o tyto skvosty, které vám prostě chybět nesmí, doplnit, není nic jednoduššího. Stačí navštívit stránky vydavatele, kde si vybraná čísla objednáte v počtu dle libosti. Máte to o polovinu levnější, poštovné platí vydavatel a navíc vše zařídíte z pohodlí domova nemusíte se nikam hnát do trafiky - tak jako já, když jsem na MiGovo avízo "Už jsi čet, mladý svět" oběhal půl Liberce a všude sháněl Mladý svět....

Stránka vydavatele Mateřídoušky:
http://www.mf.cz/produkty/materidouska/starsi-cisla/ - s diorámaty jsou čísla 3,4,5 / 2012

Teď si dá Mateřídouška s diorámky pauzu nespecifikováné délky, tak uvidíme, jestli se v ní zas něco pro nás v budoucnu najde.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“