SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25 / DOKONČENO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od PedroSunchez »

Já si na průhlednou folii vytiskl totok

Obrázek

Potištěnou folii přiložím na příslušný díl, najdu shodný radius a střed propíchnu špendlíkem. Myslím, že je to poměrně rychlé a přesné.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Oba způsoby jsou zajímavé a využitelné, Pedrův z dlouhodobého hlediska asi míň pracný a rychlejší (když se nesloupne tisk). Dík oboum ;) :!:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dnes něco málo... dovystrojil jsem téměř boudičky operátorů Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek, chybí osadit dveře, vnější kliky a na přední stranu pravé boudy doplnit detaily 322, 323 a 324. Zde vyvstává první problém, sestavu 324 jsem našel jen zakreslenou v pérovkách, neobjevil jsem díly k sestavení a chybí i vyznačení, kam je přilepit :roll: :!: (27.11. objeveno :idea: ) Dál jsem pokračoval třetí částí nástaveb Obrázek, z rezerwy jsem vyřezal prolisy za kolama Obrázek a začal s "bedýnkama" nahoře Obrázek (momentálně je toho už víc). A zde bych měl opět dotaz na ty, co už touto cestou kráčeli... plochy, na které je zde ukázáno Obrázek Obrázek se polepujou rezerwou (v šmikajde mi unikají) :?: :?: :?:
Pak už jenom jedno foto, jak jsem zredukoval lepením díly na kola Obrázek.

A to je pro dnešek všechno...
lipjir
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28.4.2016 18:08

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od lipjir »

Ahoj, no jasně, ve šmikajdě tyto díly opravdu nejsou. Já jsem vnitřní stranu zadního čela natřel barvičkama, kterýma jsem retušoval. Spodní stranu zadní nástavby a vnitřní strany boudiček operátorů jsem nechal jen tak. Vůbec to není vidět.
Ale jak to tady tak pozoruju budeš mít do vánoc hotovo :-) a fakt parádní práce!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

:arrow: lipjir - dík za odezvu, už jsem to nějak zbastlil z rezerwy a spodek zadní nástavby šplíchl sprejem, aby mi něco zbylo na detaily, co chci doplnit. Do vánoc to chci dát určitě, ale ty letošní to 100%-ně nebudou :lol: :lol: :!:
Jen takové rychlé, pracovní Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tento víkend jsem se pustil do toho, co mi přijde na ruských potvorách nejhorší a to řízení a zavěšení kol. Není toho moc, ale času to spolikalo docela dost. Z řízení toto Obrázek + konzoly na rámu, které jsem nevyfotil. A tohle je dnešní "výřad" Obrázek, kde jsem si chvilku připadal jako lodičkář... zavřít těch 32 krabiček mi přišlo nekonečný. Půlku jsem stihl ještě spatlat Obrázek a spíš než uchycení torzních tyčí to vypadá jako součást lodě ze Startreku :) (ve skutečnosti to naštěstí nevypadá tak flekatě, jak na fotce). Chyby jsem v této části zatím nenašel, ale nákresy řízení jsou dost mizerné...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Zde jsem taky trošku popojel, ale jde to mnohem pomaleji... Obrázek Obrázek, podvozek se pomalu začíná rýsovat, zavěšení jednotlivých kol je zajímavé Obrázek Obrázek a podle prvních zkoušek i celkem přesné (myšleno na sestavení, né modelově), jen tlumiče je potřeba umístit jinak, než je v návodovkách a zda je to možné bez větších zásahů, popíšu až po sestavení celého podvozku, včetně řízení. Aby bylo možné pak MAZa postavit na kolečka, souběžně pracuji i na "botičkách" Obrázek.

