SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Kuba:

Vím. Toto téma poctivě sleduji. Je to můj jediný zdroj informací. To tempo mohu jen závidět. Ale řekl bych, že je to takové šité horkou jehlou. Gumová kola - což mi teda na papírový model přijde hodně zvláštní, bez šroubů a nýtů. Ale jsem za něj rád.

Roman:

No jestli je máš již hotové, tak šup s reportem. Na tvé modely bylo vždycky radost pohledět.

weselan:

Děkuji za rady a postřehy. Takhle nějak si představuji skládání rámu dohromady. Uvidíme jak to půjde. Z podélníků mám opravdu respekt, je to pouze 0,5 mm tloušťka papíru a vlní se to jako had.

Hagene na tohle bude opravdu vidět i z daleka :D
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tak to je pořádný sousto. Já bych do toho nemohl jít, musel bych přestavět dílnu. :D
Přeju hodně síly a výdrže.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Jak se tak dívám...... přední řady už jsou plně obsazené.... sednu si teda do lóže :)
Pavle super volba! Rozhodně ti sem budu často nakukovat a obdivovat.
Držím pěsti a těším se na pokračování
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Kluku jedna ušatá, to jsem rád, že ženuška pookřála natolik, že ses pustil do této bestie. Budu bedlivě sledovat a snad se i inspirovat do budoucna. Držím palce, ať se vše podaří jak má.
P.S. Dobře, že sis udělal seznam dílů. Podle mě to je u podobných modelů nutnost, u Luny jsem ho dělal taky a tuším, že mě to několikrát i zachránilo. Jestli vše bude sedět na Topolovi stejně jak na Luně, tak si stavbu užiješ. Jsem velmi, ale opravdu VELMI zvědavý :D
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezký večer přeji.

Vašek:

To sedí od někoho, kdo dělá Tatru s podvalem, která má dohromady metr :lol: :lol:

Nicméně já jsem trošku popojel. Podařilo se mi dokončit všechny hlavní příčníky. Vše sedělo jak má, vypadá to, že bude vystřihovánka přesná. Pár kousků a dílů jak na kostele :) :

Obrázek Obrázek

Dílů 8 d je ve vystřihovánce o 36 víc, dílů 8 e o 32 víc. Nevím jestli se budou ještě někam hodit, každopádně shovávám.

Celkový počet dílů: 416

Dále jsem se pustil do dílů 9. První testovací opět na zkoušku:

Obrázek Obrázek

Dalších 15 bude následovat. Tak mám zase čtrnáct dní co dělat.

Nejspíš poslední příspěvek tohoto roku, takže přeji všem modelářům hezké Vánoce a hodně času na lepení v roce Novém.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

.... jenže to se lepí odděleně a dá se to ve třetině zlomit ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Hezké odpoledne.

Hlásím se s dalším mírným pokrokem. Podařilo se mi zkompletovat všechny díly číslo 9. Byla to docela piplačka a času to zabralo nepoměrně hodně. :D

Obrázek Obrázek

Zde nasucho přiložené ke spodnímu dílu, který přijde přilepit až po instalaci do rámu:

Obrázek Obrázek

Dílů 9a je ve vystřihovánce o rovných 100 více :shock: , dílů 9 e o 8 více, dílů 9 c o 4 více.
Jestli to takhle půjde dál, tak za chvíli budu moct udělat ještě jednoho Topola :) :)

Díl 9 d doporučuji z rubu spíše zabarvit černou barvou, než podlepovat. Pak se lépe tvaruje.

A zde už celkový můj výtvor:

Obrázek

Ač se to nezdá. Tahle hromádka má dohromady 808 dílů, z toho cca 350 šroubů.
Práce mě zatím nesmírně baví a moc si jí užívám. Osvědčilo se mi retušovat černou tuší. Je barevně stálá, hezky kryje a dobře na ní drží lepidlo.

Teď přichází na řadu zřejmě to nejsložitější a tím je samotný rám. Práce už pomalu začala, manipulace s tím hrozná. Nevejde se to pomalu ani na stůl. ;)

Snad brzy na viděnou.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Teď jsem listoval v modelu a máš naprostou pravdu . Je tam toho hodně navíc , mám na mysli teda celek 9 , ale předpokládám , že toho bude ještě víc . Na druhou stranu budme rádi , že zatím nic nechybí .

Sleduji a držím palce .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Dnes po dlouhé době a jen krátce.

od 15 ledna jsem na model nesáhl a důvod je prostý:

Počet dílů - neznámý

Měřítko - 1:1 - polovina délky Topolu :lol:

Délka výroby - 9 měsíců :P

Stav: Hotovo a zdrávo.

Obrázek

Obrázek

Fotka pro porovnání se současným stavem stavby Topola. Jedna část rámu a to pravá je hotova - kromě značné barevné odlišnosti dílů, které byly každý na jiné stránce si to tak nějak vše sedlo. Problémy budou v části levé, kde jsou díly o mnoho větší a i nesedí na díry připravené v základu. No uvidíme, ale to zřejmě za nějaký čas.

Mějte se!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Gratulace převeliká. Poměrová fotka je super. Uvidíme, co/kdo poroste rychleji.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Velká gratulace k "dokončení" :D Teď by ses ale měl zase začít věnovat Topolu, abys mohl špunta alespoň na podvozku povozit, než ho přeroste ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

No parádní ,,modýlek" se Ti z toho vyklubal :lol: :lol: :lol: ! Velká gratulace :!: A doufám, že už máš vypsanou přihlášku do Lužánek na letošní F-cup!?
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Velká gratulace, supr model, pořád poroste, ale stejně to bude furt M 1:1 :D
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od Kuba78 »

Shagrath píše:Problémy budou v části levé, kde jsou díly o mnoho větší a i nesedí na díry připravené v základu. No uvidíme, ale to zřejmě za nějaký čas.
kamarade, myslim ze zasadni problemy nejsou na fotce ani v leve, ani v prave casti, ale presne uprostred, protoze pokud se chces aspon trochu intenzivneji venovat tomu prostrednimu projektu tak ty dily na Topola tak jak vypadaji ted budou vypadat jeste hodne dlouho :-) ale nezoufej, za 5,6 let se to zlepsi :-)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-27 TOPOL-M / Model-kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tak ať se má malinká k světu. ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“