ČSAD / vladaZ / 1:43

Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od Zrzek »

Ten sloup bych možná natřel černožlutými pruhy do výšky horní hrany zadního okna - označení pevné překážky.
bemko
Příspěvky: 5
Registrován: sob 8.12.2012 11:25

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od bemko »

Mne sa to velmi paci. Pekna pracicka. :-)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od AmatER »

Jardo, v ČSAD nebyli tak deformovaní jako DPP, takže ta zadní lampa by natřená být nemusela. Ale měla by být nakřivo a obložená vyřazenýma pneumatikama, aby při dalším nárazu traverzou nepadla definitivně :lol: Nebo by se tam mohl nacpat ISO-kontejner, sloužící jako příruční sklad.

Ta plocha doufám přijde ještě nějak zakydat. Olejový skvrny pod motorama jsou základ ;) a občas i zbytky vapexu..
Obrázek
Obrázek
Taky chybí všudypřítomný vajgly, zbytky řemenů, hadrů a další svinstva. Na odstavených autobusech to bude chtít zpracovat "náhodné odpružení", tedy vozy stojí různě křivě, podle toho, z jakýho měchu pérování uteklo kolik vzduchu.
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od vladaZ »

Díky.
Ona ta plocha byla míněna spíše jako odstavné veřejné parkoviště pro autobusy, někde u autobusáku, nebo ve městě.
Kdyby to byla plocha v areálu dopravce, dodělal bych kus plotu, tráva by byla přerostlá a suchá a kolem plochy všechen ten bordel a staré gumy. To ano. Taky by tam nebyla potřeba extra značka. ČSAD jsem to nazval spíše kvůli souboru autobusů ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od bernie »

vladaZ píše:Tak Karosku dělám znova, nedávejte si modely na zem, když se chystáte do restaurace. ;)
Nehodu bych čekal spíše po návratu, ale asi seš zkušenej závodník, který se třepe na startovní čáře a domů se vrací s pevnou rukou a ostrým zrakem :lol:

Já jsem nedávno cestou DO /ne Z/ totálně pokořil vinohradnický betonový sloupek plotu. Jsem ve věku a hlavně váze, kdy ploty nepřelízám, ale procházím :twisted:

Jinak to s tou reálnosti od "našeptavačů" to nepřeháněj, aby ti do toho ještě ty krabičky s modrýma sklama pasovaly.
Tak hodně zdaru při druhém podání ;)
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od vladaZ »

Po návratu by to byla tutovka, ale jelikož jsem si model rozšlápnul již při shonu při odchodu, nebylo už vlastně co ničit.
Veselou náladu chtě si nésti do hospody vystřídal vztek a tlučení se do hlavy :evil:

Poklice na Citaro hotové:

Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Koukám, že je máš taky z chromový fólie. Nechal sis je plotrovat, nebo je to ruční práce? Vypadají fantasticky :o
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od vladaZ »

Nene, ručně. Překreslil jsem si je v AutoCadu jako celek a po nalepení lesklé folie z rubu je to vyřezáno.
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od vladaZ »

Tak Citaro už stojí na place. Nejsem 100% spokojen s povrchem, přecijen je to model těžší a hodněkrát přišel do rukou. barva se ze čtvrtky začínala otírat. Přemýšlím o nalakování, ale chce to vzorek, třeba extra spíchlej plášť karoserie, co to s ním udělá. Bezbarvý matný lak doma mám.
Asi budu zase chvilku pracovat na podložce, přijde mi chudá. Rád bych na část trávníku dal bujné křoví, jen nevím, jak na něj v tomto měřítku.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Paráda! :)
Jen malá drobnost - to pravé zrcátko u Citara není připevněné přímo ke karoserii, ale visí na jakémsi držáku. ;)

Obrázek Obrázek

A ještě jeden tip - až se budeš příště chystat do restaurace, zkus trefit předek vozu a můžeš mít model ze dne 3.9. 2008, kdy se jedna zbrklá řidička s osobákem otáčela, kde neměla a takhle to dopadlo :lol:

Obrázek Obrázek
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od vladaZ »

Pěkně bouchlé, stane se. Jak ale vidím, oprava nebyla zase tak složitá.

Chystám se model Citara stříknout lakem, nejsem spokojen s povrchovou úpravou, čtvrtka je hrubá. Je zajímavé, na kolik struktur se dá narazit v papírnictvích, jedna je hladká, druhá čtvrtka je hrbolatá.

Vytvořil jsem si testovací celek - základní kostru modelu. Pokus dopadl dobře, asi to zkusím naostro.

Obrázek

Začal jsem dělat na již historické městské Karose, též žlutá. Staví se dobře, jen retuše je zde hodně.

Obrázek
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od vladaZ »

Druhá Karosa dokončena.

Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od khaRel »

ta rezatá značka je vážně super :)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od AmatER »

ještě na značce ohnout roh nebo ji napůl vylomit a bude to dokonalost sama ;)
Matěj
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11.3.2014 15:34

Re: ČSAD / vladaZ / 1:43

Příspěvek od Matěj »

Modýlek krásnej
Dík za tip na silnici

Akorát.... Cuprextit není plast a měď, ale slisovanej papír a měď (zabývám se i elekronikou, proto to vím)
To jen takovej drobnej detail :lol:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“