Strážní domek / GPM / 1:87 - HOTOVO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Strážní domek / GPM / 1:87 - HOTOVO

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Jelikož se blížím do konce stavby dalších 3 velkých kostlivců a přišlo na mě nutkání pustit se zase do něčeho nového dlouho jsem neotálel a rozjel další projekt.
Jedná se o malé dioráma jeho děj se odehrává na železnici. Jak jsem se již jinde zmínil železnice provázela dlouhou dobu můj život ať ve světě modelového kolejiště či poté na střední škole kdy jsem studoval drážní školu.
Dalo by se tedy říci, že je to taková má srdeční záležitost a moc rád se k ní vracím ať už k velkým mašinkám v měřítku 1:25 tak i v menším ztvárňující nějaký děj...

Základem mnou vymyšlené diorámky je strážní domek, v různých mutacích se vyskytuje na naší železnici nespočetně.
Model pochází z dílny GPM je laserem pálený. Tyhle stavbičky mám docela rád, je to takové relaxační lepení, stačí vyštípnout z rámečku, natvarovat a slepit...
Žádná retuš, rýhování apod.
Jedinou úpravou bylo ztvárnění vnitřku kanceláře, kam jsme umístil stolek, židle a dveře. Jelikož dovnitř jde krásně vidět.
Obrázek

Slepený základ domku, tak jak ho dodává GPM. Vše krapet "zestařím" pigmenty a pastely...
Obrázek Obrázek


Základ diorámy tvoří 2 cm polystyren jejíž hrany jsou oblepeny balsou.
Jak je vidět na fotkách bude se jednat o 1 kolejnou trať s přejezdem. Kolejnice je profilová flexi, která je stejně tak jako štěrkové lože doladěna pistolí od mistra světa v plastikové patlání :shock:
Takže to musí alespoň krapet důstojně vypadat...
Obrázek Obrázek

Dalším důležitým prvkem je kolejové vozidlo. Do oka mi padla "polská MUVka" od té naší klasické která je stále k vidění na naší železnici se liší především délkou...
Obrázek

Tolik tedy prozatím vše děj je nastolen, můžeme tedy směle pokračovat v práci...
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Strážní domek / GPM / 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Ahoj,
MUVka dělá z leptů jedna česká firma pro velikost HO, možná i TT po tom jsem moc nepídil. Ale jsem pap. modelář a tak jsem zvolil polskou 8-)
Škoda no, česká je česka....
_______________________

Přináším také další pokračování diorámky, která je prakticky dokončena
Obrázek Obrázek

Telegrafní sloupy jsou z produkce JMdetail, zabývající se výrobou různých doplňků zejména pro železniční kolejiště velikostech HO, TT
Obrázek

Detail na odtokový kanál se stojatou vodou a nějakými rosztlinkami, v popředí možno shlédnoz zlomený sloup, způsobující havárii
Obrázek

Bicykel, je laserem pálený doplňěk z dílny GPM, v sadě jsou na výběr červená a zelená. Svůj jsme si malinko potunil - pláště, sedátko a světlo jsem dobarvil vodovkou
Obrázek

Strážní domek má nainstalovanou televizní anténu - asi aby se železničáři ve volném čase nenudili
Obrázek

Model žuku jsem odprezentoval zde viewtopic.php?f=56&t=1893
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: Strážní domek / GPM / 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Včera jsem dotáhl diorámko do úspěšného konce.
Poslední prací bylo přidání několika ručně barvených figurek železničářů

Obrázek Obrázek

Ano i na místní "švestku" se místečko našlo - původním povoláním "výpravčí"
Obrázek

Dělníci se snaží odstranit padlý telegrafní sloup
Obrázek Obrázek

Když se nedaří "ruční práce" nastupuje technika
Obrázek Obrázek
Roman V. píše: Co tam ten "ajznboňák"vlastně dělá? Nemá ani přímý přístup ke koleji bez přeskočení strouhy. O čem to vlastně je?
Jedna specielní pro R. Vlacha
Obrázek
Mostík, přes kanál jsem dodělal. Děkuji za poznámku :)


A na závěr Vánoční stromek, tedy alespoň kousek zeleně
Obrázek

Tolik z mé strany vše,
realizace projektu do puntíku splnila to, do čeho jsme se chtěl pustit, čili malá neokoukáná diorámka s mnohými prvky ze světa pap. modelů
:arrow: GPM - kolo, strážní domek, WM-15A
:arrow: DeLTA-te Žuk
:arrow: množství doplňků zeleně zejména od Poláka, Nocha apod.
Se svou prací jsem tedy spokojen, vmáčklo se mi tam toho skutečně mnoho a žádný kout diorámky není "hluchý"
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“