T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

Další do série mejch ripperáků bude cisterna CAPL 15, samozřejmě v zeleném hávu Obrázek Obrázek Obrázek.
Do modelu jsem řízl opět hezky od jedničky a zatím to pěkně valí. Mám slepenou "rouru" Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a krom toho, že se mi povedlo nalepit obráceně zadní podpěru kabiny, což po nalepení rámu spraví retuš, jde vše jak po másle. Rouru jsem dle poznámky v návodě zkracoval o 1,3mm.

Pro dnešek vše...
Naposledy upravil(a) haageeman dne stř 22.5.2019 20:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Teda ty ses nám ale rozjel :D a já mám strach, že toho mám víc rozděláno.. Ale mě baví dělat na víc věcech naráz, to si od toho navzájem odpočineš :D

Jen mi přijde, že rouru máš pod převodovkou lehce zalomenou.

Držím palec a budeme čekat co dál.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

to Ričmond: - asi to dělá to žluté "podloží" a stíny, dnes jsem na to radši ještě mrknul a je to v poho
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

tak roura je hotová Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, jde k ledu a chvilku na ni může sedat prach. Já se začnu věnovat mému oblíbenému, ... motoru :!:

Na brzkou...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Markulin »

Nějak se v tom přestávám orientovat kolik toho vlastně stíháš. A přitom v takové kvalitě. Paráda!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

to Markulin: - dík :!: Hlavní je, že se v tom zatím nepřestávám orientovat já :lol: :lol: :lol: Navíc dalších několik modelů, na kterých průběžně (ale v pomalejším tempu) dělám, zde neprezentuji.
Klasického kostlivce odloženého úplně, ve skříni zatím nemám. Asi mám rád změnu... ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

po týdnu na horách a fofrózní návštěvě Lužánek při cestě domů, jsem dostal takový "Herkules-absťák", že jsem si za dvě odpoledne poskládal motor na Caplíka Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Našel jsem tam nějakou chybku ve značení dílů, kterou jsem si nafotil a chtěl tady popsat, bo jsem kvůli tomu jeden díl 2x řezal a znovu lepil ( otočení rub a líc, asi 11g a 11h, v návodu označeno jako 2x 11h). Po stáhnutí fotek do komplu jsem ale zjistil, že mi min. 6-8 z fotek, co jsem dnes nablikal, chybí :cry: :!: Takže sbohem můj milý kompaktíku, vrhnu se na kabinu atd. a další příspěvek po koupi nového přístroje :roll:.
Tak zatím...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Co dodat? Pěkný motůrek ;) .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

zde se chci dnes "pochlubit", co se může přihodit, když se soustředíte na pečlivost a vypnete při tom mozek :roll:. Lepil jsem kabinu, pomaloučku, chtěl jsem postupovat přesně podle návodu. Po vlepení sedačky řidiče a šajtrpáky jsem začal vyřezávat vnitřní rám zasklení. Chtěl jsem, aby mi vyschla pořádně retuš před lepením. Najednou jsem měl v ruce podlepený tapec střechy... a pak to šlo ráz-naráz, najednou koukám na toto
Obrázek Obrázek spokojen, jak se mi to vzadu hezky přesně uzavřelo Obrázek. Najednou :idea: , :shock: , co ten bílý obdélník v kabině :?:
Nastala panika a za vnitřního "povzbuzování" do .... a .... , jsem fofrem lepil lavici spolujezdců a doufal, že proleze oknem. Naštěstí prolezla Obrázek Obrázek, uf...
Při zasklívání mě napadlo zkusit nechat otevřené okno řidiče, tak jsem si udělal přípravu Obrázek Obrázek, snad to klapne.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Jeňa Sova »

To okno sis otevřel pro jistotu, kdyby jsi na něco ještě zapomněl? :lol: Máš to hezké, ostatně jako všechny modely z pod tvých rukou. :)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

to Jeňa: - dík a s tím oknem jsi na to kápl ;)
a taky malý postup, oproti valníku vypadá kabina (co je zatím hotové) o chlup lépe, ale stejně mi "nestačila" vnější obšívka rámu oken (díl 18b) cca o 0,7mm, tím pádem mi nesedli úplně levé dveře :cry: .
Takto je to na fotkách Obrázek Obrázek Obrázek ..... Obrázek
Pro dnešek vše.
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od vašekh »

Nesedí mu dveře, protože v opravárenské dílně to neumí napasovat správně na místo. Kdyby s tím záklaďáci nejezdili jak hovada tak by to neposlali do příkopu. Tak hold bude malinko průvan v kabině. Vypadá to velmi dobře!
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Otevřené okno u řidiče jsem nechal i u mé AD20. Ne úmyslně, ale jelikož mám v rukách nasr..., kabina spadla na zem. Odlepil se mi volant , spadl strop a trochu pomačkala střecha. Takže, po otevření se vše opravilo, poškozená střecha už moc ne. No musím dát příště pozor.
Tento model časem plánuji též spípnout, a hned celou sadu. Přívěs i T815. Delší dobu jsem nesáhl na nic vojenského. Vypadá to skvěle. Jen tak dál.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

chlapi dík a snad to dnes dopadne líp, než u BigBoye. Věnoval jsem se kabině Obrázek Obrázek, trochu jsem si vyhrál s výfukem Obrázek a malinko jsem doplnil i sání Obrázek Obrázek. Celek zatím takto Obrázek Obrázek Obrázek, momentálně si hraju s víkem kapoty.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: T 148 CAPL 15 / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od rybak »

Pěkný, čistý.
Můžu se zeptat, čím retušuješ tu zelenou?
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“