SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od chuan »

Podle fotek si také myslím, že ty čísla tam úplně být nemusí, i když přiznávám vypadá to zajímavě. a ty náboje, také si myslím že milimetrový karton je moc, já bych to podlepil kancelářským papírem.
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od WIKING »

Dobrý večer všem,
myslím,že polákům a speciálně Model Komu ohledně laserů tak trochu křivdíte.
K SS 27 TOPOL jsou vyráběny lasery,které /mimo dalších jiných částí/ středy nábojů kol s tenkými paprsky obsahují. Sada má název " ZESTAW FELGI" tzn SESTAVA DISKY KOL.
K dispozici jsou ještě další tři sady s názvy "ZESTAW PODSTAWOWY, ZESTAW WALORYZOWANY a ZESTAW KOLA".
Vše jsem objednával u BETEXY spolu s vystřihovánkou.

Až přijdu na to jak,pokusím se sem vložit pár fotek,jsem tady totální greenhorn :mrgreen: .

Model Kom nabízí disky kol také odlévané , spolu s pneumatikami,detaily zavěšení kol,žebříky,světly.
Doporučuji navštívit jejich stránky,případně zapátrat v e shopech i v zahraničí.
Škoda,že jen málokteří prodejci si dají tu práci s poskytnutím podrobných informací a náhledů zboží a člověk pak často za nemalý peníz kupuje pověstného ZAJÍCE V PYTLI.

Jinak moc krásná práce,u menších sestřiček těchhle raket jsem kdysi sloužil,tak držím palce,ať se stavba daří a dobře dopadne.
Uživatelský avatar
Snorri
Příspěvky: 15
Registrován: sob 7.4.2018 11:28

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Snorri »

Já jsem původně chtěl tento model stavět bez doplňků, ale právě ty díly na kolech 430g, i a j mě donutily koupit laserové díly. A tyto díly tam mám, divím se, že ty ne. Zakoupil jsem celou laserovou sadu na Betexe.
Obrázek Obrázek
Tady je pak celkem pěkný pohled na kolo
Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Tak teď jsem z toho úplně jelen :)

Já jsem totiž, co se týče nábojů vycházel samozřejmě z plánu a z označené síly podlepení.

Pro ilustraci zde :
Obrázek
A i podle fotek na stránkách Modelkomu a jejich gumových kol. :
Obrázek

Což tedy odpovídá podlepení 1 mm. To, že to je ve skutečnosti úplně jinak jsem opět nevěděl.
Stejně tak to bylo i s označením pneumatik. Snažil jsem se přiblížit gumovým pneu které má Modelkom v nabídce:

Obrázek

Ale v tomhle ohledu mi to spíše práci ulehčí. Pneu nechám úplně holé, náboj podlepím jen papírem a vyřežu. V téhle tloušťce to snad nebude problém.

Ale je mi záhada že já v laserovém setu tyhle středy kol vůbec nemám. Lasery jsem také kupoval jako celek všechny co byly. A mám celkem tři sety, je možné, že mě ten čtvrtý chybí. Zkuste se podívat, kolik kdo má částí.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

No původně jsem ti chtěl napsat at to objednáš u Bělky rovnou dvakrát . Pak jsem se podíval co mám doma za lasery a tyto inkriminované díly tam jsou . Mám 4 soubory laserů . Když jsem to kupoval tak nešlo vybrat , který set chci a který nechci , musel jsem brát všechno nebo nic .

Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

No tak tím pádem jsme doma.. Já vlastním pouze tři části ze čtyř. Část felgi kól nemám. A to jsme to také kupovali jako celek. Buď všechny lasery nebo žádné. Takže je mi záhada, proč tam tato část není. No nedá se nic dělat. Udělám to tak jak říká Vašek. Náboje podlepím papírem a to vyřezat půjde. Sice nebudou tak výrazné, ale budou se více blížit k realitě. A pneu udělám úplně čistá.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké odpoledne. Po dlouhé době přináším nějaký postup. Přes svátky bylo času na lepení zoufale málo. Nicméně konečně se mi povedlo dát dohromady všechny kola. Ke konci jsem se s tím již notně pral. Přece jen 16 kusů je celkem porce.

