SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25 / DOKONČENO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Hmmm. Tý jo. Paráda! :)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Dobře ty...moc pěkné pracovní zátiší. Už se těším, až to všechno dáš do kupy. Držím palce ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

zde je vše, co ještě zbývá doplnit na model Obrázek, ale ne a ne vyprázdnit co jen jedinou krabičku. Něco se ovšem povedlo a Scud už stojí na svých, doplněny výfuky a schránky mezi kola, dveře a desítky jiných pidižvíků, který nejsou vůbec vidět. Tak pár fotek současného stavu Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Snad brzo zavřu kabiny, to je pořád největší strašák...
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Askhael »

No paráda...tiše závidím teda
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Masakr. Můžete po sobě s kolegou zkootrem střílet rakety :lol: :lol:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Luxusní práce ;)
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Krejcak »

Parádní práce
lipjir
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28.4.2016 18:08

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od lipjir »

Veliká paráda!!!
Koukám, vystřižený a připravený díl 1w, tak ten taky nepasuje, ten se musí celej předělat :twisted: Kdybys měl zájem, mám ho překreslený v Corelu, rád poskytnu.
Jinak doporučuju před lepením boků do nich usadit dveře. Jinak to bude pěknej ježek v kleci ;) ;)
Nejvíc by mě zajímalo, jak budeš lepit výfuky a jestli budou pasovat.

práci ZDAR
lipjir
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28.4.2016 18:08

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od lipjir »

Jo táák, výfuky už jsou tam. Jak, pasovaly?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

Nejdřív dík všem za ohlasy.
lipjir : - k výfukům... samozřejmě, že nepasovali, u motoru jsem cca 4mm řezal a za schránkami asi 20 mm nastavoval :evil: . Lepil jsem je následovně: na nepřilepenou schránku jsem si nalepil vodící objímky, slepenou první a druhou část výfuku (bráno od motoru, nevím čísla dílů) jsem nasunul do objímky, napasoval a přilepil k motoru a po částečném zaschnutí přilepil na místo schránku (celek 660, 661). Pak jsem vytvořil z rezerwy trubičku odpovídajícího průměru, přilepil na třetí díl výfuku a zespodu doměřil, zkrátil, napasoval do druhé objímky na schránce a přilepil k dílům 1 a 2. U zkracování je potřeba myslet na objímky, které jsou na 3-tím dílu a lepí se na bok schránky. Asi tak! O dveřích to bude dnes.
Pokračoval jsem zavíráním budek. Nejdřív jsem vlepil vnitřní stěnu, do ní vložil zpracované panty, zakryl to vnější stěnou a pak lepil na panty dveře.Obrázek. Bohužel ani na 3 pokusy se mi nepodařilo vytvořit pant takového tvaru, aby přední část dolehla a dveře šli otevřít. Takže zavřené vypadají takto Obrázek , ale otevřeným to nevadí Obrázek Obrázek , tož zavírat se budou jen na případnou přepravu ;) :) . Sice mě to v koutku duše štve, ale... lepší to nebude, bo bych je úplně zničil. A celek těší Obrázek 8-) .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od MatesHK »

Už jen vystřelit :D moc pěkná práce. Jo jo zelená ti jde pěkně od ruky...
lipjir
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28.4.2016 18:08

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od lipjir »

haageeman: lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem plně pobral ty výfuky. Každopádně jsi si s nima dal kapku větší práci než já. Já už neměl sílu, tak trochu podcházej :-)Obrázek Obrázek
A ty nešťastný dveře, ty mi taky daly. To je snad největší problém celého modelu. Jejich tloušťka je prakticky stejná jako samotného boku kabiny, jenže panty jsou cca uprostřed tloušťky stěny. Aby tedy dveře mohly lícovat s bokem musely by mít poloviční tloušťku. Jediná možnost, která mne napadla byla udělat v hraně dveří (díl 176d) prořezy na panty, panty jimi prostrčit a přilepit z rubu dílu 176c. Pak teprve dveře uzavřít lícovým dílem 176.
Jelikož jsem se ale obával, že tam ten díl 176 nalepím křivě, nebo dokonce k boku kabiny a navíc, že nepůjdou dobře otvírat, zmenšil jsem pouze tloušťku podlepení dílu 176e a přečnívají taky Obrázek Obrázek. Jak ale říkáš, ničemu to nevadí :-)

Krásná práce!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

lipjir: - napsáno to bylo hodně krkolomně, tak jsem se to pokusil vyfotit Obrázek Obrázek - objímky mám na rozdíl od Tebe nalepené na zadní stěně schránky (viz šipky). Zjednodušeně: - na zadní část výfuku jsem doplnil kus , který Tobě chybí ( z rezerwy). Přední část výfuku jsem přilepil k motoru, na konec nasunul schránku přední objímkou a přilepil schránku na místo. Zezadu jsem nasunul zadní část výfuku do zadní objímky a obě části přilepil k sobě. Na levé straně se to úplně nepovedlo (viz druhá fotka). Snad je to srozumitelnější ;) .
Jinak o díl 1w bych určitě zájem měl na e-mail (zašlu SZ).
Dík.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Sem lezu rád - velmi zajímavé postupy zabalené ve skvělém reportu :)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

BalvieM: - dík, report mi snad ještě nikdo nechválil... :P :P

v době Corony můj Scud dostal neštovice Obrázek ObrázekObrázek , tak jsem je ,,zapudroval" a doplnil světla Obrázek. V šmikajdě jsou světla udělaný, jak dvoupatrovej dort, já je zjednodušil, jak jsou na origu. Pak už jsem předek dal dohromady Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek , zatím nasucho, bo tam chybí dost dráteničiny, ale už to je ona ,, tvářička".

Jdu pokračovat detailama, ať je předek hotovej...
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“