BVP 1 / FDS / 1:100

Odpovědět
vladouch
Příspěvky: 9
Registrován: pát 18.10.2013 17:50

BVP 1 / FDS / 1:100

Příspěvek od vladouch »

Vážení kolegové, dovolte mi prezentovat svůj model BVP 1. Jedná se o free model dostupný zde: http://www.minimodel.cz/bvp-ambs-vpv.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Snažil jsem se BVP oživit krajinou . Výsledek můžete posoudit sami, budu rád za Vaše názory na model a rady pro modely budoucí. Děkuji velmi pěkně. Pokud jsem nezvolil správné vlákno prosím o přesun.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: BVP 1/FDS/1:100

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Pěkné! :) Miluju miniatury.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: BVP 1/FDS/1:100

Příspěvek od Jirka Z. »

Za sebe musím říct, že se mi dioramko hodně líbí. Celkový dojem z něj sráží jedna věc, a to fotky. Ty první fotky s detaily by určitě byly zajímavé, nicméně v tomto měřítku se dělají špatně. Vím o čem mluvím - fotit malý výřez z malého modelu většina fotoaparátů nedává. Chce to buď foťák s hodně kvalitním režimem makro nebo fotit na obyčejné makro s větším odstupem. Z mého pohledu velmi zajímavý je terén. Ta sypaná tráva se povedla velmi dobře. Já sice moc nepreferuju islandský mech na keříky, ale to je můj problém... :roll: Dovolím si akorát dvě drobnosti. Jednak ten svah. Na první pohled vypadá dobře, ale jeden detail mi tam trochu nesedí (nebo alespoň tak na mne působí z fotek, není vidět sklon svahu). V reálu bych u paty svahu čekal nějakou opadanou zeminu a kamení kvůli přirozené erozi takovýchto svahů. Za druhé - když budeš stavět modely techniky tak, jak vyjdou, bude většinou potřeba je dávat na rovnou podložku. U pásové techniky o to více. Na takovéto terénní hraně by pracovalo odpružení pojezdových kol a pás by určitě nebyl v rovině, ale kopíroval by do určité míry terén. Ale obě připomínky jsou fakt jenom drobnosti.

Budu se těšit na další kousek, který oživí tuto kategorii.

Jirka Z.
vladouch
Příspěvky: 9
Registrován: pát 18.10.2013 17:50

Re: BVP 1/FDS/1:100

Příspěvek od vladouch »

Děkuji, za komentář, jsem rád, že model stál za komentování. Abych se přiznal focení je moji velikou bolestí, zkusím ženu uprosit, aby mi udělala lepší fotky. Možná to není úplně vidět, ale v ústí svahu jsou udělané sesuté kameny i když je pravdou, že vzhledem ke sklonu bych jich tam mělo být více a trochu více sesuté zeminy by neškodilo. Ale co se mi velice líbí je poznámka k pojezdovým kolům, to jsem si neuvědomil a myslím, že by to byl parádní detail a diorámko by to posunulo dále. Děkuji za úžasný nápad. Mám v plánu stavět iránskou T-72 v tomto měřítku a budu na to myslet a vyzkouším to.

Ještě mám v tomto měřítku postavený diorámko s Mazem 543 a Scudem, ale nevím jestli je to k prezentování.

Ještě jednou děkuji za komentáře
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“