Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100 / HOTOVO

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Tento projekt jsem měl v hlavě už hodně dlouho a letos v Ostravě jsem si řekl , že ho konečně zrealizuji . Měla by to být ukázka stavební techniky na výstavišti . Jedná se o automobilový jeřáb AD 28 TATRA 815 a vysokozdvižnou požární plošinu PP 27-2SD TATRA 815 . Oba stroje budou v pracovní poloze a chtěl bych kolem rozmístit ještě nějaké návštěvníky . No proč mě to napadlo zrovna po Ostravě . Protože jsem byl několika " dobráky " upozorněn na skutečnost , že do speciální kategorie , kterou v Ostravě vyhlašuje Franta Sochor , přihlašuji staré modely . Tak spojím příjemné s příjemným . Budu mít do Ostravy slepený nový model a ještě si slepím dlouho připravované diorámko .

Frantovy setinky se mi hodně líbí a tyto dva modely bych chtěl udělat v té nejsložitější verzi . Na kolik se mi to povede se uvidí v následujících měsících . Pro začátek přidávám pro mě asi nejtěžší část a to jsou prosklené kabiny .

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne úte 13.12.2022 10:09, celkem upraveno 1 x.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od míša kulička »

"Sklo" máš z jednoho kusu?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od kaktusak »

Ano Dane sklo je z jednoho kusu . Po několika pokusech mě to přišlo jako nejlepší způsob . A lepeno je to na oboustranku .

Mám jednu prosbu k přítomným modelářům . Tuším , že někdo stvořil k těmto modelům i interiér . Pokud by ho někdo někde vyštrachal tak si ho prosím nenechte pro sebe :) . Sice bych ho asi stvořil sám , ale proč vymýšlet vymyšlené . Děkuji moc .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od kaktusak »

SUPER . Díky Dane . Já to pořád nemohl najít . Díky moc .
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od míša kulička »

Vím že jsem v Ostravě řekl že když se do toho pustíš ( modelu ), tak do toho půjdu taky. V té nejsložitější variantě + ještě něco navíc :-). Takže Ti držím palce ať se Ti všechno daří.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od kaktusak »

Tak všechno " prosklené " je hotové . Majáčky jsou z diody .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od Brzdič »

Zbyňo ty se překonáváš :D Dobře ty. ;)
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od míša kulička »

Celkově povedené kabiny trochu ruší ty stěrače.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od kaktusak »

Ty stěrače jsem dělal snad třikrát a pořád to není ono . Už to asi předělávat nebudu
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od kaktusak »

Ač to tak nevypadá tak stavba pomalu , ale jistě pokračuje stále dál . Co je hodně pozitivní , tak , že mě tato stavba opravdu hodně baví . A prozatimní výsledek : Podvozek žluté potvůrky je hotov

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od kaktusak »

Tak i druhý podvozek je hotov . Kdyby jen bylo trošku víc času . Ted """"" jen """"" nástavby a je skoro hotovo .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od kaktusak »

Přidám jednu rychlou fotku od stolu at je vidět , že se něco děje . A zároveň mám dotaz a prosbu . Neví někdo kde by se daly sehnat nějaké postavičky do této mojí kompozice ? Všude mají postavy v jiném měřítku než 1:100 . Placatý papírový se mi tam moc nechce dávat . Budu rád za každou radu pomoc či nápad . Díky moc

A na závěr ještě jedno poděkování a to zdejšímu uživateli Mahdymu mladšímu , za zapůjčení náhradního výtisku jeřábu . Bohužel jsem nalepil ramenu jeřábu v roztržitosti vzhůru nohama a když jsem to zjistil tak s tím už nešlo nic moc dělat . Moc děkuji a nový výtisk v brzké době vrátím .

Obrázek
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od bedatruhlar »

A na závěr ještě jedno poděkování a to zdejšímu uživateli Mahdymu mladšímu , za zapůjčení náhradního výtisku jeřábu . Bohužel jsem nalepil ramenu jeřábu v roztržitosti vzhůru nohama a když jsem to zjistil tak s tím už nešlo nic moc dělat . Moc děkuji a nový výtisk v brzké době vrátím .

překvapuje mě že jsi nepoužil svou běžnou a oblíbenou metodu :D
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Výstava stavební techniky / Firebox / 1:100

Příspěvek od míša kulička »

bedatruhlář: nesmí použít, dohodli jsme se model postavíme oba dva. A mi by bylo líto model vyhodit :-)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“