V podhradí/ vlastní tvorba+Richard Vyškovský/ 1:200

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

V podhradí/ vlastní tvorba+Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Michal Traj »

:arrow: Úvodem:
Na začátku týdne jsem se pustil do mini diorámka v podobě tohoto podhradí. Jedná se o model z tvorby Richarda Vyškovského a to o Královský hrad Točník. Model je taková oddechovka a zároveň "dobovka" do mojí sbírky mini diorámat. Model a předlohu asi všichni dobře znáte, model hradu Točník vyšel ve Zlaté knize vystřihovánek.

:arrow: Stavba modelu:
Stavbu jsem zahájil Vrátnicí, které jsem upravil tvar, vyřezal okna, dveře. Dále jsem upravil a slepil hradby, také bránu a vyřezal doplňky jako např: žebřík, ozdobné kolo na zdi, květináč na okno, plot a prkna. Další prací bylo vyřezání "kamínků" které jsem předem podlepil stejnou tloušťkou papíru, na kterém jsou vytištěny. Podložka je vytvořena ze dna od plastového kelímku. Kelímek byl ale v závěru menší než jsem čekal, takže bylo třeba ho nějak nastavit/zvětšit. Vyřešil jsem to jednoduše a to tak, že jsem do podstavce vyřízl dva otvory a do nich vsunul plastový plátek.

Obrázek Obrázek

:arrow: Osazení všech částí na podstavec
Poslední prací na modelu bylo osadit všechny části na podstavec, vše bylo předem promyšlené, jen aby se to na podstavec vešlo. Nakonec mi vše vyšlo podle představ. První jsem vyřešil prolis na podstavci. Vyřízl jsem kruh z kartonu a ten na podstavec vlepil. Dále jsem přechod zatmelil do hladka. Následně nabarvil boky a část krajů z vrchu černou barvou a uprostřed šedou. Na podstavec jsem přilepil základní části jako: Vrátnici, hradby a bránu. Následně jsem nalepil kameny, přebarvil šedou barvou a po zaschnutí napatinoval suchým pigmentem hnědého odstínu. Potom jsem nalepil plot, žebřík a dodělal posyp a přilepil stromek.

:arrow: Závěrečné fotky

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

:arrow: Koruna pro přírovnání velikosti

Obrázek Obrázek

To je všechno.
;)
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: V podhradí/ vlastní tvorba+Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Pěkné a zajímavé diorámko 8-)
Také mám svou sérii pidi-diorámek, ale z kadibudek :lol:
Obrázek

Jen mi nejsou jasné ty hradby... Takhle by nic neubránily a v pohodě by je přebrodila i 90ti-letá babička :roll:
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: V podhradí/ vlastní tvorba+Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Michal Traj »

V podhradí 2

:arrow: Úvodem

Jedná se o modýlek kočáru, který vyšel k modelu Zájezdního hostince od RV. Měřítko není ovšem 1:200, ale 1:150. Tentokrát je model postaven na víčku od pet láhve.

:arrow: Stavba

Sestavil jsem kočár v měřítku 1:150, připravil si podezdívku, z párátka zábradlí, opšt vyřwzal kamínky a se stejným postupem nalepil na podložku.

:arrow: Závěrečné fotky:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Ke hradbám, hradby jsou samozřejmě vyskoé, nevím jak bych to popsal, prostě jako by bylo před nimi pokračování.
mazanov
Příspěvky: 19
Registrován: pon 27.2.2012 7:29

Re: V podhradí/ vlastní tvorba+Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od mazanov »

Tož je to pěkné, jen si říkám, jestli ty kočáry tehdy měly prosklená okna. A spíš bych řekl, že ne, ale z dějepisu jsem vždycky měl nejhorší známky, tak to neberte nijak závazně :-D
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: V podhradí/ vlastní tvorba+Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od khaRel »

já myslím, že jim tam nefoukalo, chudší to beztak řešili záclonkou, a bohatší si mohli dokoupit určitě i tabulku skla, přeci jen nemluvíme o gotice, kdy bylo sklo velmi vzácný artikl
Uživatelský avatar
Michal Traj
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.1.2012 21:51

Re: V podhradí/ vlastní tvorba+Richard Vyškovský/ 1:200

Příspěvek od Michal Traj »

Ono je to jedno, já ten kočár stejně nezasklíval :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“