Východný front - Orech 2021 (1:200)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od Zax »

Tak ako minulé roky aj tento rok sa pokúsim zlepiť ďalšiu mikro diorámu v orechu. Súťaž poriadal minimodel.cz, posledné roky už ale nebola vyhlásená. Ja sa budem snažiť pokračovať ďalej. Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, tentokrát sa ale pokúsim spracovať niečo z východného frontu. Takže to bude stret nemeckej a ruskej techniky, uvidím, čo sa podarí...

Takto vyzerali predchádzajúce orechy:

Obrázek

Ako prvé sa mi podarilo ako tak zlepiť Sd.Kfz. 222 Ausf. B od R&P Models. Originál je v 1:87, ja som si to zmenšil do 1:200, má to viac ako 100 dielov, čo už nebolo pre mňa moc zlepiteľné v 1:200, takže som zjednodušoval, kde sa dalo, ale aj tak je to už pre mňa na hrane zlepiteľnosti a je to celkom záber na oči... Tak ako minulé roky pre orech som si pripravil stopku z pohára, ešte budem lepiť podstavec ako minule.

Pár fotiek aktuálneho stavu:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od Zax »

Pomaly pokračujem...zlepil a nastriekal som podstavec, vyrezal a nastriekal nápis, nalakoval som orech a pridal pánty. Zatiaľ to mám ešte rozoberateľné, pretože teraz budem robiť samostatne s každou polovicou škrupiny.

Pár fotiek aktuálneho stavu:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od Zax »

Zlepil som protivníka pre Sd.Kfz. 222. Nájsť nejakú ruskú techniku v miniboxovej mierke nie je až také jednoduché...podaril sa mi ale nájsť T-34 od Rawena v 1:100. Zmenšil som si ho teda do 1:200. Síce by sa mi vošiel do hornej škrupiny, ale len pozdĺžne, čo mi moc nevyhovovalo, tak som ho ešte trochu musel skrátiť, zadná časť (vlastne celý tank) bude skrytá vo vegetácii, tak to nebude vadiť...

Pár fotiek aktuálneho stavu:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od Zax »

Ešte som našiel trochu voľného mieste v škrupine, tak som si zlepil motocykel Zundap KS750 od R&P Models. Toto je už trochu extrém pretože originál je to v 1:87 a po zmenšení do 1:200 to už bolo dosť malé... Pri fotení som si to radšej prilepil na necht, pretože keby som kýchol asi to už nenájdem... :)

Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rohlos
Příspěvky: 67
Registrován: sob 28.1.2012 12:22
Bydliště: Poříčany, Hamburg

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od Rohlos »

:shock:
To je neskutečný!!! Fakt!
Že ty to děláš proto, abys ušetřil papír a inkoust do tiskárny? :D
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od Shagrath »

Tak tohle je hodně slušné :shock:
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od JanO »

Bleší cirkus 8-) .
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od Zax »

Ďakujem, moc papieru neušetrím, pretože je to síce menšie, ale tlačim to viackrát...nie všetko sa podarí na prvý pokus... ;)

Urobil som teren v spodnej škrupine. Sem umiestnim transporter (na cestu) a motorku (vľavo od jazierka)...

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Východný front - Orech 2021 (1:200)

Příspěvek od Zax »

Obrázek
Tak ja mám hotovo. Som rád, že aj tento rok sa mi to podarilo dať do kopy aj keď je to trochu záťaž hlavne na oči. Len to zhrniem, pôvodne súťaž poriadal minimodel.cz, v roku 2020 už nebola vyhlásená a asi už definitívne skončila. Ja pokračujem ďalej.
Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, tentokrát som sa konečne dostal na východný front. Len pripomeniem, že celý orech je o kompromisoch, čo sa ešte dá urobiť a hlavne ako to urobiť tak aby sa to dalo zavrieť, takže tak to treba brať... :wink:
V orechu som sa pokúsil vytvoriť nasledovnú diorámu:
Dej sa odohráva v ZSSR počas 2. svetovej vojny, jednotka wermachtu na Sd.Kfz. 222 sa zastavila pri jazere aby si oddýchla. Tu ich zastihla motospojka aby ich varovala, že červená armáda je už blízko. Spoza kopca sa náhle vynoril T-34 s pechotou, čím bol ich osud spečatený...
Spomeniem pár detailov:
-takmer všetkým vojakom som niečo dal do ruky, takže motospojka má správu, vojak pri transportéry fajčí, ruskí vojaci majú zbrane (aj keď tie som mohol urobiť ešte menšie...), vojakovi za transportérom, ktorý si odskočil, som tam dal strom, s ktorým som pôvodne nepočítal, ale na to miesto presne vošiel...
-tank má otočnú vežu, takže pokiaľ to zavieram musí mieriť pred seba
-v hornej škrupine je prameň z ktorého vyteká voda do jazera v spodnej škrupine, prúd vody som vytvoril z vlákna, ktoré sa používa v svetelnej fontáne. Aby to išlo zavrieť, hore je to prilepené a dolu sa to zasúva do otvoru v jazere.

V dioráme som použil nasledovné modely (free modely z internetu):
-Sd.Kfz. 222 Ausf. B (1:87 zmenšené do 1:200 - R&P Models)
-Zundap KS750 (1:87 zmenšené do 1:200 - R&P Models)
-T-34 (1:100 zmenšené do 1:200 - Rawen)

-V orechu som nakoniec použil 9 figúriek vojakov.

Tak ako minulé roky som orech prilepil na stopku z pohára s vygravírovaným názvom...Takisto aj tento orech dostal podstavec, kde je nejaký ten pokec a foto.

Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

...ešte jedno spoločné foto všetkých orechov:

Obrázek

...a nakoniec prezentačné video tak ako pri ostatných orechoch, kde je viac fotiek:

https://www.youtube.com/watch?v=e1dkNNCB28w" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Miniboxové krajiny“