SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Saskardin
Příspěvky: 116
Registrován: pát 24.4.2020 17:36

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Saskardin »

kaktusak píše: Vyřezat je z toho půl milimetrového kartonu je skoro nemožné ....
Toto by som dal za trest povinne zlepiť autorovi modelu, musí to byť kovaný sadista. Pozerateľne to vyzerať by možno dokázal tak Bakulda :lol:
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Jsem rád, že se líbí. Je to pro mě ohromná motivace, za což vám moc děkuji :!:

Popravdě jsem nad tím ani neuvažoval, a to hned z několika důvodů. S tím samotným slabým papírem se strašně špatně pracuje. Z toho něco kloudně vyřezat je mnohem pracnější, než z klasického vystřihovánkového. Prostě jsou hrany strašně okousané. A hlavně laserové díly jsou vždy o chlup menší, řekl bych že tak o obrysovou čáru na každé straně. Takže po nalepení jsou papírové díly o malinký chlup větší a přechod na hranu je ošklivý. Takhle jsem to praktikoval hned u prvních dílů vystřihovánky - příčných nosníků č. 8. A od té doby už jsem se do podobné akce nepustil.

Saskardin - No ono nejde jen o půlmilimetrový karton. paprsky na středu disku jsou dokonce z milimetrového, což je naprostá utopie - nejsem Fantomas. ;) Bakulda by to vyřezal i levou nohou :lol: :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Shagrath píše:Takže po nalepení jsou papírové díly o malinký chlup větší a přechod na hranu je ošklivý.
Tak to jsem nevěděl . Znovu jsem si prohlédl papírové díly a máš pravdu vyřezat to krásně čistě je hodně velký ořech.

Beru zpět a držím palce při další stavbě .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Já měl za to, že jsem to během stavby i zmiňoval. Ale co jsem teď koukal, tak asi ne :? Takže pro jistotu ještě jednou. Dalo by se říct, že všechny laserové části jsou o malinkatý kousek menší, než originální vystřihovánka. Zatím se mi to potvrdilo snad u všech částí. Není to nějaká velká překážka. Projevuje se opravdu pouze v případě, když chci nalepit nepodlepený díl na díl z laserů.

Nicméně ještě jedna malá aktualizace. Během dnešního dne se mi podařilo dát dohromady všechny vnitřní části disků. Největší piplačka byla s ráfkem. Já na tu dráteničinu nějak nejsem. Komplet i se šroubky má toto dohromady 480 dílků:

Obrázek

Obrázek

Teď bude následovat vnější část, která je tvořena z ještě více dílů.
Guxx
Příspěvky: 35
Registrován: pát 20.1.2012 23:27

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Guxx »

tohle dobrovolně 16 x vyřezávat jen pro 0,5 - 1mm barvy vystřihovánky na každém paprsku je myslím sebevražda, nikdy to nedokáže tak čistě jako laser, který už tam stejně má - a úplná čistostavba kol to už nikdy nebude neboť stříká pneu...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Gumy dobré, disky se taky zatím dají........ člověče Pavle ono se na to dá i docela dívat :lol:
Mě teda čeká jenom 8 kol a doufám, že se mě podaří aspoň ze třetiny tak jak tobě.
Prostě paráda ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Zde jako vždy naprostá paráda :!:
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezký večer

Po delší době se hlásím s nějakým postupem. Úspěšně zpracovány disky. Venkovní část mi dala celkem zabrat. A těch šroubů je tam fakt strašně moc:

Obrázek

Přední část disků má celkem 1424 dílků, komplet disky tudíž 1904 kusů.


No a dohromady i s kolama se dostáváme na číslo 6448 kusů! Skoro stejně jako předchozí model Ferdinanda :D
Také už se s nimi peru přes tři měsíce. (Někdo za tu dobu vystřihne fantastickou T 72 že ;) :shock: )Teď už bude následovat povrchová úprava, což mi také ještě zabere spoustu času. Přemýšlím, že disky stříknu všechny stejnou barvou, a sice zelenou. Nějak mi ty ostatní dvě barvy k těm kolům nesedí. Dávat černý disk k černé pneumatice se mi také nechce, raději ať disk vynikne.

Tak zase někdy
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Nó, pěkná manufaktura!
S barvou disků Tě chápu, ale ještě to promysli, aby to dávalo smysl.
Mě by se taky víc líbilo to auto v celozelený, ale pan Bonek má asi raději strakáče.
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Miloš D. »

Pěknej talíř "lineckých koleček", ale vánoce už byly :) :) :) :)
Parádní práce, těším se na pokračování - tedy na koblížky, vlastně hotová kolečka :) :) :)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Ahoj

Borci děkuji, jsem rád, že se líbí.

Tak zase přináším nějaký menší pokrok.
Disky mohu prohlásit za dokončené. A opět jsem dal na Vaškovi rady a disky udělal tak, jak mají být. Asi to fakt bude mít následně při kompletaci větší smysl. Takže 8 x zelený, 2 x černý a 6 x smetanový.
S pistolí se teprve učím. Objevuji co se vše dá dělat a hlavně jak.. Občas je to teda věda. Nicméně za mě celkem dobré a disky se mi líbí.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

No a teď se jdu vhrnout na finiš v podobě pneumatik. Nějak se nemohu dokopat ke konečnému broušení. Pak základ, finální nástřik a následné zalakování. Takže doufám, že příště bude již finále. Času je teď na lepení zoufale málo.

Tak zatím někdy ;)
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Perfektní práce.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Krása. Nástřik se povedl, nikde nic nechlupatí, vše je tip ťop. :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

JO jo pohled je to lahodný!
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

No fuj, dyk to vypadá jak plastikáč !! :lol: :lol: :lol:

Ne, naopak. Je to nádhera. ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“