BRDM-1/MODELIK/1/25 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
bighead
Příspěvky: 7
Registrován: sob 7.12.2013 14:00

BRDM-1/MODELIK/1/25 HOTOVO

Příspěvek od bighead »

Zdravím všechny,
papírové modely jsem stavěl před 40 lety v dětství z ABC a pak již jen občas se svými dětmi,věnoval jsem se spíše plastikovým modelům,ale jelikož jsem vlastnil BRDM-2 1/1 a BRDM-1 je moje srdcová záležitost,která se koupit nedá,stavěl jsem si alespoň modely,v měřítku 1/25 ho dělá pouze Modelik,takže jasná volba :)
Je to má první skušenost s modelem s kartonovou obšívkou,ani nevím, zda se na tento model dělají lasery,rozdělal jsem ho již dříve a podlepil na karton,takže teď, když jsem se rozhodl ho dodělat, jsem již po tom nepátral.
Snažil jsem se o složitější provedení,tj.otevřené poklopy,skla oken z folie,skla do periskopů,otevřený vodomet,očka na plachtu přes motorový prostor z drátu,ve vystřihovánce zcela chybí zadní rolny na lano,musel jsem si vyrobit duplicitní díly rolen, co jsou na předku,dále jsou tam vytištěny k nalepení nesmyslné díly a sice jakási ouška vedle žaluzií za motorem,propojená drátkem,nic takového na skutečném stroji není,vycházel jsem z bohaté fotodokumentace nafocené v Lešanech,z fotek krásně zrenovovaného stroje z Ruska a také z časopisu Hobby Historie 42 a 43/2018,kde je o tomto stroji obsáhlé pojednání.
Jinak tedy klobouk dolů před mistry z vašich řad,u plastikových modelů je dílek daný kvalitou výlisku,stačí ho opilovat od vtoku,tady je to čistě práce modeláře,je to o přesnosti vystřižení či vyříznutí a vyřezávat minidílky,často podlepené,to je tedy očistec,o tom jsem se nejednou přesvědčil.
Pokud budou moje fotky inspirací k nějakým dalším výtvorům této mašiny, tak budu jen rád. :)
Lepení zdar.Vašek.
http://www.papirove-modely.cz/galerie/14425" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“