SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25 / DOKONČENO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Jedeš jak drak . Pro budoucí stavitele to bude perfektní fotonávod .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Ani toto vlákno neumřelo, jen mi podvozek jde pomaleji, než bych čekal :roll: . Pro začátek něco z úprav a oprav.
Různé čepy na řízení jsem místo autorem navrhovaného způsobu Obrázek řešil raději takto Obrázek a čep jsem zakončil maticí. Na foto samotného řízení jsem pozapomněl, ale ještě mohu pořídit, až připojím k soustavě řízení jednotlivé závěsy kol.
Taky jeden z příkladů pořád "opěvovaného" značení Obrázek. Pak z toho vyleze toto Obrázek a musel jsem to podlepit 2,5mm kartonu, aby to zde Obrázek neviselo na kardanech.
Dál jsem musel rozšířit a upravit zkosení držáků převodovky Obrázek, úpravu délky potřebovali taky torzní tyče zavěšení kol Obrázek (zkracovali se).
Nasucho seskládaný pohon + podvozek i z částí přední masky a krytem motoru Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.
Jo mimochodem řízení fakt fungovalo, bohužel je to papír a mě ta funkčnost dost fascinovala a tak píšu už v minulém čase :cry:
tak zatím...
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Je to pecka!
lipjir
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28.4.2016 18:08

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od lipjir »

Fakt velká paráda. Do téhle fáze mě to trvalo asi osm let :-). Jak to je s pružením předních kol? jde ti to nebo to je na fest?

Jinak jestli můžu radit, rám kolem motoru a ty vrchní motorové kryty ještě neusazuj a počkej s nimi až budeš mít hotové obě kabiny. Pokud se dobře pamatuju, všechno jsem to zužoval cca až o 3 mm, jinak kabiny nešly přisadit nadoraz až k chladiči...

Přeju pevné nervy
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Buď v klidu, taky jsem měl pocit, že jsem na podvozku Luny strávil mladí ;) Tady je to dost podobné a je to holt daň za členitost modelu. Jakmile ale začneš vše postupně přilepovat na podvozek, tak už to vezme rychlý spád... Jde ti to krásně od ruky a těším se na další postup. Vypadá to fakt parádně :)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Jo jo. Souhlasím, na to že bojuješ na více frontách, což já už vůbec nepochopím, ti to jde opravdu krásně od ruky. Jeden model hezčí než druhý. Těším se na další pokrok.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Pánové děkuji! Když máš pocit, že tě to přestává bavit, nech se pochválit :lol: :lol: :lol: !

lipjir: - mám celkem radost, že mám 7 let náskok :D , moje představa byla do 2 let... , podvozek je odpružený celý, všechny tlumiče, jo a dík za poznámku k motoru, dám si majzla.
zkooter: - já jen, že zbejvá pár kardánků, dám to dohromady, zakryju to a už to nikdy nespatřím... a pár měsíců v čudu ;)
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od chuan »

Pořádná kopa miniaturních dílků, moc se mi to líbí
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak mám konečně pohromadě podvozek, zatím teda bez kol, na kterých se o to intenzivněji pracuje!
Nejdřív jsem se vypořádal s kardanama Obrázek, hlavně do křížů v náhonech kol se mi nechtělo, nakonec to nebylo tak hrozný ;) . Pak už jsem to skládal dohromady, zde zatím bez připojeného řízení Obrázek Obrázek a pak už komplet, jen bez retuše na táhlech řízení Obrázek Obrázek Obrázek
V návodu je v táhlech zakreslených pár chyb: na první fotce Obrázekje pravé přední táhlo ( levé je stejné), chci poukázat na špatné označení osky, v šablonách je značená jako VI.
Na tomto obrázku Obrázek je levé přední táhlo a tak by mělo být označeno opět číslem 37+ písmeno a osa VI, né 38, to je sestava táhel druhé řiditelné nápravy Obrázek .
Na posledním obrázku Obrázek je celá sestava předního táhla ( 376 považuj za 37b :twisted: ). Přední táhla (osku VI a díl 37) jsem ve finále postupně zkracoval tak, že se mi díly 37 a 37a spojili a z dílu37 jsem ještě uřízl 1,3mm. Až tak jsem dosáhl rovnoběžnosti kol první řiditelné nápravy. U druhé řiditelné nápravy byli táhla (sestavy 38) O.K., nic jsem neupravoval.
Tak příště snad už na kolech...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dík skvělému počasí jsem práce na zahrádce zvládl fofrem a zazimování chalupy ještě odložil, tak se dostalo i na lepení. Posnažil jsem se z kolečkami, kde jsem dokončil disky Obrázek a makám na běhounech Obrázek.
Už zaretušovat a nalepit ,,jen" 1040 kostiček dezénů, tohle Obrázek dát dohromady a můžem jezdit ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak tohle je dvoutisící dvoustá čtyřicátá a taky poslední kostička dezénů Obrázek a tohle je pohromadě všech 3 104 dílků koleček této obludky Obrázek. Jsem opravdu hodně rád, že to mám zkrku a hurá na kabiny...
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Daniel »

Neskutečné :o - obdivuji tvůj um a trpělivost !
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Joo. Tohle je paráda tedy. Kola jako živá. Těším se na další pokračování.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

To jsi opravdu všechny 2 240 kostiček vyřezal a nebo je to laser ?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

kaktusak: - Zbyňku, je to zbabělej laser, ale v tomto množství to zaretušovat a nalepit je dostatečně sebemrskačské (kola jsou malována, né stříkána). Zatím si nedokážu představit 21 kol Tatry TTT s Kőglem a Brzdovi dodatečně smekám.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“