Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
dnes Mazlik slaví 1 narozeniny :D, jako dárek dostal podlahu s pedály a volantem + sedačky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Volantovou tyč jsem po zkoušce v kabině a po porovnání s fotografiemi zkrátil cca o 3mm.Sedačky jsem polepil papírem od bot jako imitace koženky.

Jinak práce na Mazu jsou lehce pozastaveny protože teť v létě je málo času a ty chvíle kdy se k lepení dostanu teť věnuji jinému speciálnímu projektu který jsem vymyslel s dcerkami (brzy zveřejním v sekci architektura).Přeji všem hezké léto a pokud možno i dostatek času na lepení, Vojta.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Tož všechno nejlepší, ať i nadále roste a vzkvétá, jako doteď :) ;).
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
po letní pauzičce jsem se snad už dostal do obvykleho tempa a dokončil jsem kabinu. Od posledně jsem pokračoval pracemi na interiéru a to přístrojovou deskou,topením, stínítky, krytem otvoru k motoru a páčkami pump paliva na zadním čele kabiny. Na samotné kabině jsem pokračoval dveřmi které jsem musel o pár desetin mm seříznout na šířku i délku aby se vešli do otvorů v kabině. Panty jsou udělány pouze přehnutými kousky papíru a dveře takto nejdou naplno otevřít, takže při závěrečné kompletaci to ještě bude sranda ale při trochu trpělivosti to půjde. Na konec jsem na kabinu nalepil všechny drobnosti a ještě jsem doplnil o klakson na levé straně a z drátku jsem zhotovil okapničky nad dveřmi a malým bočním okýnkem.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kabina 359 dílů a 129 šroubů, celkem zatím zpracováno 3220 dílů a 2019 šroubů a nýtů.Na závěr jsem kabinu zkušebně položil na rám.Přeji pěkné nedělní odpoledne, Vojta.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 182
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od george »

Luxusní práce, sleduju s nadšením každý pokrok ve stavbě.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Už tak jak je to nenabarvené to vypadá SUPER ! Obdivuji tu detailní práci .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od MatesHK »

Neuvěřitelné!!! Ale bomba...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Už nemám slov. Nádherná práce.
A právě, dokud to není v barvě, tak je krásně vidět to neuvěřitelný množství detailů :o .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Taky bych ho takhle chtěl zmáknout .... a už i slyším odpověď :D ... a co ti brání ? no co asi, ta šikovnost a trpělivost.... bude to pecka
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Krásná práce chlape. Já se naopak těším až to bude stříknuté základovkou. ;)
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj
a všem moc díky za ohlasy. Je tu pokračování pravidelně nepravidelného seriálu Maz 537, dnešní epizoda se jmenuje blatníky.
Obrázek Obrázek

Díly na ně jsem měl asi 14 dní zatízěné v knížce :). Po samotných blatnících následovali jejich držáky, kanystry a nějaká nádržka která je na nich taktéž umístěna.
Obrázek Obrázek

Zespod jsou přidělány výfuky, zde jsem narazil na malou chybku a to plášť díl 222f je o cca 1.5mm kratší, naštěstí už vím že takovéto díly jsou občas kratší a při vyřezávání nechávám automaticky delší. Malým dramatem v této epizodě byli pásky držáků výfuků.Výfuky jsou zrcadlové tak jsem si to 2x vyzkoušel jak to v blatnících bude vše ok a lepím a samozřejmě nalepím obráceně :oops:, no každý den není posvícení, takže jsem to urval a nalepil správně nové pásky. Potrubí mám připravené ale asi ho slepím až při finální montáži, blatníky jsem na sucho zkoušel přikládat k rámu a kabině a snad by to mělo pasovat i když ta samotná montáž asi nebude žádná sranda.
Obrázek

Přibylo nám 195 dílů a 139 šroubů celkem zatím 3415 dílů a 2158 šroubů. Budu se těšit u dalšího pokračování seriálu (no spíš to bude telenovela ještě mě čeká práce jak na kostele :D) mějte se Vojta.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj všem,
je tu pokračování seriálu :), tentokrát konzole navijáku, která se ukázala jako dosti náročná sestava na "montáž" aby vše sedělo jak má a pasovalo přesně na rám.
Obrázek Obrázek

Odpočinul jsem si u převodovek navijáku.
Obrázek

A závěrečná zkouška na rám.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
tohle vyřezávám a vystřihuji v mezičasech asi 2 měsíce, cca 250 dílů a první laserové díly.
Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

No, zatim je to teda fakt MAZec.

Kola jsou vždy moje oblíbená disciplína a tuty budou pěkný a velký. Akorát za mě je škoda, že dezén v modelu je asi tak trochu vymyšlený. Na žádné fotce skutečného auta jsem takový neviděl.
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od OrasM »

Vojta S píše:Obrázek
Keď dobre vidím tak kolesá vyrábaš tak, že si narežeš kartón o veľkosti kolesa a to toľkokrát aby si dosiahol hrúbku kolesa?
Ak je to tak tak je tiež zaujímavé riešenie a príde mi trochu presnejšie ako pri namotávaní dlhého pásu papiera na seba. (Aj to má svoje výhody samozrejme).
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Maz - 537G + podvalník / Model - KOM / 1:25

Příspěvek od míša kulička »

Oras: Ne to jsou výztuhy pouze na hrany.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“