Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32 / HOTOVÉ

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Něco malinko tam je ;) . Jako třeba tady .
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Malinký tam je, ale není to moc. Ale to nevadí, hlavní je aby s tím byl spokojený autor stavby a mě se to moc líbí stavba.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Díky za kladné hodnocení stavby, připomínky a plodnou diskuzi. Ještě jsem něco zjišťoval a samotný podvozek by nápravy zkosené mít měl. Samozřejmě si zátěží "sedne". Já už to tak nechám, poloosy zůstanou šikmé. Kdybych se snažil nápravy srovnat, mohlo by to nadělat víc škody, jak užitku. Možná nalepím samotná kola víc kolmo na podložku, ale to uvidím až budu kola lepit. Každopádně se mi to tak i líbí. :lol:
Vašku(S), to rozmezí jsi myslel 7 nahoru a 12 dolů? Pochopil jsem to správně?
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Přesně. ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tak jsem opět trošku pokročil a dostal motor do rámu. Držáky mi sedly na chlup přesně. Výfukové svody jsem tentokrát zkusil z měděného vodiče. Víc fotek v galerii...

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Opět proběhl nějaký postup. Trošku mi nesedí "ložiska" na sklápění kabiny, ale podlaha ještě není připevněná, možná budu upravovat. Stejně tak palubka je zatím jen přiložena. Se sedačkami jsem se moc nemazal, ale dopadly relativně slušně. Manželka nakázala posadit za volant řidiče :lol: . V galerii je toho víc, tady jedna fotka:

Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Vypadá to velmi dobře.
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Krejcak »

Jde ti to pěkně od ruky a máš zajímavý volant, to je tvořené pomocí vteřinového lepidla či pomocí nějakého tmelu?

Manželky se musejí poslouchat :D a figurka tam pěkně padne, můžu se zeptat co je to za sadu figurek?
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tak jsem dokončil kabinu. Moc se mi nedařilo. Nesedly mi žebra v přední části, takže tvar masky je trochu mimo. Dělal jsem pokus s retuší černé barvy tmavě šedou a teď mi svítí hrany světle. Omylem jsem si nanesl lepidlo na čelní okno a je to na něm vidět. (Z jednoho takového fleku jsem se snažil naimitovat prasklinu od pořádného šutru :lol: .) Navíc se mi po slepení kabiny odloupnul vnitřní roh a to taky není hezké. Čekal jsem problémy, ale čekal jsem spíš v tom, že je kabina dlouhá. Chyby, které jsem udělal, jsem už jednou zvládl překonat u UDS. No nic, aspoň z dálky se na to snad dá dívat. :roll: Tak jsem přiložil kola a vyfotil prozatímní hotový celek. Doplňky budu tvořit až na konec, stačí, že jsem si párkrát urval komín. :lol:

Obrázek


Ohledně dotazů:
Krejcak píše:Jde ti to pěkně od ruky a máš zajímavý volant, to je tvořené pomocí vteřinového lepidla či pomocí nějakého tmelu?...
Použil jsem Herkules.
Krejcak píše:Manželky se musejí poslouchat :D a figurka tam pěkně padne, můžu se zeptat co je to za sadu figurek?
Je to tohle:

https://www.fildashop.cz/siku-farmer-1- ... aktoristu/
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Trošičku jsem poopravil kabinu, fotky v galerii. Dále jsem slepil základ korby a vyřezal díly bočnic podlepené milimetrovým kartonem. Delikátní prácička. Takhle mě dlouho prsty nebolely. Vlastně ještě nikdy v životě. :lol:

Obrázek Obrázek
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Pokračuj vypadá to dobře!
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Jasné, snažím se. :) Teď byla jakási krize a taky na to není pořád čas. Nicméně jsem trošku postoupil. Moc se mi nepovedly bočnice korby, je to tak na hraně spokojenosti (jedna, na fotce, je celkem šílená... :roll: ). Zpracoval jsem základní desku korby, nádrže, bednu, blatníky a v souvislosti s těmi zadními jsem musel nalepit kola, že. :lol: V galerii je jako vždy trošku víc fotek, ty přidávám častěji, než příspěvky sem.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Ahoj Jendo.
Není to špatný. :) Jen mám pocit, že s tím moc spěcháš. Není kam. ;)

Jeden poznatek pro další Tatry. Až teď jsem si toho všimnul. Spoj nosné roury a rozvodovek se má dávat nahoru. Bývá to zmíněno i v návodu. ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Z čeho usuzuješ ten spěch?
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Já Ti tu nechci Tvojí práci nijak shazovat, nebo nedej bože na Tebe nějak machrovat.
Jen mi tam, ale je to možná jen můj pocit, schází chuť, si víc pohrát s detaily.
Tak třeba sajtny. Proč jsou tak umazaný barvou? Když to lepím, tak si zaretušuju hrany zvlášť na vrchním dílu žebrování, zvlášť na zesílení. Pak to slepím a nechám proschnout. Potom nasucho vyzkouším na nosném dílu sajtny. Pokud hrozí, že by pod žebry někde svítila bílá, vezmu vhodný štětec a pečlivě retušovací barvou obtáhnu bílé plochy. Žebrování pak lepím opatrně. Na nanášení lepidla používám štětec. Lépe se s ním kontroluje potřebná vrstva.
Nebo na čelním sklu ty černé lišty. Při vyřezávání se Ti asi potrhaly. Tohle znám, je to pakec. Je třeba skalpelem řezat lehce a třeba i třikrát.
Když už se to stalo, měl si to odříznout úplně a nalepit jiné proužky z náhradní plochy či jiného vhodného kusu papíru. Vypadá to líp, než to jen domáznout barvou.
Opravdu to ber, že jsem jen chtěl odpovědět na Tvou reakci, která vyzněla trochu dotčeně. V žádném případě nechci Tvojí práci srážet, nebo nad ní ohrnovat nos. Tyhle vlastnosti naštěstí nemám.
Sám jsi uvedl, že se Ti sajtny nepovedly, tak já jsem napsal, kde z mého pohledu vidím důvod.
Ať se daří. Vašek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“