Kursk 1943 / bestpapermodels.com / 1:87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ragnar
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16.2.2012 20:12
Bydliště: Uherský Brod-Újezdec

Kursk 1943 / bestpapermodels.com / 1:87

Příspěvek od Ragnar »

Zdravím,
Po nějaké době jsem se pustil do stavby této diorámy, má to představovat Bitvu o Kursku, ale nejsem si jist jak se to vyvedlo :D , budou tam modely Panzer III který má představovat tank zasažený do pásu a tak jej z technických důvodů posádka opustila-zbabělci :mrgreen: . Na kopci bude T-34/76 ,která technické problémy mít samozdřejmě nebude :idea: .
Původně měl ten panzer být zasažený a šel z něj kouř, zkoušel jsem nasprejovat vatu ale to se nepovedlo, neví prosím někdo nějaký jiný způsob? A ještě se mi nepozdává ta kamufláž u panzeru (T-34 bude v normální zelené) nejsem si jist jestli mohl panzer v této kamufláži u Kursku jezdit-spíš u afrikakorpsu ne?
Foto originálu:

Obrázek

A teď už model:

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uvítám jakékoli rady, typy, připomínky atd. ;) přece jenom lepím víc plasťáky než papíráky tak v tom nejsem tak zběhlý :oops: ... Mějte se ...
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Kursk 1943 / bestpapermodels.com / 1:87

Příspěvek od Kuba78 »

Ragnar píše:.. Panzer III který má představovat tank zasažený do pásu a tak jej z technických důvodů posádka opustila-zbabělci ..
Proc zbabelci? v roce 1943 byla zkusena nemecka tankova posadka daleko cennejsi nez nejaky stary panzerIII. Vycviceny vojak ma vyssi cenu nez vybaveni.

Jinak ten teren bych mozna udelal jinak - bitva u Kurska probihala zejmena v cervenci 1944, podle zprav bylo horke a suche leto. mozna bych volil spise svetlejsi nebo prasny teren. mozna by stacilo toto zesvetlit - tady mas jeden PanzerIII u kurska
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kursk 1943 / bestpapermodels.com / 1:87

Příspěvek od Vojta Č. »

Krajinka se mi líbí, to neumím :)
Kouř z vaty je taková první věc, co každýho napadne, podívej se u domečkářů to sem tam někdo zkouší. Mně osobně se to moc nelíbí. Spíž bych řešil nějakej rozklad toho Panzeru - kam ho trefili? Co mu trefili, že se z něj mělo kouřit? To byla osádka fakt v takový formě, že zvládla prchnout? Ta T-34 na kopci je ta, co ho trefila nebo už jenom kontroluje místo po srážce? (pak už by nebylo potřeba řešit ten kouř ;)) Neválel by se kolem trefenýho tanku nějakej jinej brajgl? Ten příběh, co se tam má dít, je na diorámě to nejzajímavější...
A ještě jeden lacinej zlepšovák (teď už je to jedno ale propříště ;)). Ty pásy - chápu autorskou licenci a zjednodušení vzhledem k měřítku, ale výrazně by prokoukly, kdyby se ta boční plocha s kolama zalepila o fous dovnitř. Vnitřek pásu buď vylepit kopií nebo jenom zaretušovat šedivě a posléze nějak zabahnit...
A vůbec by si v porovnání s tou vymakanou podložkou zasloužily ty tanky být trochu "chlupatější" ;)
Uživatelský avatar
Ragnar
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16.2.2012 20:12
Bydliště: Uherský Brod-Újezdec

Re: Kursk 1943 / bestpapermodels.com / 1:87

Příspěvek od Ragnar »

Kuba: Dík, ty zbabělce jsem myslel ze srandy ;) , co se týče terénu tak s tebou souhlasím, to že bylo sucho mi došlo už pozdě, ale co jsem zjistil tak v seriálu Největší tankové bitvy byl i nějaký střet v Kursku kde byly normálně zelené traviny, ale jo souhlasím a podložku buď předělám nebo udělám novou :) A o té fotce vím ;) .

Vojta: taky díky :D , původně mměl být panzer trefený 2x jenže po zkušenostech s kouřem jsem to přehodnotil na obyčejné poškození pásu, ta t-34 co tam bude má jen projíždět okolo.
Zašpinění a poškození panzeru jsem taky řešil ale bojím se abych to na tom papíráku spíš nesprasil :lol: . No ono to zašpinění pásů, předku a zadku bych snad ještě nějak udělal-ale asi jen nějak zlehka...
No ale jak už jsem říkal s papírem nemám takové zkušenosti jako s plastem 8-) .

Toš tak a díky za zájem :!: .
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Kursk 1943 / bestpapermodels.com / 1:87

Příspěvek od Jirka Z. »

Pokud jsem se dobře díval, tak ti zatím nikdo neodpovídl na otázku zbarvení. Dvoubarevná kamufláž, ve které je Panzer III nakreslen není tou nejrozšířenější, nicméně se používala. V tomto zbarvení jsou z Kurské bitvy doloženy tanky třeba u 3.SS Panzer Division "Totenkopf". Panzer III zachycený modelem (červená 633) je doložen u 23. tankové divize v bojích na Kavkazu v polovině roku 1942. Jestli se tento stroj později objevil i u Kursku nevím.

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Ragnar
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 16.2.2012 20:12
Bydliště: Uherský Brod-Újezdec

Re: Kursk 1943 / bestpapermodels.com / 1:87

Příspěvek od Ragnar »

Jirka Z.: díky, je vidět že máš přehled :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“