T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Jo jo. S plechama je trošičku nervů.
Doporučim Ti linku ohybu těsně před akcí přejet řídkým lepidlem, aby slzičky zvlhly a byly ohebnější.
Mně se to líp dělalo bez nalepených nosníků. ;) :)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj lidi,

dík všem!
Vaškova poznámka k lince ohybu mi připomněla postup, který praktikuji, když chci mít ohyb zakulacený, ne ostrý. Rozhodl jsem se ho vyzkoušet na slzičkách blatníků, jen s rozdílem, že tentokrát jsem si je předpřipravil impregnací řídkým nitrolakem (při hladkém papíru to nedělám). Mám 5 mm silný, hustý molitan (silnější nedoporučuji, pak už se papír při neopatrnosti bortí) Obrázek, ten překryji igelitem (ne mikrotén) Obrázek.
Z rubu si udělám linku ohybu, lehce přetřu z obou stran řídkým Herkulem a nechám 3-4 minutky zavadnout, pak na linku položím ocelové pravítko a tlakem do molitanu Obrázek a zvedáním pravítka na hranu Obrázek papír ohýbám. Při troše opatrnosti jde hladký papír s ofsetem ohnout o 120-130° bez potrhání barvy.
Pak jsem to nechal doschnout pod lehkou zátěží Obrázek a výsledek je následující: bez barvy Obrázek a v základovce (ještě nepřilepené) Obrázek.

A bylo to bez stresu, na igelitu nezůstala jediná slzička ;) :)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Hustý ! ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

plechy blatníků jsou na svém místě Obrázek, podvozek jsem odložil a pustil se do motoruObrázek Obrázek Obrázek. Nic jsem nevyztužoval, po vlepení prolisů mi přišla vana dost pevná a zbytek motoru taky.

Bohužel mi začíná administrativní peklo jménem stavební povolení, takže další příspěvek v nedohlednu.
Tak zatím...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

tak jsem se nějak prokousal stavbou motoru, i když jsem ho ukrajoval občas doslova po minutách a sem-tam je to lehce vidět :roll: . Nenašel jsem nic, co by nebylo popsáno Brzdičem, nebo Vaškem a tak jen nějakou fotku postupu Obrázek Obrázek ... Obrázek a hotového motoru osazeného na podvozek Obrázek Obrázek ... Obrázek.

Dál se asi pustím do koleček.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Ahoj.
Motor se Ti povedl.
Nejvýživnější pro mě bylo spasování potrubí.
Tak přeju dost času a síly do dalšího. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Jó potrubíčko bylo výživný, padlo hodně peprných slov :lol: . A dík za povzbuzení, toho času je teď opravdu poskrovnu.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

pustil jsem se do kol a tentokrát bylo času o chlup víc. Prozatím se mi povedlo vytvořit přední řízenou čtveřici + rezervu. Postupoval jsem dle návodu, jen díl 5 a pak i v další čtveřici díl 17 jsem se rozhodl podlepit 1 mm lepenkou pro větší pevnost bočnic pneumatik. Kola jsou prozatím bez dezénů, ale už se na nich pracuje Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Vše se lepí natupo bez chlopní. Práce započali i na druhé pětce, tak snad brzo na kolech...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Hmm, pěkná práce. ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkná práce. Ty bočnice na kolech jsou pakárna lepení. :)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

A ahoj potřetí,

zde jsem zapracoval na "koblížkách" pro tahač. Vyřezal a slepil jsem dalších pět kol a pak přišli na řadu dezény. Postup dle předchůdců, podlepeno malířskou maskovačkou a vyřezáno, nalakováno řídkým nitrolakem Obrázek a poté nástřik černým základem od valleja Obrázek. Nepostřehl jsem, že by byl problém v délce "pásku" a při suché zkoušce se mi zdálo všechno v pohodě, tak jsem nalepil první čtyři řady kostiček na všech pět úzkých kol (přední) a postupně oblepoval. Ó, jaké bylo mé překvapení na konci, kde jsem musel uříznout poslední užší řadu dezénu a tak mi vyšli dvě širší řady po sobě, viz šipky Obrázek. Na širších kolech jsem pásky rozřezal po dvou řadách a zmenšil mezery Obrázek, krom rezervy, ta je stejná, jako přední kola Obrázek. Pak se už stříkalo Obrázek, horní dvě řady prozatím v základu, spodní dvě kola už v barvě Tamiya XF-85 Rubber Black (z fotky není patrné).
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Pěkná kolečka - koblížky.
Do dírek přijdou i šrouby ? :D ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Problém je, že jsi kostečky lepil z toho pásku, pak ti to nesedělo. Já měl pásku jen jako držák a lepil kostičky pojednom a udržoval přesný rozestup. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Brzdič - nevím, kde jsem si vsugeroval, že by to tak mělo jít... holt se stalo, věšet se nebudu 8-)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 815-6 VWN9T+návěs / SpidaModels / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

koblížky jsem ošrouboval a cvičně nasadil Obrázek Obrázek.
Dál pokračuji "kurníkem" Obrázek , jedno nekontrolované máchnutí rukou Obrázek a dal bych si facana, naštěstí škody nebyli tak velký :roll: . Pak už to naštěstí šlo Obrázek Obrázek. Nedařilo se mi správně trefit potrubí k chladiči bez jeho nalepení, tož je na místě natvrdo Obrázek Obrázek Obrázek. Teď budu jen doufat, že toho při dalším postupu nebudu hořce litovat. Místa je tam opravdu poskrovnu.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“