To je zatím vše...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Podvozek, resp. zavěšení kol je hodně podobné tomu co jsem dělal na Luně. Není problém to udělat tak, aby vše bylo funkční a pohyblivé, ale otázka je jestli to je dobrý nápad. Zavěšení nemá šanci udržet celou váhu modelu, tak jsem musel na Luně všechny pohyblivé klouby, se kterými jsem se tak pracně piplal, důkladně prolít lepidlem a vše zafixovat napevno. Tuším, že u tebe to bude podobné, tak doporučuji to udělat napevno rovnou a zbytečně se nezdržovat. Ale konečná volba je samozřejmě na tobě 8-) Jinak moc pěkná práce a těším se na pokračování.
lipjir
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28.4.2016 18:08

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od lipjir »

Na tom mém MAZovi to zrovna moc pohyblivé nebylo, i když jsem se snažil. Pokud se dobře pamatuji, šlo to sesadit pouze do jediné polohy "nadoraz" tlumičů a to kvůli konstrukci zavěšení předních čtyř kol.
Nicméně plně souhlasím s potřebou zalepit to napevno. Kdosi tu psal, že model bude vážit kolem 2 kg. To bylo sice trochu nadhodnocené ten můj váží 655g, ale přesto je to těžká mrcha a nemám důvěru ani v kompletní zalepení s tlumiči nadoraz, proto jsem pod rámem hotového modelu vztyčil tři podpěrné kozy :-). Navíc o pohyblivosti zavěšení kol po sestavení nemůže být ani řeč. Průchody náhonů jednotlivých kol v rámu jsou poněkud těsné a i kdyby se více probrousily tak se náhonům ulámou kardany - pokud je teda nebudeš dělat funkční ;) ...
Přeju hodně sil
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

A já vůl se crcal i s pružinami do tlumičů :o ... a jak hezky pruží :cry: :!: No vzhledem k velikosti modelu a jeho dosavadní váze to napadlo už i mě, jen jsem chtěl zkusit, zda je to navrženo funkční a pak to případně prolít sekunďákem. Po vašich příspěvcích to asi nebudu ani zkoušet, ještě uvidím... Každopádně dík
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

A nebo popřemýšlej nad trošku terénní podložkou (výjezd na nějakou cestu třeba). Škoda teď kola lepit do roviny.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Lukáš :arrow: na podložky nemám vůbec ruce (hlavu) :!: Už jsem se něco pokoušel vytvořit k OSE a nedopadlo to... škoda matroše a času :roll:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Pro dnešek něco málo zelené a pustil jsem se do rakety. Z chybiček jsem našel na celém celku jen toto Obrázek jinak docela pohoda. Místo kostry ze šmikajdy jsem použil ruličku z alobalu doplněnou na správný průměr kanclákem (od někoho tady jsem opisoval, nemůžu si rychle vzpomenout, od koho). Výsledek je takovej... Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Docela mě dostalo, že ta roura jen tak-tak stačila délkou a pak celková délka rakety 44 cm, dost dobrý :shock: . Na zpevnění jsem použil poprvé lak na vlasy a ten pololesk není úplně to, co jsem chtěl :roll: Co už... :!:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Ani zde nejsem na mrtvém bodě! V poslední době jsem se věnoval pohonu tohoto krasavce. Původně jsem netušil, jak zde všechno moc souvisí se vším. Myslel jsem, že dám dohromady řízení, pak pohon, ale ono to chce skládat tak nějak průběžně a vzájemně a provázaně a... Proto dávám momentálně dohromady součásti pohonu, kde mě zaskočila přesnost a zpracování součástí modelu, které vlastně po slepení už nikdo "nikdy" nespatří :!: Malinko jsem doplnil a poupravil jednotlivé součásti pohonu, samotný motor jsem bohužel musel stříknout "pozinkem" ve sreji, bo stříbrnou vodovku nemám a retuš šedou vypadala blbě. Tudíž jsem ublížil "čistotě" stavby, ale na můj vkus je to povedené a můj pocit z této úpravy je dobrý. Abych jen nekecal, tak pár fotek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. "Špinit" to nijak nehodlám! A pár poznatků k samotnému lepení: až na šílené návodové kresby a chyby ve značení dílů "šmikajda, versus návodovky", na co si běžný lepič ,který se dostal až sem už naprosto zvykl a nemá cenu to všechno vypisovat, tak to až překvapivě všechno sedí a lepí se to skoro samo :!: Z motoru jako takového jsem úplně nadšený... Ještě uvidíme, jak si to všechno sedne dohromady v rámu...

A o tom někdy příště...
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: SS-1c SCUD a MAZ-543 / Modelik / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Tohle je HODNĚ dobrý. Je tak dál.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“