Divoký západ dioramata / ABC

Odpovědět
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Divoký západ dioramata / ABC

Příspěvek od Jave »

Zdravím

Zde na fórum už jsem zaregistrovaný nějaký ten pátek, ale odvahu jsem dát nějaké ty mé výtvory jsem sebral až nyní. Trošku se s tím budu možná prát (vkládání fotek, možná nejen to) tak se případně omlouvám za eventuelní kopance.
Dioráma Divokého západu vycházelo v ABC v "devadesátkách" asi netřeba nějak více "místním" tu na fórum představovat. Znají je určitě všichni. Původní plán byl takový, že jsem chtěl vystřižené figurky osadit na destičku respektive podstavec doplněný o klasicky udělaný terén tj. tráva, hlína, štěrk poř. nějaký to křovisko. Avšak když jsem to začal zkoušet na nečisto jak to bude vlastně vypadat, tak to mojí maličkost nějak vůbec nenadchlo a neoslovilo. Ta kombinace se mi nezdála. Neměl jsem z toho ten správný pocit. "Prostě vypadalo to divně". V číl jsem začal usilovně dumat nad tím jak to tedy ztvárnit a při pohledu na ty krásné kresby u návodů mě čím dál víc začal v hlavě hlodat nápad, že by byla škoda aby ty kresby přišly vniveč. Co kdybych je zakomponoval do pozadí včetně těch názvů jednotlivých dioramat. Alespoň každý bude vědět o co se má vlastně jednat a pak to dostane i další rozměr. Nečekal, neváhal a hnedle se ujal skenování do PC, tam odstranil doprovodný text, upravil velikost (rozměry) kresby a šup zpátky kopírkou ke mě. Nařezal podložku na patřičnou +/- velikost, šoupnul na ní čtvrtku u zimních krajin nechal bílou u ostatních přetřel pískovým odstínem revellky, vytisknutý obrázek nalepil oboustranou páskou na slabší kartón (1mm) ořezal a přilepil na zadní stranu destičky. pak už zbývalo jen usadit figurky a to ostatní. Výsledek od nynějška tedy můžete ohodnotit izde. Zda se povedlo nebo zda to vypadá na .....

Vlastně úplně bych zapoměl, vše vznikalo na konci loňského roku a začátku letošního (prosinec 2020 - únor 2021) v mezičase kdy na to byl prostor.


Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jave dne stř 14.7.2021 19:11, celkem upraveno 1 x.
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Re: Divoký západ dioramata / ABC

Příspěvek od Jave »

Koukám, že se nějak po cestě zatoulala venkovská farma. (jo jo já věděl, že mi to psaní témat a vkládání fotek nepůjde od ruky) Dodatečně šup sem s ní.

Obrázek


A když už jsem u toho tak ještě tedy i ten zbytek. Figurky od Karla Tomana které vyšly svého času v ABC a byli součástí setu (3 stránek A4) indiánů a US kavalérie z toho jsem použil pouze tyto tři bojovníky na koních + bizony jako takovou vinětku lovu bizonů. Jo jo to je tak když v TV onehdá bylo opět prt ostatně jako vždy a vy si večer pustíte tu TOP "Kevinovku" Tanec s vlky a u lovu bizonů vás něco osvítí a najednou si říkáte, jo to by šlo, a už to máte v myšlenkách narýsováno co a jak. Jen na toho "poračika" Dunbara se nějak nedostalo.


Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jave dne stř 14.7.2021 19:20, celkem upraveno 1 x.
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Re: Divoký západ dioramata/ABC

Příspěvek od Jave »

Ještě diorámečko výjevu z bitvy u Malého "silného" rohu 25.6.1876 / autor Jiří Petráček /ABC ročník 37.

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Divoký západ dioramata/ABC

Příspěvek od kaktusak »

Mě se to líbí !!! . Super nápad !!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Divoký západ dioramata/ABC

Příspěvek od haageeman »

Proč ne! Taky jsou to papíroviny a sice jednoduché, ale hezké. Není potřeba patlat vždy 10000 dílů.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Divoký západ dioramata / ABC

Příspěvek od rybak »

Nádhera. Super nápad. Jednoznačně palec nahoru.
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Re: Divoký západ dioramata / ABC

Příspěvek od Jave »

Díky moc za ohlasy. Jsem rád, že se to líbí.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“