T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

po dokončení Buggyry jsem se prohraboval hromádkou šmikajd a vybíral něco barevného, jako protiklad rozdělaným zeleným potvorám. Najednou mi padl pohled do vitríny na zelený přívěs BSS PV 16, který už přes rok nemá žádné tahadlo. Tak jsem vytáhl T815 VT a T815 VVN. Volba byla docela rychlá, soupravu s VVN-kou 6x6 mám nafocenou (prezentováno zde v sekci podklady) a taky to bylo asi nejčastější zapojení do soupravy v AČR.
Stavba by měla být čistá, bez patinování, s doplněním šroubů a řetězů po zapojení do souprany, možná přidám plachtu, podle toho, co se rozhodnu naložit na korbu. TTD vozu si zájemci určitě dokážou dohledat sami :!:
Ještě fota k oprávněnosti stavby Obrázek Obrázek

A už k samotné stavbě: jako je mým zvykem, začal jsem podle návodu a to nárazníkem, rámem atd. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Rám jsem podlepoval dle návodu 1mm a 1,5mm lepenkou Chemoprénem Univerzál na pevné spoje. Nechám hodinu odvětrat a řežu, oblepím hrany, nalepil jsem nárazník, zadní čelo, jednotlivé vzpěry a pak teprve nechám celek schnout do druhého dne zafixovaný, pod zátěží. Je to už třetí rám a žádný se nekroutí :!: Sušení probíhalo samozřejmě bez nosníků :!: A zatím, než proschne, si lepím jednotlivé části "roury" Obrázek.
Zatím vše...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jsi neuvěřitelnej! :) :) :)
Tu krásnou a čistou podložku máš jen na focení, nebo sis pořídil novou? ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

To víš, tak jak Ty se s tím mazlit nedokážu, já jsem spíš přes kvantitu s trochou kvality :D :D. A k té podložce, je cirka rok stará a zatím se pracuje spíš na druhé straně ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

velikonoce byli na lepení trochu línější, ale něco málo se zadařilo. Dal jsem dohromady základ podvozku a začal doplňovat detaily Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.
Při tom mě napadlo trochu znečistit čistostavbu a pokusil jsem se vylepšit stupačky (teda zatím jednu). A myslím, že to jde... Obrázek Obrázek.
Jdu na druhou...
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj sleduji ,prosím čím tvaruješ boky vzduchojemů?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Mám z násad starých štětců udělané různé kopyta na tvarování Obrázek, tohle je příklad, ale mám jich asi deset a jedno z nich je na tvar vzduchojemů. Tvaruju zasucha v dlani...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

po lehkém zdržení se stupačkami jsem dnes domašlil podvozek. Zde už další úpravy nebyli Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.
Dál jsem se pustil do motoru Obrázek Obrázek Obrázek. Doufám, že víkend bude s časem pro lepení milostivější, než byla pracovní část týdne ;).
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

motor mě opět bavil, jednou se s ním budu muset trochu pohrát, dnes jen tak, jak byl nakreslen autorem Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Ač jsem si dal pozor na lepení držáků motoru a jsem si jist, že byli nalepeny dle návodu (foto jsem bohužel nepořídil :( ), stejně jsem je musel na každé straně o 0,5mm zkrátit, aby se motor do rámu vešel. Jinak při focení na 3 a dalších fotkách utrpěl držák tlumiče výfuku, ale již je spraven. Zatím opět pohodové lepení :!:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Držáky jsem taky musel vždy zkracovat. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

na rozdíl od Jéni, já se zamiloval do placatých výfuků. Jejich koukatelné zpracování není taky úplně jednoduché a pak... je to papír :!: Já se dostal dnes až po jejich vyústění Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Myslím, že dál by měla následovat už kabina a docela se těším na změnu barvy, i když to bude zas jen zelená :)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Popravdě, já jsem uvažoval, že ty placaté udělám taky. Ale pak jsem si vzpomněl jak mi Kubaxx připomněl, že ty mé 3D na jakémsi modelu stejně nemají tvar reálný a tak jsem si ukrojil dvě hodiny času a vytvaroval ty drátěné. Čeká mě ještě drobotina za motorem, ale jinak bych řekl, že máme postup téměř stejně rychlý. Tak jsem zvědavý, jak pojedem oba dál. :lol:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Já nemusel dělat turba, jinak bych byl na tom stejně. U kabiny přeskočím na chvilku na CAPLa, takže si budeš moct vybudovat náskok a navíc nejde o soutěž... ;) :) ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

něco nového mám i zde a jak jsem koukal k Jéňovi na VT, tak jsme na tom opět podobně, jen já nestihl tu osádku :lol: . Ovšem já se v postupu držel striktně návodu a lepil nejdřív boudičku Obrázek Obrázek Obrázek atd. Zde bych rád upozornil: - nelepit čelo 22a na výztuže 21dL , 21dR Obrázek, jinak je problém dostat dovnitř interiér (já pak řezal) :!:
Dál následoval interiér Obrázek Obrázek Obrázek a kompletace s boudičkou Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Všechno si sedlo, jen tu masku jsem musel lehce vytlačit ven, aby mi vklouzla kolem hrany zadní stěny lavice. Dvouma tečkama Herkulesu vpraveného přes masku jsem chytnul čelo zpátky a dolepil podlahu k boudě.
Ještě to není osazeno na čepech, ale s podvozkem to vypadá následovně Obrázek Obrázek. Na první 815-kovou boudu mám z toho dobrý pocit :P .
Tak zatím...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Taky z toho mám dobrý pocit. Povedená kabina.
Palec nahoru za zapuštěné kliky.
Trochu to asi zazlobilo na bočních hranách střechy. Doktor kreslí na hranice oblouků ohybové čáry, takže se někdy narýhuje i to, co se rýhovat nemá.
Ve skutečnosti tam však ostrý ohyby mají být. ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

haageeman - jo, moc jsem ti neutekl. Jako, docela letím, věnuji modelu téměř všechen volný čas, a ty jsi na tom cca stejně a stíháš ještě dělat na plniči. :lol:
VašekS píše:...Ve skutečnosti tam však ostrý ohyby mají být. ;)
Vašku, dovolím si nesouhlasit. Tedy aspoň z části. Na kabině není u horního ohybu hrana, ale řekl bych, spíš odkapnice. Tedy žlábek na odvod vody stékající ze střechy. Na lokomotivách je máme nad okny taky. :lol: Nicméně, je fakt, že v tomto měřítku je ostrý ohyb asi správné znázornění této vychytávky. Případně by mohl posloužit pásek papíru. Teď jsi mi nasadil brouka do hlavy. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“