Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32 / HOTOVÉ

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32 / HOTOVÉ

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj v (pro mě) nové sekci! :lol:
Tak jsem se rozhodl, že po T148 do lesa zkusím něco zeleného. A protože jsem dostal známý model vojenského tahače s hotovými koly, neváhal jsem a pustil se do něj. Autor a stavitel kol by měl být Zdenek - TEO, zdejší moderátor. Kola jsou zpracována výborně, všude budu jejich autora hlásit. ;) Zde je náhled na originál s hotovými koly a přiloženými manžetami:

Obrázek

Téma jsem založil ze samé radosti, že mám hotovou sestavu 1. Proběhl malinký tuning světel, a to ochranné mřížky. Tak zas někdy s dalšími fotkami tohoto monstra československé výroby.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Jeňa Sova dne sob 8.6.2019 12:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od freeper »

Á, moje oblíbená tatrovka. Jsem rád, že se do ní někdo další pustil.
Držím palce.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Dobrá volba ;) .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Já taky naprosto souhlasím s volbou, už jen proto, že jsem ji v sobotu držel v ruce a přemýšlel...
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Jé, konečně model, na který jsou nějaké reakce. :lol: Děláte mi radost, kluci. Haageemane, tak do ní pojď taky. Paralelka takového "dinosaura" by byla jistě netradiční. :-)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Vybráno bylo 8-) , ale stejně to bude dost příbuzná stavba ;).
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Jo, až posléze jsem si všimnul, že už jsi to rozjel... Ale jak píšeš, auta jsou si podobná. Resp. VT by měla konstrukčně vycházet z VVN.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Moc pěkný model, tak ať se daří.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Proběhl drobný postup. Asi za 14 hodin jsem vytvořil nějaké díly podvozku. Prozatím bez problémů, mám na to už tak nějak svůj postup. Nápravy budou opět podseknuté.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Dnes jsem si zase našel nějaký čas a tak jsem dodělal nápravy a zkompletoval s centrální rourou. Nemusel jsem nic upravovat - v jiných stavbách jsem, tuším, zaznamenal úpravu délky některých dílů roury. Tedy nemusel, kromě obšívky brzdových bubnů, tu jsem musel udělat delší... Neodolal jsem a přiložil na sucho kola.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Trošku jsem postoupil, mám na celku asi 43 hodin. Zatím jedu podle návodu a dostal jsem se až k sestavě 13, tedy navijáku. Trošku jsem jej upravil zarážkou na osce a je díky tomu otočný buben s lanem. Zatím to vypadá hrozně, ale délku a průměr lana jsem vzal měřítkově a hodlám jej před kompletací s nástavbou upravovat. Tak ahoj příště u motoru. :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Pěkná práce.
Akorát, jak na to koukám, nepřehnals to s tím podseknutím? S těmito koly to bude stát na hranách.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

Jo, to jsem teda přehnal. Tak jsem to chtěl opravit. Trošku zmírnit. Tak si tak rovnám nápravy a už si říkám, že už by to mohlo být ono. Že doladím poslední buben a prásk, byl pryč. Takže jsem ho teda přilepil zpátky a ještě šuplerou "oběhl" rám. Všechno sedělo. Téměř - až jsem zjistil, že mám křivě nárazník a to o dost. Takže ještě i ten jsem trochu dorovnal. Přitom nalepený je dobře a rám má stejnou výšku od stolu. Zvláštní. Ale už by to ale mělo být dobré.
Takže děkuji za upozornění. Nevím, kolik ten úhel má být. Hledal jsem a nenašel. Přitom kdysi jsem to tady na fóru někde četl. A ty gumy budou mít vnitřní stranu ve vzduchu určitě, musel bych je už vyrobit jinak (a já je vůbec nedělal, že... :lol: ). Na skutečném autě se to srovná nahuštěním pneumatik, tady to holt bude v luftě. Na 148 do lesa to mám taky tak... :roll:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Tak to mě mrzí, že s tím máš takový problémy. Ale znám to sám. Ve snaze něco vylepšit si někdy přidělám tolik zbytečný práce :x ;) .
Ten výkyv je tu někde popsaný, ale taky už nevím, kde přesně. Obecně je to v rozmezí +7 / -12 stupňů. To jsou tedy maximální hodnoty. U stojící VT s naloženou adhezní zátěží však bude podseknutí opravdu malé.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: Tatra 815 VT 8x8 / RipperWorks / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Stavba parádní a čistá prostě nádhera pohledět.
Ohledně podseknutí u VT tam žádné není. VT mělo vždy naloženou zátěž. Bylo by složité je pořád odstrojovat a navíc musí mít zátěž na sobě i když veze samotný podval. Myslím že tonáž prázdné tatry je kolem 28 tun, podval má dalších 25 tun a no s tankem je to celková kolem 98 tun. Takto jsme se bavily s řidiči co s tím jezdí. Prostě docela mazec prázdná souprava přes 50 tun....
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“