T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Mám na mysli hranu nad okapnicí. Jo beru částečně zpět. Není to úplně ostrá hrana. Je to vidět trochu na téhle fotce:
Obrázek .
Takový ohyb dělám velkou kuličkovkou z rubu na měkkém kartonu.

Sorry za OT, haageemane.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Myslels lom střechy do vertikály :?: Obrázek Ve skutečnosti je ostřejší, než ho mám já.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

včera jsem měl takový den blbec, všechno mi padalo z ruk a tak... myslel jsem, že u patlání to přejde. Dodělal jsem rozdělané Obrázek Obrázek, pak si začal hrát z držákama korby Obrázek a u toho si začal připravovat na kolečka Obrázek. Všechno šlo v pohodě a poklidu. Oči se začali klížit, tak jsem začal sklízet ze stolu a na to čekal den blbec :!: Zavadil jsem o modýlek, nezačepovaná kabina se oddělila od podvozku a z police ve výšce cca 1,5m žuchla k zemi :shock: a jala se kutálet po koberci, doprovázená rachotivým zvukem :o , který nevěštil nic dobré :roll: . Jak to vypadalo po zvednutí ze země zdokumentované nemám, ale chtělo se mi :cry:. Napadlo mě, že je po kabině! Spát se mi najednou moc nechtělo, tak jsem se pustil do "klempíříny". Buď, anebo!
Pomocí různě naohýbaných plíšků, páry,vody a fénu (sousedé snad už prominuli, bylo po 23:00) se mi povedlo dosáhnout tohoto výsledku Obrázek. Oba rohy, kam ukazují prsty, byli vmáčklé, šipka ukazuje na prasklou fólii, Obrázek, utrhl se věnec volantu a řadící páka se zarazila pod palubní desku způsobem, který jsem nepochopil. Při jejím páčení ven se mi povedlo palubku natrhnout. Jediné plus - ještě jsem nezadekloval střechu, tak se to snad povede dostat všechno zpět!

Tak patlu zdar :twisted:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

No tý jo. To je tedy pech.
Vůbec bych neřekl, že se kabina volným pádem tak nabourá. :?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Já taky ne! Muselo to padnout hodně nešťastně, protože už jednou mi padla z toho samého místa a nic se nestalo.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

i zde jsem lehce popojel vpřed. Nejdřív byl nařadě vnitřek kabiny, u věnce volantu jsem si trochu zanadával, nechtěl ani za nic chytnout. Následovalo začepování kabiny, základ korby a doplnění podvozku (nádrže, blatníky atd.) U blatníků malá chybka v značení Obrázek, místo 30dL a R má být 30aL a R. Dál to vypadá následovně Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Normálně to není tak patrné, na fotkách koukám, že jsem slušně při těch opravách ohrabal retuš...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Po pádu kabiny na zem a takovém zničení bych s tím chtěl spíš šlahnout ještě jednou do kouta a pro jistotu ještě rozdupat, než to hned opravovat. Velký RESPEKT, žes to dal, je to vážně smůla, ale aspoň teď Tatřice nevypadá jako leštenka přímo ze závodu. Holt s ní řidič nezacházel úplně v rukavičkách, no... :D Pěkně jedeš, jen tak dál...
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Ach ty záklaďáci. Pořád na ně dávat pozor a stejně to zničí. Ihned bych mu to dal k úhradě.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

haageeman píše:Já taky ne! Muselo to padnout hodně nešťastně, protože už jednou mi padla z toho samého místa a nic se nestalo.
Jako tobě to spadlo dvakrát ?! To já bych to už asi vzdal . O to víc držím palce at to dolepíš .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Dík za povzbuzení!

kaktusak: - Zbyňku, naštěstí nemám kamna, jinak nevím, nevím... :twisted: .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

Tempo s Jéněm jsem sice neudržel, ale vlákno mrtvé není a VVN-ka dostala botičky doplněné o nějaké to šroubení a dezénky Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.
Chalupářská sezóna pomalu končí, tak bude na lepení snad víc času a tatřici brzo dokončím.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Přes všechny ty trable, které tě doprovází touhle stavbou, tatra vypadá moc dobře. Zelená ti jde na výbornou.
Osobně s RW ještě nemám žádné zkušenosti, ale snad se to brzo změní. Budu dál sledovat ať můžu studovat stavbu RW modelů. Hodně štěstí k dokončení...

Martin
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

MatesHK: - myslím, že toto se mi moc nepovedlo, přesto dík a do nějakého RW-čka určitě řízni, je to takové... hezké lepení ;) .
Já přidám pár fotek dalšího postupu Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek . Nalepil jsem bočnice korby+ zadní čelo a tatra dostala konečné tvary (dle šmikajdy), které jsou takové "holé", takže dojde i na plachtu. Jednak by mohla zakrýt nedostatky bočnic a v případě, že se povede aspoň tak, jak na 148-mě, mohla by model i pozvednout. Dál bych taky rád "dozdobil" zadní desku pro připojení přívěsu o elektriku, vzduch, háky na řetěz atd. Tož piplání bude ještě dost, snad to klapne... ;)
Tak zatím...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Moc pěkný a plachta to pozvedne hodně ;) .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T815 VVN 6x6 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Neboj Honzo jsi bedlivě sledován . S tou plachtou to bude takové " dokončené " . Těším se na pokračování .
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“