Dodge WC 54 / WAK / 1:25 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Dodge WC 54 / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od chuan »

Po náročné a vyčerpávající stavbě Bishopa jsem se pustil do trošku kulatějšího modelu, který jsem objevil ve svém archivu. Jedná se o docela známou sanitku Dodge WC 54, která byla hlavním ambulančním vozem, který používala Americká armáda a spojenecké síly v letech 1940 až 1950. Tento Dodge byl vyráběn v továrnách Chraysler Corporation. Základ této sanitky byl ve vozidle Dodge WC 51, kdy byl upravený podvozek a byl prodloužený rozvor. Jízda v terénu byla zajištěna díky náhonu na všechna čtyři kola a terénním pneumatikám. Sanitka dokázala přepravovat 4 zraněné vojáky a 2 zdravotníky. Maximální rychlost byla 75 km/h, palivová nádrž s objemem 136 litrů umožnila dojezd až 380 km. Celkový počet vyrobených sanitních vozů byl přibližně 23000.
Model zobrazuje ambulanci používanou polskou brigádou v Itálii v letech 1944/1945.

Nyní již něco málo ke stavbě.
Model se staví zatím velice dobře a vše sedí jak má, začal jsem rámem a nápravami. Také jsem říznul do motoru. Model budu zase přebarvovat, protože mě to začalo bavit a myslím si, že tím ten model získá na atraktivitě pokud to nějak nepokazím.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) chuan dne čtv 29.10.2020 20:22, celkem upraveno 1 x.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od chuan »

Malý postup ve stavbě. Vše sedí poměrně dobře a chyby jsou způsobené mýma rukama zatím. Není moc času, tak jsou posuny malinké. Zapracoval jsem na nápravách. Jsem zvědavý jak bude vypadat, až to stříknu surfem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od chuan »

Zdravím všechny modeláře,

Přes léto nebylo moc času ani chuť lepit, a tak jsou postupy na sanitce malé. Přesto jsem něco po chvilkách slepil. Stavba se mi nedaří úplně tak jak bych si představoval, protože je to hodně tvarově komplikovaný model a některé časti nejsou v návodných kresbách úplně jasně zobrazené. Zhruba jsem vytvořil kabinu, kde jsem úplně předělal napojení přístrojovky pod okno. ve vystřihovánce absolutně neodpovídá skutečnosti. Moje verze se skutečnosti snaží přiblížit. Také jsem vytvořil vnitřek prostoru pro zraněné, kde jsem decentně použil odřenin. Nyní pracuji na vnější obšívce. Výplně mezi žebry jsem udělal balzové z důvodu opracovatelnosti a hmotnosti. Snad se mi podaří nějak napasovat obšívku. Kabina je zatím oddělená a zatím je to docela divočina. Doufám že to k sobě nakonec nějak rozumně sedne.

Nyní již nějaké fotky ze stavby:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Pereš se s tím statečně. Držím palce. ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Souhlas, vypadá to fajnově. ;)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od Pavel Pejša »

hmmm, slušná obrněná sanitka. Je to pěkný, jsem zvědav na finále.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od chuan »

Zdravím,
přináším pár fotek z nepatrného postupu na sanitce. Spojit kabinu a nástavbu nebude až taková legrace jak jsem si myslel, proto už proběhlo docela dost úprav. Myslím, že něco je špatně díky mě, něco díky autorovi. Kola ještě musím doladit drobnosti do interiéru také ale rám a motor už mám celkem podle mých představ, takže už je začnu postupně barvit.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od chuan »

Zdravím přátele papírových modelů. Přináším postup na sanitce.
Jde to pomalu a času také není nazbyt. Když jsem chválil přesnost vystřihovánky, docela jsem se unáhlil. Ano dost chyb jsem udělal já, ale dost chyb má i vystřihovánka samotná, což je pro modeláře, kteří by si chtěli tento model slepit jako čistostavbu dost velká komplikace. Nástavba pro mě byla horor, protože tam jsem si vědom své chyby, a tak veškerá vina padá na mou hlavu. S kabinou je to opačně, tam nesedí velká část dílů a musel jsem hodně upravovat. Když jsem procházel fóra, tak problémy měli všichni co tento model lepili, a to ať už ve verzi vojenské policie od Modeliku, tak i tuto sanitku od WAK.
Peru se tedy zatím statečně, i když občas prohrávám, pořád věřím, že se mi z toho povede vytesat model, na který bude aspoň trochu pěkný pohled.
Podařilo se mi konečně nahrubo dokončit všechny hlavní časti karoserie a nyní se věnuji doplňkům a spasování karoserie, rámu a motoru, protože dohromady je to takové celé divoké.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Já myslím že jsi se s tím popral dobře,po přebarvení to bude vypadat parádně.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to prďácky. :)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od chuan »

Zdravím všechny příznivce.
Povedlo se mi dokončit hrubou stavbu. Hlavní části mám hotové a v základu. Nyní přijdou na řadu detaily, a pak začne ta pravá legrace, barvení :P . Motor už mám nabarvený a jen ho budu dolaďovat až ho namontuji do rámu, který už jsem taky zkoušel barvit, ale zatím nejsem spokojený, tak ho budu ještě předělávat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Mě se ten motor líbí !!
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

A mě se to líbí celé. Paráda ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od chuan »

Máme první březen, a tak je na čase zase ukázat nějaký postup na sanitce. Barvení mě baví, ale vůbec mi to nejde. nejsem spokojený, ale snad to nakonec bude trochu koukatelný. Nyní již něco málo fotek od stolu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Dodge WC 54 / WAK / 1:25

Příspěvek od chuan »

Půl roku jsem měl modelářskou krizi a model stál zaprášený v koutě. Nyní zase pomalu dostávám chuť lepit, tak jsem sanitku oprášil a zbavil pavučin a pokusím se to celé nějak dokončit.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“