ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Krásná práce!

Ten závěrový klín a další věci, jestli je budeš doplňovat, prosím nafoť.
Není nad to, býti přímo u zdroje. ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Raven »

Krásně ty...přeji hodně úspěchu v tahu na cíl...
DANU ti docela závidím, tak dlouho jsem se rozhodoval jestli ji koupit, až už není k dostání :( a teď bych ji rád slípnul... :|
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

No tady bych možná mohl pomoci. Mám totiž ještě jednu DANU :) Jakmile budu u finiše (po finiši protože jsem nervózní že něco zesloním a budu jej potřebovat) tak ti ji klidně přenechám. Ideálně formou barteru ;)

Btw. Dnes jsem dodělal kanón a nabíjecí mechanismus. Teď jsou na řadě boky věže a zásobníky. Foto zítra ;)

Prosba o pomoc majitele výtisků Dany. A´t hledám jak hledám, tak nenacházím nikde ani v záložním originále díl 37p. Mohl by někdo s lepším zrakem pomoct? ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

čus Tom.a.s.h.
ještě pořád hledáš 37p :?: rychlé foto Obrázek ;)
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Díky dobrá vílo! :)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Raven »

[quote="TOm.a.s.h."]No tady bych možná mohl pomoci. Mám totiž ještě jednu DANU :) Jakmile budu u finiše (po finiši protože jsem nervózní že něco zesloním a budu jej potřebovat) tak ti ji klidně přenechám. Ideálně formou barteru ;)

Díky moc...viz. SZ...
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

No fotky měly být včera a nějak jsem to zasklil... :D :roll: Tak teda až dnes. Mezitím jsem zmákl základ pravé části věže s flekem časovače. A při letmém přiložení to konečně začíná vypadat jako DANA ne jako rozšlápnutá ještěrka :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Tak jsem tu s dalším pokračováním. Po návratu z cvičení se mi podařilo si šikovně poranit nohu a dostal jsem 2 týdny nemocenské, kterou jsem se rozhodl využít na stavbu Dany. Nicméně prvních pár dní proběhlo v režii prokletí "Panzani"... :D Nějak jsem se nemohl přinutit si k ní sednout. Nakonec to ale klaplo a většinu prvního týdne jsem zabil montáží mojí noční můry a pro mě jednoznačně nejtěžší částí celého modelu - zásobníku střel. Nenávidím opakující se práci a tohle bylo tak akorát pro moje nervy. Ale nakonec to docela slušně klaplo základ pravé části věže s flekem časovače je hotový a na místě. Konec keců a hurá na foto ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Ahoj, naprosto s tebou souhlasím. Zásobník střel byla asi "nejtěžší" část na modelu, protože se mi do ní vůbec nechtělo a celou stavbu této části stavbu jsem peprně nadával, až se sousedi otáčeli.
Ber to tak, že už to máš za sebou, poplácej se po rameni, MÁŠ TO PĚKNÉ. Jen tak dál.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

dost dobré... tak na to se taky netěším :!: ale mě od toho dělí ještě hafo času :!: :?: :!:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jó, šikovně poraněná noha, to je pro modeláře .... . I když zdravá je lepší. :)
Ta klec je mazec, ale moc se Ti povedla.
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Nazdárek. Malinko popojedem a protože jsem nějak nestíhal fotit, tak jenom dvě malé fotky ze současného stavu. Interiéry jsou komplet, zásobník na nábojky jsem nefotil, protože na něm nic tak extrémního jako u toho na granáty není. Teď už se víceméně zabývám jenom detaily. Stupačky už mám taky hotové a teď mi prakticky zbývá jenom navěsit prkotiny na věž. Z detailů co na houfnici chybí jsem zatím doplnil jenom závěrový klín. Na to, že je ale nevyfotitelný když je zalepený v hlavni jsem přišel pozdě :oops: Zájemcům můžu dodat max nějaké rozměrové kóty a tvar (i když je z něj prd vidět). Nevím jak to bylo u starších kusů, ale u těch co slouží nyní když pominu systém ASPRO, tak se mi nějak nepozdává délka zaměřovače pro přímou střelbu OP-5 který v reálu dosahuje až téměř k okýnku v čelním pancíři a u modelu je minimálně o třetinu kratší. Pak mi tam chybí ještě počítadlo nábojových cyklů a taková destička na "poznámky" mířiče. Ale vzhledem k tomu, že si to sám nevyrobím, tak to musím oželet. Nedivte se postavení sedaček, jsou v poloze kdy je třeba reálně využít prostor uvnitř a nějak inteligentně dovnitř lézt a vylézt ;) Založeno na praxi. Na nic dalšího si z hlavy nevzpomenu. Třeba příště? :) Každopádně bych chtěl mít v sobotu hotovo, protože pak musím na 14 dní do Vrbětic.

Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Na takovou práci se pěkně kouká. Ještě chvíli a tradá na střelnici :-)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Raven »

Pěkné to máš...za mě asi nejlépe postavená DANA co jsem viděl...zatím, nemáš ji totiž hotovou... :-)
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: ShKH vz. 77 DANA / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Ravene jsem rád, že se líbí, ale nejhezčí bych ji neoznačil ani náhodou :) Kiksů je tam mraky, ale k mému štěstí vyplují na povrch až při osobním kontaktu ;) Model by si zasloužil určitě nějaký ten "remake" v současné kamufláží "chameleon" (tak se to fakt jmenuje ;) ) i s doplněním věcí, které téhle Daně chybí - ale chápu, že je to způsobeno nedokonalou předlohou. Teoreticky bych se možná mohl pokusit přesvědčit zodpovědné osoby k puštění nějakého schopného fotografa ke skutečnému kusu u nás na stání.

No tak popojedem o další kousek. Hotovou ji ke své smůle ještě nemám, ale jsem ve stavu 97% kompletace ;) Chybí mi kulomet v lafetě, víčka od nádrží a opravit retuš. Pak se chystám vymyslet nějakou tu smysluplnou podložku ;) Ony zbylé 3% budou ale muset vydržet až po slavných Vrběticích kam se vydávám už zítra. Takže minimálně 14 dní Stop stav...

K fotkám jsem přihodil i jednu "bojovou" z místa mířiče pro představu jak to tam vůbec vypadá. Je fajn tam strávit třeba 8-10h v kuse 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“