přístav v Hamburku / HMV / 1:250 / HOTOVO

Odpovědět
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Markulin »

Paráda předsedo. A bude na jeřábech i něco zavěšené?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

No to se ještě uvidí . Třeba tam něco na závěr naaranžuji .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od haageeman »

Dobře On... :!:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Když jsem si tady na začátku stěžoval , že je ve vystřihovánce zbytečně moc bedýnek tak jsem netušil jak velice moc jsem se zmýlil . Kdyby jich bylo jednou tolik tak to ještě bude málo . Na druhou stranu bych ve vystřihovánce uvítal i jiný artikl , který se mohl ocitnout ve skladu . Takže bedýnek málo ( nějaké jsem si ještě schoval , abych měl co naložit na vagonky ) , proto jsem vyrobil a do skladu umístil nějaké potrubí , abych vyplnil prázdný prostor .
Okýnka na skladu nejsou z originál laser setu , ale dělal mě je Tomáš Bělka z BETEXY . Zatím vše teď ještě dodělat střechu a skladiště je hotové .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Lepič »

Máš to pěkné Zbyňku, sám nevím jestli bych to takhle taky uměl. Jen bych očekával že ve vystřihovánce bude na zadních vnitřních stěnách skladu naznačeno nějakou fotkou že ten barák nekončí nějakou divnou šedivou šikmou příčkou, když už je do něj vidět otevřenými vraty.

A když si tam přidával to potrubí, napadlo tě jak to ti západoněmečtí soudruzi dostanou ven? 8-)
Portálový jeřáb nemají, a kdyby to naložili na nějakou "ještěrku" tak asi na šířku vratama neprojedou. :o
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Díky za poznatky Jirko vezmu to popořádku .

Určitě bys to to dal tak dobře jako já . Já jsem přesvědčen , že dokonce líp .

Ty prosklené okna jsem si vymyslel já ve vystřihovánce s tím asi nepočítali . Nebo teda v návodu s tím počítali , ale v laser setu okna nebyli . Takže je to tak na půl cesty . Ale přiznávám bez mučení , že mě ta šedá stěna nenapadla . Škoda , že to nenapadlo toho co ten model kreslil . Ještě to uzavřené není tak by s tím něco šlo dělat . Uvidím , ale nic neslibuji .

No to potrubí jsem udělal proto , že jsem potřeboval vyplnit prostor . Dostat by to tam a ven asi šlo , ale bylo by to pracné . My jsem takhle dostávali potrubí do poměrně úzkého prostoru v práci . Jeřáb zvedne potrubí , naloží na vozík ten to převeze na místo a tam se to ještěrkou složí na místo . V práci jsme to teda sundávali obyčejným paletákem a bylo nás u toho "milion" . Takže asi by to šlo .
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od rybak »

Já myslím, že ta šedivá není rušivá. Až zaklopíš střechu, tak bude uvnitř šero a nidko si toho ani nevšímne.
Pěkná práce
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

rybak : Ty jsi to řekl naprosto přesně dnes jsem to dával zkusmo dohromady a v podstatě není vidět vůbec nic . Skoro si říkám proč jsem tam dával ty okna , ale na druhou stranu to vypadá na pohled lepší . Ale vidět není vůbec nic . Do konce týdne bych snad měl dát fotky .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Střecha nalepena .Sice se mi teda hodně zvlnila , ale je tam . No a do vnitřku nejde vidět prakticky vůbec . Jeřáby jsou rozmístěny jen na sucho . Přilepit přijdou až úplně na konec .

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Aki »

škody tý zvlněný střechy, je to ale i tak paráda :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od JoskaM »

Žádná střecha není rovná, to jen my modeláři si myslíme, že je vše podle pravítka:-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Ta zvlněná střecha mě mrzí . Teď vím že bych už postupoval jinak . Nemněl jsem žádné místo pro podlepení střechy ta v podstatě leží na těch pilířích . Kdybych ty pilíře před opravdu zbytečně bytelným přilepením k spodním zítkám zkrátil o 2-3 mm tak je to v pohodě . Kdybych tušil , že dovnitř nepůjde vůbec vidět tak bych je uřízl i u vrchu a taky by to bylo v pohodě. To jsou , ale ty kdyby .....
Naposledy upravil(a) kaktusak dne pon 19.10.2020 8:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od JoskaM »

Je to záměr Zbyňdo, je to záměr. netrap se tím a jeď dále, žádný welingtony neletí, aby zavařili Kriegsmarine!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od kaktusak »

Neboj Josko netrápím se tím .

Další na řadě je byla lokomotiva . Pro mě je to už mikromodel . Makro fotky jsou neúprosné , ale já jsem celkem spokojený .

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: přístav v Hamburku / HMV / 1:250

Příspěvek od Markulin »

Super...ještě nehoří. RAF má asi práci jinde ;)
Ale jako vypadá to dost dobře předsedo.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“