Nádraží / Fabi / 1:400

Odpovědět
Fabi
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 5.4.2012 12:09

Nádraží / Fabi / 1:400

Příspěvek od Fabi »

Tahle sekce je tu chudák nějaká nevyužitá, tak já to zkusím napravit :)

Na starém fóru jsem tu kdysi prezentoval svůj pokus o ztvárnění nádraží Těšnov, ale nakonec jsem musel uznat, že je to docela velké sousto, a práce na modelu jsem přerušil. Rád bych ho někdy dokončil, ale když se na to podívám realisticky, tak si nejsem úplně jistý, jestli na to někdy dojde...

Už je to ale zhruba rok, co jsem se vrhl do tvoření miniboxové krajiny, která by měla sloužit jako ubytování pro množící se počet miniboxových vlaků. Původně jsem uvažoval o dvou variantách - buď existující nádraží, nebo nějaký vlastní návrh, ale pak mi nějak padl do oka návrh modelového kolejiště "Lanšperk" od Milana Ferdiána, a rozhodl jsem se vyrobit miniboxovou verzi jeho největší stanice. Krom toho, že návrh jsem si upravil jenom naprosto minimálně, při vymýšlení názvu jsem se zmohl toliko na "dojmenování" na Lanšperk nad Orlicí.

Po dlouhé době už je to v trochu prezentovatelné podobě, neboť už stojí i staniční budova, tak abych jenom nekecal, tady jsou nějaké fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek

Omluvte kvalitu zpracování - částečně danou tím, že jsem děsný patlal, u budovy navíc taky tím, že by měla časem letět do koše (je to víceméně betatest), tak jsem se s ní tak nebabral - zatím na ní taky chybí třeba většina komínů a sloupy u nástupištních verand.

Model představuje fiktivní stanici, něco mezi Ústím nad Orlicí a Starou Pakou. Tyto dvě stanice taky byly inspirací pro staniční budovu - jde vlastně o Starou Paku, pouze hlavní křídlo obrácené do přednádraží je vyměněno za část staniční budovy v Ústí nad Orlicí (která je trošku zošklivena, aby se hodila ke zbytku). Je to tedy pořádný architektonický slepenec; pohádka o vzniku je asi taková, že úplně původně stála pouze "ústeckoorlická" část, k níž byla později (když provoz zesílil) dostavěna "staropacká" část. Podobný je nakonec i příběh originální budovy ve Staré Pace, tam ale byla stará budova architektonicky upravena, aby ladila s novější secesní přístavbou. Ale třeba v Brandýse nad Orlicí vznikla secesní přístavba bez větších úprav původní budovy, takže zas taková fantasmagorie snad ten můj hybrid není :)

No, tak jsem se vykecal - teď ještě zalesnit kopec, dodělat skladiště a nějaké detaily a snad by se to víceméně dalo prohlásit za hotové. Sám jsem zvědavý, jak dlouho mi to bude trvat... časem tedy přidám zase nějaké fotky, až zas trochu pokročím.
Naposledy upravil(a) Fabi dne ned 20.1.2013 17:10, celkem upraveno 1 x.
tzv
Příspěvky: 6
Registrován: úte 6.3.2012 18:51

Re: Nádraží Lanšperk nad Orlicí / Fabi / 1:400

Příspěvek od tzv »

Cha, Bartošův kloubák. Palec nahoru, něco jsem se s tou potvorou na výlukách najezdil...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nádraží Lanšperk nad Orlicí / Fabi / 1:400

Příspěvek od JoskaM »

Sem si říkal, kde by se v Lanperku vzala taková budouva...a tolik kolejí, tam nebylo ani když pokládali. To to spíše vypadá na oboustrannou nádražní budovu v Ústí..
ale jak píšeš fikce, tak fikce. Chtělo by to trochu retuše a vypadlo by to lépe.
Fabi
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 5.4.2012 12:09

Re: Nádraží / Fabi / 1:400

Příspěvek od Fabi »

Svůj přístup k retuši se poslední dobou snažím trošku zlepšit, i když na těch fotkách z prvního příspěvku se to ještě neprojevilo. Jinak jsem téma přejmenoval, ať to tím názvem stanice zbytečně nemate ;) (I když skutečné nádraží v Lanšperku se narozdíl od toho mého jmenuje jenom "Lanšperk".)

tzv: Bartošovy autobusy ve třístovce má na svědomí Martin j: odkaz.
Odpovědět

Zpět na „Miniboxové krajiny“