SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25 / DOKONČENO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Mě se zdál ten kousek nějakej opálenej . Samozřejmě i tak je to strašný opruz každou kostičku lepit . Držím palce a budu bedlivě sledovat . Přece jen v budoucnu bych si chtěl tuto legendu taky slepit .
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Máš můj velký respekt za tu retuš. Na Luně jsem použil "zbabělý laser" už několikrát, konkrétně na kolech ale byly jednotlivé kostičky dezénu spojeny do pásků, takže lepení bylo v pohodě a nakonec jsem si pomohl i stříkáním. Nedokážu si představit, že bych kostičky lepil a retušoval každou zvlášť. Klobouk dolů před tvojí trpělivostí, vypadá to parádně a těším se na další postup. :)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

u SCAD-ů se taky sem-tam něco děje. Momentálně se pracuje na čtvrté sekci, a to odpalovcí s rampou. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale můj stařičký kompakt opravdu umírá :cry: ...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Pantíky jsou takové dost hulvátské, doplnil jsem na bedny nějaké nýty a šrouby. U ramen rampy byla krátká obšívka Obrázek, doplněno "zapasem kolora", jinak žádný větší problém. Součastný stav je následující Obrázek Obrázek.

Zatím všechno...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Ještě že se ti nechtělo pokračovat ve Scudovi jen "skoro" :D Byla by to věčná škoda, vždyť to je nádhera. Jo a nad tím tvým tempem, co všechno stihneš, mi opravdu zůstává rozum stát ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

nejdřív dík zkooterovi a dál něco málo k modelu: jedno upozornění na chybku, jak je vidět zde Obrázek jsou díly 327a a 327b stejně dlouhé, přitom "a" je rub a "b" je líc obšívky této Obrázek vzpěry. Rub jsem rýhoval přímo při lepení a průběžně zakracoval, líc pak sedl přesně. Celek vypadá následovně Obrázek.
Začal jsem taky z kabeláží na rampě Obrázek a pokračoval na detailech zadní části Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Zde je ještě hafo práce...

Tak zas příště!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Tož pěkné to máš chlape. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Kurňa to je super!!!! :shock:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Dík, od Vás dvou to těší dvojnásob 8-) .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Co dodat? ;)
Skvělá práce!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

rád bych přidal něco i sem, když zelené, tak i Scud. Tahle potvora zabírá (zatím) největší prostor v mích skladovacích prostorech a tak by ji bylo třeba co nejdřív dokončit. Proto jsem se pustil do předních ,,budek", aby se dal podvozek seskládat a uvolnit několik krabic ;) . Dám sem fota ze stavby a pak popíšu dojmy z lepení.
Takže fotky: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ... ObrázekObrázek . Nehodlám zde vypisovat všechny chyby, protože v této části je jich požehnaně. Špatně značené díly, některé nenajdete vůbec v návodu (225, 226), sestavu 172 nenajdete vůbec ve šmikajdě, z válečkem 186, který se lepí na sestavu 184+185 se nemusíte namáhat, není kam dát, vnější díly 161P a L jsou zrcadlově otočené (obarvené z rubu). Díly 163P a L si musíte rozřezat na kousky podle toho, jak vám budou zrovna pasovat (části P patří na L a obráceně). To jsou chyby, co mě momentálně napadají, asi toho bylo víc! U řidiče parádní dráteničina :twisted: .
Dál pokračuji vnějšími zdmi s dveřmi Obrázek . Zde jsem se dopracoval prozatím k poznatku, že chybí celá polovina pantů (4x 165 a 165b). A to jsem hodně zvědav, jak sednou vnější zdi na zbytek kabin (mám z toho dost hrůzu!).

Příště se uvidí...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od zkooter »

No potěš koště, sice jsem si nemyslel, že to někdy řeknu, ale zlatý Model-Kom :lol: . Tam jsou chyby hlavně v číslování a ne že chybí půlka vystřihovánky a ta druhá půlka je stejně blbě. Pereš se s tím ale statečně a vypadá to náramně, fakt klobouk dolů, držím palce ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Tak to si dovolím přihřát polívčičku, mám doma 2x tuto vystřihovánku vč.1x laseru, rád pustím. Vzhledem, je vystřihovánka 2x, je problém s panty vyřešen :-)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Nestačím zírat.
Vystřihovánku mám i s lasery, ale asi pořídím další výtisk.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Jedná se o toto Obrázek a nějaká ,,rezerwa" ještě zůstává, do druhého modelu bych kvůli tomu nestříhal ;) . Ty 161-ky jsou větší kusy, ale zelené zůstává taky hodně, opět je z čeho řezat...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

dnes jen taková pracovní rekapitulace Obrázek Obrázek a další 4 krabičky drobotiny. Už aby to bylo pohromadě!
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“