Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32 / HOTOVO

Příspěvek od freeper »

Ahoj,

Chtěl bych Vás přizvat ke stavbě dalšího modelu. Tentokrát se vrátím k vojenské technice, a to tahači Tatra 815 8x8 VT.

Obrázek

Tato tatrovka pro mne byla vždy jakou si královnou mezi ostatníma. Je to jeden z nejsilnějších tahačů v armádě, naživo působí impozantně. Strašně se mi líbí celkové proporce. Dlouhá kabina v kombinaci se sníženou konstrukcí plachty vytváří velmi zajímavý profil. Postavit si tento model chci už cca 8 let. Začal jsem ho i sám kreslit, nicméně zhruba ve stejné době vydal stejný model RW. Svoji stavbu jsem tak zrušil a pořídil si vydaný model, který až do teď čekal na svou šanci. Model budu stavět z vlastní kopie modelu vydaného RipperWorks. Při stavbě počítám s tím, že model budu upravovat dle dostupných podkladů abych z něho vykřesal více detailů. Ve finále přijde na řadu barvení.

Pro začátek foto originálu
Obrázek

Pokračování brzy...
Naposledy upravil(a) freeper dne ned 5.11.2017 16:06, celkem upraveno 1 x.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od vojta78 »

Tato tatra i moje oblíbená. Byl to můj první pokus u návratu k modelaření. Model není stále dokončený. Po čase jsem postavil další a dokončil, celkem úspěšně. Ještě stále mám schovaný jeden výtisk, časem slepím znovu.
Hodně zdaru při stavbě.
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od freeper »

Díky Vojto.

Stavbu jsem zahájil nejotravnější částí a to jsou pro mne kola. Použil jsem vlastní konstrukci kol, použitou i na předchozích modelech. Tentokrát v kombinaci s laserem gravírovaným dezénem. Laser dezén mi sice přijde poněkud mělký na taktické pneu, ale jednotlivé figury jsou moc pěkně tvarované. Kola jsou ve spodní části taky mírně zploštělé, aby byla vidět hmotnost vozu se zátěží na korbě.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Je-li laser dezének dost mělký, tak si řekni, že jsou to už dost sjeté pneumatiky.....budeš to mít opět moc fajnové.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Zde se budu kochat a učit, určitě to bude stejná paráda, jako AV-15 a další Tvá díla. Jo a prozatím mám k ní ještě přístup, kdyby něco... jen nevím, jak ještě dlouho ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Tak tohle vypadá na parádní kousek, budu tě bedlivě sledovat. Kola vypadají suprově už teď. Držím palce...
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od freeper »

Díky :)

Drobný postup : Dal jsem dohromady přední nárazník. Původně jsem postavil ten z vystřihovánky, ale nebyl jsem spokojený s výsledkem své práce. Nakonec jsem zkusil nakreslit nový nárazník s trochu upravenýma proporcema. Nepatrně jsem zvětšil světlomety, rozlišil velký a malý světlomet, světlomety odsunul více na kraj nárazníku a celý nárazník jsem trochu nafouknul do hloubky. Taky jsem si udělal místo pro budoucí ochranný rám který plánuju osadit.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Bude to určitě opět velká paráda ;) .
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od freeper »

Stavba pomalu pokračuje. Sestavil jsem obě dvojnápravy, které jsem opět "po svém" poupravil. Kompletně nová je příčka před přední nápravou, brzdové válce, listová pera a nějaké další drobnosti.

Obrázek Obrázek Obrázek

Jelikož by rám a podvozek vozu měl být světle šedý, s černými doplňky jako manžety poloos a silentbloky, budu ho muset kvůli přístupu barvit po částech a zkompletovat až po barvení. Podvozek a kola jsem tedy už nastříkal základní barvou. Některé části se budou ještě brousit.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V další fázi stavby bych rád dokončil rám.
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od komar »

...maso...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od zkooter »

... a pořádně libový ;) Paráda.
marnat
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11.3.2017 10:56
Bydliště: Horní Lideč

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od marnat »

Moc krásné provedení, už se těším na další pokračování ve stavbě tohoto uměleckého díla. Přeji hodně úspěchů se stavbou.
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od freeper »

Po dlouhé letní modelářské pauze se opět vracím k rozestavěnému modelu.
Dokončil jsem střední část centální roury s převodovkou a rám. Postupně začínám jednotlivé části barvit. Na fotkách je vše složeno jen na sucho.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od rybak »

To jsme rádi, že jsi zpět :-)
Je to paráda
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 8x8 VT / Ripper Works / 1:32

Příspěvek od freeper »

Děkuji za přivítání.

Stavba pokračuje.
Snažím se dát dohromady celý podvozek. Jde to hodně pomalu. Postupně doplňuju výbavu na rám. Vše co jde, dělám plastické a členité.
Při stavbě předního ochranného rámu jsem použil plastovou výstražnou tabulku na mosazný drát v bužírce. Rám musí být sklopný, aby nepřekážel při sklápění kabiny. Papír by to nevydržel.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zkompletovaný motor. Dostal už trochu zabrat, takže budu muset barvu semtam opravit. Kanystry a výfuk.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A malé shrnutí na závěr. Vše složené nasucho.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“