SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25 / DOKONČENO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25 / DOKONČENO

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dnes otvírám svůj rozměrově zatím určitě největší projekt a to Obrázek tuto ruskou příšerku. Už tady vlákna jsou, ale pro připomenutí něco o předloze zde pro "inostránce" zde nebo tady.
K modelu jsem si tentokrát zbaběle pořídil i lasery a s tím hned souvisí i dva dotazy na zkušenější kolegy. Je stavba s laserami ještě čistostavbou :?: Je potřeba na lasery lepit díly šmikajdy, které se měli podlepovat, aby bylo dosaženo správného rozměru-třeba kostry a sedla na ni obšívka :?:

Dál už k samotné šmikajdě. Při lepení pásovce, než mi proschli třeba články pásu jsem vyřezával toto Obrázek. Takovejch zoubků jsem už nevyřezal tak 25 let (vlastně tenkrát jsem je stříhal :) ). Chtěl jsem si vyzkoušet jedno kolečko Obrázek, ale už na ně nedošlo. Začala stavba dle návodu Obrázek a hned na dílu 1c (modrá šipka) první chybka, otvor pro hnací kardan je posunutý níž. Vyřešeno vyřezáním nahoře a vyřazanej kousek dolepen dolů Obrázek. Další chyba hned v zápětí, při kompletaci příčníků. Dílům 1g něco chybí do správné délky. Já je rozřezal na 3 kousky a nalepil následovně Obrázek, buď dolepím z "rezerwy", nebo ponechám osudu, on to ve finále (snad nastane) stejně nikdy nikdo neuvidí!

Zatím všechno...
Naposledy upravil(a) haageeman dne sob 22.8.2020 12:55, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543/Modelik/1:25

Příspěvek od zkooter »

Tak na tento model jsem už několikrát pokukoval a chtěl jsem si ho taky pořídit. Pro velkou chybovost jsem si ale radši koupil Model-Kom :lol: Holt jsem ujetej na škaredý raketový zvěrstva, tohle já můžu. O to víc jsem zvědavý na to, jak se s tím popereš a budu držet palce. Na kolech Luny jsem si taky zavzpomínal na staré dobré zubaté časy. A s lasery to je tak jak píšeš, stejně na ně lepíš originál šmikajdy a usnadňují tak v podstatě "jen" to vyřezávaní.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543/Modelik/1:25

Příspěvek od kaktusak »

Toto je ta opravdová klasika . Mám ho taky doma a je to jeden z těch modelů do kterých někdy určitě střihnu .
Budu BEDLIVĚ sledovat .
lipjir
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28.4.2016 18:08

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543/Modelik/1:25

Příspěvek od lipjir »

Přeju hodně sil a pevné nervy. Ze své zkušenosti vím, že u tohohle modelu je třeba řídit se pravidlem: Pětkrát měř, uprav, znovu měř, ještě dolaď, potom přeměř a můžeš přilepit. Jestli budeš dělat čistostavbu, doporučuji retušovat vodou ředitelnou AGAMOU "I1 M".
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od RadekV »

Držím palce, slepitelné to je,ale souhlasím,že napřed vyzkoušet a pak lepit. :)
Ale zase tak nepřesné to nebylo. :)
Tady důkaz,že to jde. :) :) :)
Radek

Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Lehce jsem popracoval i zde Obrázek. Kluci mě trochu vystrašili, tak jsem to rozjel na více frontách Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a zjišťoval, jak je to s tou přesností. To, co nesedělo, bylo větší,stačilo uříznout, jen dílu 395 se do šířky nedostávalo asi 1,3mm, dolepil jsem. Jinak jsem zatím celkem mile překvapen... Ovšem nastal i jeden big problém a snad si vzpomene někdo, kdo už lepil... uvědomil jsem si včas, že tuto Obrázek sestavičku je potřeba vlepit před obšívkou, bohužel ani po třech hodinách marného zkoumání :roll: jsem nepřišel na číslo dílu (viz šipka). Musí být nasunut na osku zde Obrázek. Poradí někdo :?:
lipjir
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28.4.2016 18:08

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od lipjir »

Taky jsem ten dílek nenašel, tak jsem si vyrobil svůj, který se ale ukázal být moc dlouhý a musel jsem jej pracně zkracovat, aby se rám rakety mohl položit až na MAZe. Nicméně po stavbě mi jeden takový dílek zbyl a tuším, že to byl 586c. Jistej si ale nejsem, protože jsem ho už vyhodil :roll:
Jinak teda klobouk dolů, letíš jako vítr. Paráda ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

:arrow: lipjir - dík, zřejmě trefa! Na tom dílku mě mátlo naznačení průměru díry, ale nic jiného tam nesedí. Zvětším díru a pujde to tam :!:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Paráda. Roste Ti to pěkně. Přeji hodně zdaru.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak jsem něco málo polepil jak na podvozku Obrázek Obrázek, tak i na nástavbě Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a taky pochopil ty slova o měření a řezání :roll: . Těch nepřesností a úprav je tam fakt požehnaně a to jsem v začátku. Prozatím se spíš ubírá a zkracuje, což je ta lepší varianta. Sestava 321 je celá špatně nakreslená, takže jsem hlavní díl rozřezal a slepil dle nákresovek.

Zatím vše...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak jsem opět trochu popojel, uzavřená je druhá budka operátora Obrázek. Pak jsem se pustil do třetí části nástavby. Protože ve šmikajdě jsou 2x díly 246 s polskou a ruskou imatrikulací a já se rozhodl stavět "rusa", z polských jsem vyřezal výlisky krytů Obrázek a posléze použil na zobrazení plasticity u použitých dílů. Lepenkovou kostru jsem doplnil o různé vlastní výztuhy, bo se mi zdála hodně chabá a určitě by se bortila obšívka. Doplnil jsem i síťovinu místo papíru a za síť "něco" umístil Obrázek. Sice jsem zde našel skoro 500 supr fotek, ale co je za sítí tam není :roll:. Neva, stejně tam po zavření není vidět ;) Obrázek. Doplnil jsem všechny detaily a tato část je v podstatě hotová Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Rubové části přesahů v pravé části poslední fotky jsem dodělával z rezerwy, v šmikajdě nejsou. Taky kryt na sítě na horní straně Obrázek je vlastní výroba, původní byl hodně vzdálen skutečnosti. Doplněny jsou i šrouby a nýty Obrázek Obrázek Obrázek. Dál už chci jenom při kompletaci modelu doplnit nějakou kabeláž, ale to je hudba budoucnosti :)
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od freeper »

Paráda. Moc pěkné.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od JoseFxx »

Tohle sleduji,model mi leží v šuplíku, tak jsem rád, za tuto podrobnou recenzi. Moc hezky ti to roste.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tento víkend jsem se rozhodl se ukroužkovat k smrti :) . A proto, že polští kolegové moc nepoužívají značení středu, bylo mi i kružítko celkem k ničemu a slušně jsem si skalpelem č. 11 zapíchal :twisted: :lol: Obrázek Obrázek. Něco se povedlo i slepit, ale prsty moc nefungují... :cry:

Tak zas něco, až přijdou k sobě.

PS: pánům dík za podporu
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Jo, to je slušný mazec!
S chybějícími středy si pomáhám tak, že si udělám kružnici odpovídajícího průměru vykružovadlem na čirou fólii, protáhnu drážku Centropenem, aby byla lépe vidět, a pak přikládám na díly a píchnu si střed. Používám tužší fólii do kroužkové vazby. ;)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“