DUKW / Draf Model / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Takovej roztomilej kříženec pramice a náklaďáku. Americký obojživelník, vyráběný od roku 1942, vyrobeno přes 21 000 kusů, kromě USA používaný taky ve Velké Británii a přes Lend & Lease i v Rusku (tam ho po válce okopírovali a vyráběli jako ZiL-485). Bojové nasazení v Pacifiku, při invazi na Sicílii i při operaci Overlord, po WW2 byly používány ještě v Korejské válce.

A vůbec, víc třeba na valka.cz - https://forum.valka.cz/topic/view/12715/DUKW" onclick="window.open(this.href);return false;

To byl nějakej naprosto impulzivní nákup z nějaký sběrky, vůbec nevim, co to bylo za nápad, jsem si myslel, že velkou zeleninu nelepím :) Nicméně sešit je pěkně tlustej a jsou k němu podobně tlustý lasery, tak jsem na to chvíli koukal a pak si řek, proč ne.

Takže mám zatím vyloupané a sestavené lasery, to je taková radost, že to bylo pohromadě za jeden večer a kousek dopoledne. A bude to hezky velký, celá ta pramice má 37 na 10 cm. Jsem zvědavej, jak se to bude obšívat (narazil jsem na jednu stavbu, kde s tím měl kapku problém), ale zatím to sedí. A nakonec, když odhlédneme od spodku, kde je takový tunel na šroub, tak je to všechno rovný jako když střelí, žádnej složitej tvar...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Hurá, skoro poobšíváno :)
Tak v zásadě to nedopadlo úplně špatně. Divokej tvar na zádi se celkem nechal přesvědčit:
Obrázek
Malinkou úpravu potřeboval tunel v přední části, kde to bylo zároveň "přes" a "pod". Špatně se to vysvětluje, ale nasílené čelo mělo přijít pod podlahu, ale boky se měly lepit na hranu. Vyřešilo to vyříznutí dvou zoubků, jednoduchoučký. Nicméně líp by se to dělalo _před_ sesazením laserové kostry. Příště. Nebo až to bude dělat někdo jinej.
Obrázek
Spodek komplet, v zásadě v cajku, nic co by se nedalo doretušovat...
Obrázek
Zvrchu taky asi dobrý. Překvapil mě čistě bílý vnitřek motorového prostoru, ale fakt to tak bylo. http://i1061.photobucket.com/albums/t46 ... 5e777e.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; že nekecám. Akorát tady je zrcadlově obrácený vnitřek proti tomu, co je na modelu. Bojovat s tím nebudu, dělaly se údajně i pro Anglii a ty měly v motoru leccos obráceně, tak je to možná tím... Taky bude potřeba lehce zaretušovat retušování rubu, no...
Obrázek
Bočnice jsem ještě nenasazoval, protože není úplně jasný jak. Teď mě čeká žebrování stran a spodku, což je tahle hromada dílů (pámbu zaplať za ty lasery, protože řezat tyhle tenký věci z kartonu by se mi fakt nechtělo). A k těm žebrům se dopasovávají ty bočnice. Takže napřed žebra a k nim pasovat bočnice.
Obrázek
Příště ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Řezat ty žebra by snad ani nešlo .

Bedlivě sleduji tuto zajímavou stavbu .
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Zvolna vpřed, vypadá to jako ožebrovaný spodek :)
Je to peklo, udržet ty hrany nějak zaretušovaný a rovný, ale zatím to nevypadá zle. Už mám teda místa a úhly, ze kterých to detailně fotit nebudu :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jak to provedu s těmi vnitřky blatníků se taky uvidí...
A finální retuš taky bude, teď jak se na to furt hrabe, tak se to maže...
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Tapan »

