Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25 Hotovo

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od VašekS »

Podle mě je plech na skutečným podvalu vlnitý o hodně víc. ;)

Skvělá práce, Ondro.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

VašekS ... jo jo, to máš naprostou pravdu. :) Takže případný lepiče nějaký zvlnění nemusí trápit. :D

No a já jsem konečně dorazil komplet přední část a přidal jsem vzduchojemy a bedny na nářadí. ;)
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek


Ty fotky spodku se mi fakt nepovedli, vypadá to jako bych to fotil 6 let starým mobilem, snad mi ty rozmazaný fotky prominete. :)
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od yvan »

Nevycházím z údivu.

Ale to mi řekni, lepí se ti takto ty čela vzduchojemů líp, než když je to s pevným středem a skládáš obvod z paprsků?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

No tohle jsou podle mě ty složitější vzduchojemy, tyhle tři jsem konkrétně lepil celí víkend, to se nedá uspěchat. Ta druhá možnost jak píšeš, s pevným středem, jsou podle mě jednodušší na slepení. :)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od yvan »

Tos mě potěšil svým způsobem. Taky se mi zdá jednodušší chytit obvod, protože tam když to nevychází, tak můžeš hýbat s průměrem, ale když ti vznikne na středu zub nebo díra, tak neuděláš nic. A přitom je to otázka i zlomků milimetrů v řádu síly čar a už je to.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Já to s tím vlněním nemyslel zle , jen jsem si ho všimnul . Je mi jasné že na skutečném návěsu to je mnohem horší .

Samozřejmě je to parádní stavba a já bych to tak neslepil ani omylem .

K těm vzduchojemům . Chápu to správně , že slepíš válec a pak k němu přilepíš čela , které dáváš dohromady s hromady paprsků?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Kaktusák ... ty paprsky jsou součástí válce, takže paprsky tvaruješ a lepíš na něm. :) Výhoda je, že ti stačí pěkně slepit jednu stranu a tu horší pak schováš za rám. :lol:
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od yvan »

Jo on je to jeden kus jako plášť se zubatými okraji... No tak to mi řekni, jak uděláš tu stranu, kterou děláš jako druhou :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Koukám že Ivan to pochopil stejně jako já . Vím že asi odbočuji , ale jaké DVA druhy lepení vzduchojemů existují ? Já tedy znám jen tento jeden .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,
za 1vé, krásná modelářská práce Ondro ;)
za 2hé, pokud je nádrž pouze z jednoho dílku, tak se určitě povede vždy jedna strana lépe, když se k ní člověk dostane z obou stran, přesněji řečeno zevnitř a hold druhá strana ke které je přístup pouze z venčí se musí schovat jak píše Ondra ;)
za 3tí je ještě možnost mít nádrž že tří dílků a to už se dají obě strany dobře dotvarovat...

Ať se ti Ondro daří i nadále tak skvěle Jakub ;)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od yvan »

No tak buď je plášť se zoubky na okrajích, jako v tomto případě. Nebo je plášť a k němu čela. A čela jsou buď zase plášť se zoubky, který se spojí a pak se trefuje střed špičkama srpků, nebo je střed plný a tvaruje se obvod u pláště (prostě typicky kolečko, které má od obvodu dovnitř zářezy).

A mě zajímá, jak to Ondro děláš, když máš plášť se zoubky, obvod spojíš, jednu stranu natvaruješ a zevnitř zalepíš a k té druhé se dostaneš už jenom zvenku :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Jo takhle to myslíte . Tak už to chápu . Jednoduchá teda není ani jedna . Já jsem tu variantu ze třemi díly ještě nedělal .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Zbyňku, pokud se nepletu, varianta se třemi dílky je u modelů od RW.

Ivyn píše: (prostě typicky kolečko, které má od obvodu dovnitř zářezy). Není tato varianta tvarování spíš u velkých nádrží např. fekál 148 od PMHT? U těchto drobotin bych to vyděl spíš na skládání ke středu než za použití pevné plochy u středu, ale možná se pletu ;) Případně se omlouvám za slovíčkaření a OT..
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od yvan »

Rozměry podle mě nejsou rozhodující, Attila dělá s pevným středem i menší prvky (RN, RND, Tatra 87,...), stejně tak myslím u RW je to standard pro vzduchojemy a to určitě nemá přes centimetr v průměru.

Přijde mi prostě jednoznačně jednodušší ten vrchlík vytvarovat třeba na kuličce a pak ho přilepit k plášti, než hlídat najednou 12 paprsků, ke kterým není přístup zevnitř. Proto mě zajímá, jak to Ondra udělal.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kögel Kamag ST 70-93L3 /Spidamodels/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

JakubSDK píše:Zbyňku, pokud se nepletu, varianta se třemi dílky je u modelů od RW.

Ano máš pravdu Kubo beru zpět už jsem to lepil ale zapomněl jsem :oops:
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“