SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Jéééééé....tady jsem už dlouho nebyl :lol:

Po skoro čtyřech letech natahování pásů je čas si slepit něco na kolech. A jak je u mě zvykem....opět vojenská technika a opět od mého oblíbeného Modeliku.
Tímto modelem listuju už od doby co vyšel a pořád jsem ho nějak přehlížel. Ale teď na něho prostě přišla řada :lol:

Německý pancéřák s věží z lehkého tanku Leopard a s tatrováckým motoremVíc psaní tady: http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/auta/234.php" onclick="window.open(this.href);return false; a tady: https://tanks-encyclopedia.com/ww2/nazi ... 4_puma.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

V době vydání psal autor že je to propracovaný a detailní model. Hlavně co se podvozku týká.......... No je to už 17 let tak je potřeba to brát s rezervou ;) Má i jakýs takýs interiér a hlavně vnitřek věže bych chtěl trochu vylepšit (jestli seženu obrázky co všechno v ní vůbec bylo)

Fotka už značně opotřebovaného originálu a hurá na to
Obrázek

Začal jsem laufem a štítem kanónu. Bohužel úsťová brzda měla o dost tmavší barvu jak zbytek kanónu, tak jsem ji musel decentně upravit. A trochu času jsem věnoval i nábojové komoře kanonu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Markulin dne sob 24.4.2021 11:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SdKfz 234/2 Puma /Modelik/ 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Ty už jsi snad vyčerpal všechny pásáky od modeliku :) Ne vážně, zajímalo by mě, kam ty tu dokonalost ještě posuneš. Ten lauf je fakt neuvěřitelný. Na model jsem opravdu zvědavý a budu sledovat. I když ono bude za 14 dní hotovo :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SdKfz 234/2 Puma /Modelik/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

No tak tady je to pro tebe celkem nezvyklá sekce . Mám jednu takovou rýpavou poznámku . Není ta retuš u toho laufu trochu moc oranžová ? A nebo to zkresluje počítač ?
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

:) tak tohle mám v plánu taky už hodně dlouho :)
jsem zvědavý, jak se s tím popereš :)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Vítám Tě u pneumatik :lol: ;) .
Tohle je zajímavý vozítko a v Tvém podání to bude skvělá podívaná.
Uživatelský avatar
Jakub112
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24.11.2020 16:16
Bydliště: Mons, Belgie
Kontaktovat uživatele:

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Jakub112 »

Zajímavý model. Už se teším. Myslím, že si postavím Badalcovu Pumu. :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak jsem opět zde
Shagrath píše:Ty už jsi snad vyčerpal všechny pásáky od modeliku :) Na model jsem opravdu zvědavý a budu sledovat. I když ono bude za 14 dní hotovo :lol:
Neboj Pavle.....nevyčerpal. Ještě jich mám v šuplíku dost. A do 14ti dnů rozhodně hotovo nebude. Letošní zimní odstávka nám začíná nezvykle brzo, takže budu rád když do svátků dokončím věž.
kaktusak píše:No tak tady je to pro tebe celkem nezvyklá sekce . Mám jednu takovou rýpavou poznámku . Není ta retuš u toho laufu trochu moc oranžová ? A nebo to zkresluje počítač ?
Jen si rýpni předsedo :lol: Ta úsťová brzda ve skutečnosti tak oranžová není.... toto udělal blesk. Ale ještě mám v plánu s ní něco udělat ;)

A teď stavba.
Dokončil jsem závěr kanónu. Přidal jsem kliku závěru a trošku jsem si pohrál se závěrovým klínem a nábojovým žlabem. Na dílu závěru to celé bylo jen černě znázorněné a to se mě jaksi taksi nelíbilo. I když pravda je že to vlastně skoro nepůjde vidět
Dál jsem stihl už jen vyřezat a sestavit kostru věže. bylo na ní docela dost broušení. Ten šedý vnitřek je dost nudný, tak tam příště snad dodám pár vlastních dílů.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Doplnil jsem do věže pár drobností. Původně tam byl jen kanón a kulomet. Přidal jsem zaměřovač, pozorovací otočný periskop, pár brašen na užitečné věci a ještě tam přijde nainstalovat vysílačka. Asi to není tak jak to má být, ale aspoň je to trochu oživené.
Obrázek Obrázek

Dál jsem jsem na ukázku spojil obě půlky kanónu a pustil jsem se do obalování věže. Tady to chtělo trochu přemýšlení. Nevím čím to, ale obšívka mě vyšla o dost větší než kostra. Vyřešil jsem to zesílením čelní a zadní stěny kostry věže o 1mm a bylo hotovo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

To by šlo. :lol: ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Na věž jsem doplnil všechno placaté, sedačky velitele/střelce a nabíječe, ovládání elevace kanónu a celé jsem to spojil s laufem. Pak přišli na řadu výmetnice zadýmovacích granátů. Teď už vím že bych je sestavoval úplně jinak, protože nejsou zrovna z nejpovedenějších. No ale už je pozdě a rvát to dolů nebudu. Ještě jsem do nich doplnil samotné dýmovnice a...... jak se tak dívám, tak mě jedna někam vypadla :o
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na věži toho už moc nezbývá. Vlastně už jen poklopy, periskopy a hlaveň kulometu se štítem.....Tak snad to brzo dodělám :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Doplnil jsem poklopy, periskopy, štít a hlaveň kulometu. držák antény a věž je hotová
Poklopy se dají otevírat, ale dost se tím namáhají panty, které jsou k samotnému poklopu chycené jen natupo. Tak to budu muset v budoucnu nějak pořešit, aby to bylo trvanlivější.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Super, je vidět že si pořád držíš svůj výtečný standard.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Po měsíci se mě na noční podařilo urvat pár hodin na lepení.
Vykrájel jsem kostru a následně její spodní polovinu seskládal dohromady. Řezání bylo docela dost a kostra do sebe po zabroušení některých drobností v pohodě pasovala. Po sestavení toho broušení bylo podstatně víc, ale nic strašného to nebylo. Vnitřní obšívka vany byla o malinko větší. Rozřízl jsem ji na pět kusů a za postupného přikládání jsem jednotlivé části zařízl. Pak už seděla jak prcka na hrnci.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Marek si to tu tak pěkně a potichu v koutku žmoulá, že jsem si ho ani nevšiml. :lol:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SdKfz 234/2 Puma / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Brzdič píše:Marek si to tu tak pěkně a potichu v koutku žmoulá, že jsem si ho ani nevšiml. :lol:
Hlavně nenápadně Ondro. Tady je plno jiných machrů, tak si nemůžu moc vyskakovat :lol:

Tak po dlouhé době jsem se dostal na noční a tím i k lepení. Bohužel toho času nebylo zas až tolik, kolik bych chtěl.
Začal jsem plnit břicho Pumy. Nejvíc času zabralo nýtování podlahy. Sedačky jsou tam jen na sucho položené.
Chci tam pár věcí ještě přidat. Zatím tam je navíc jen pouzdro náhradní hlavně kulometu a kliky nouzových průlezů. Na zadní stěnu přijdou ještě žaluzie a nádrž, na boky nějaké MG patróntašky, celty a asi i nějaká ta maska no a předek zaplní chybějící přístrojová deska a pedály.
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“