Obrázek

Teď mě čeká snad ještě horší práce, a sice broušení a následné nalepení vzorků.

Tak zase za měsíc ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak z těch čtverečků by mě asi jeblo...… je to paráda Pavle ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezký den všem lepičům

Hlásím první hotová kolečka.. Ten pán z Betléma (ona to teda vlastně byla paní :lol: ) mi pod stromeček nadělil kompletní airbrush set i s kompresorem. Tak mi to nedalo a hned jsem ho vyzkoušel v akci. Vše jsem nejdřív stříknul plničem, poté základovou černou barvou a následně barvou Rubber Black od Tamiya. Výsledek je celkem obstojný, barevně velmi podobný originálu. U ostatních kol budu muset dát větší důraz na tmelení a broušení.

Marku čtverečky jsou nakonec celkem v pohodě. celá jedna část je spojena k sobě, takže na jednom kole je nějakých 22 celků. Sice je při detailním pohledu vidět, že jsou vzorky spojeny, ale představa toho, že bych si je měl všechny rozřezat po jednom a nalepit... Mě se to zkrátka líbí takhle 8-) ;)

Obrázek Obrázek

No a teď už vážně těch následujících 14 kousků
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Ahoj.
No vida. V barvě ta kola vypadají hned jinak. Stříkajda je na tyhle práce skvělá. Tu Rubber Black si asi taky pořídím.
Je fakt, že ve finále na hotovém obřím modelu, tvar dezénů nikdo řešit nebude.
Ty krajní figury by to přebrousit chtělo. Já to napouštím řídkým nitrolakem, pak už to tolik nechlupatí.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Zdravím všechny modeláře a hlásím se s dalším postupem.

Marku oprava.. z kostiček mě nakonec opravdu jebne.. :D

Mě se ta kola prostě nelíbila. A v jednu chvíli jsem si říkal - pojď, zkus ty vzorky rozřezat a nalepit je tam po jednom, bude to vypadat lépe. Co je na tom, vždyť jich tam je jen 4200. Tak jsem se o to pokusil. A pojď taky zkusit vybrousit boční figury do ztracena, když už se s tím tak patláš. No a s výsledkem jsem konečně opravdu spokojen. Sice mi tím přibylo neskutečně moc práce, ale výsledek stojí za to. Stejně to budu lepit ještě pět let. No a co s těmi třemi koly které už mám nalepené? Na těch mi nezbývá, než spojnice pracně vyřezat.. Což je tedy ze všeho nejhorší práce, ale jde to..

Moc děkuji za plodné podněty VaškoviS. S jeho pomocí jsem vytvořil systém, který se mi zatím osvědčil - figury impregnovat zředěným lakem. Následně se o mnoho lépe brousí a tolik netřepí.
Ve finále se pokusím kola zafixovat matným lakem, barva je celkem náchylná k otěrům. Výsledek můžete posoudit sami. Kolo půjde ještě jednou stříknout:

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

A jelikož je kolo přetmelené a přebroušené, samozřejmě nejsou vidět místa pro přilepení. Takže všechny figury lepím od oka. Zde jedno kolo před broušením:

Obrázek

A takhle to vypadá do budoucna:

Obrázek

Takže za nějaký čas ahoj ;)
jenčik
Příspěvky: 329
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od jenčik »

Jo, určitě to stojí za tu práci, vypadá to parádně :!:
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

Moc pěkné!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tušil jsem že to nakonec nevydržíš a ty kola vytuníš . Byla by škoda je tak nechat , když bude zbytek modelu krásně vymazlený . Tím nitrolakem napouštíš i ty boční figury před broušením a nebo ne ? A když tam ty figury lepíš děláš si nějaké pomocné čáry a nebo to lepíš opravdu d oka ?
míša kulička
Příspěvky: 266
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od míša kulička »

Vidím velký dobrý ....
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“