Asi dobrá jebačka, ale vypadá to hezky :-) Model jinak zatím přesný? Předloha se mi líbí, už jsem o něm v rámci sběrky uvažoval...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Skoro jsem si ani nevšiml že se tady staví "KACHNA" :roll: O to víc vyvalený jsem byl z toho jak parádně vypadá :shock: :shock: Fakt paráda.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Velmi, velmi zvolna vpřed. Ožebrované už jsou i borty, začalo se na korbě. V zadní části jsem to už zkusil i onýtovat a nevypadá to špatně, takže holt budeme pokračovat všude. Všechno sedí, chyby jsou jenom mezi židlí a nožem :) Překvapilo mě, jak sedly ty hvězdy na bocích i vzadu :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Vypadá to moc pěkně. ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Další postupné zprávy z boje. Borty dokončeny, na řidiče už nefouká. V pořadí jsou vnitřky (řešený je tady jenom prostor řidiče a motor, korba podle modelu zeje prázdnotou. To bude chtít nějak kreativně pojednat.)
Kdybych měl vlhké dioramatické sny, tak třeba...

Obrázek

(via http://www.armorama.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;)
Bane, podruhý už bych to stavět nechtěl :D A zvětšovat si Lightninga o třetinu, na to se můžu taky...

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Velký díly aspoň načas došly, hrabeme interiér. Makro je v tomhle případě dost nemilosrdný, navíc jsem si hrozně dlouho takhle nehrál (a předtím taky ani jednou :D Na měsíc práce nic moc, dost to flákám :D
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Zase po měsíci, něco málo se děje, ale fakt spíš málo než děje... Motor z krabičky, asi to nebudu víc šperkovat a nechám to zakrytý (mimochodem teda je vidět, proč to auto považovali za silně pod-motorovaný. Taková malá utopená věcička...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak jsem si udělal vandr do jiný části modelařiny a spíchnul kolečka. Začátek klasika, bombírovaný boky, pohoda, tlustej papír se docela dobře tvaroval :)
Obrázek Obrázek

No a pak jsem na to začal nandavat ty laserované dezény, které samy o sobě nevypadaly kdovíjak. Nejhorší byla ta spára, co vznikla na hraně. A pak už to šlo jedno za druhym.
Impregnace vteřinovym lepidlem, frézka (za pár stovek z Lidlu)...

Obrázek Obrázek Obrázek

První pokus byl jenom to vzít klasicky temperou (viz ta poslední fotka). Nic moc extra. Takže trochu čtení, jak na to, a už to najednou byla dílna, improvizovanej stříkací box, surfacer (roztomilá "demoverze" Mr. Surfacer 1000 cca za 160 Kč od Pecky) a ejhle :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Středy dostaly tuning Ivantovkama (hodně fajn záležitost), pláště pak natupovaný akrylovou Agamou na pneumatiky. A nevypadá to zle, za předpokladu, že se nějakou křídou stáhne ten lesk jak blesk...

Obrázek Obrázek Obrázek

No a pro trochu motivace si to naštelovat, jak to tak bude pohromadě, než se pustím do té sochařiny s mosty a závěsy a náhonem a...

Obrázek
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Moc pěkné PSDčko (Přenosná Stříkací Dílnička) sis vytvořil :) Model vypadá parádně, jen tak dál.
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj, pěkný a inspirativní postup na výrobu kol a hlavně krásný výsledek. Celek je také moc pěkný, jen tak dál
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

Normální ostuda. Na zadní nápravě jsem nechal dva měsíce, kurnik. To bylo zase něco, do čeho se mi vlastně strašně nechtělo, ale zase tak zle to nakonec nedopadlo...
Takže mosty s diferenciály - od autora velmi oceňuju, že půlkoulí je tam pro méně šikovné modeláře pro jistotu dvojnásobek. Ty složitější, se vstupem pro kardan jsou tam ovšem jenom jednou :/ Pak je teda velký hlavolam, jak na ty mosty patří vzhledem k nahoru / dolů a dopředu / dozadu. Návodovky pomáhají jenom trochu...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Listová pera, na kterých je to všechno navlečené a pověšené...

Obrázek Obrázek

A takhle nějak je to pohromadě:

Obrázek Obrázek Obrázek

Tak uvidíme jak přední, ta vypadá ještě záhadnějc...
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“