9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ne to nebyl spor , Jirka to ví proto ty smajlíky . Ale až ted z toho fotonávodu vidím , že bych tam ty všechny kolečka dal taky . Podle mě to ulehčí práci .
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Kluci, jasně že vím o tom, že to nebyl spor, proto jsem ho dal do uvozovek a proto taky ty smajlík. Holt si rád rejpnu, tak mě berte s rezervou ;) Jinak, to že by se kola časem "vyfoukla" se až tak nebojím. Zevnitř je důkladně potírám Herkulem, takže si myslím, že by snesly hrubější zacházení a větší zatížení i bez těch výztuh. Já osobně se spíš obávám o pevnost těch mechanismů uchycení kol, převážně teda zatáčecí přední a zadní nápravy. To ale ukáže až čas...prozatím mě překvapivě kola baví jako ještě na žádném jiném modelu, tak snad to vydrží co nejdéle ;) Každopádně díky za podporu...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Čau všem,
po delší odmlce jsem opět zpět a plný elánu. Podařilo se mi krapet pokročit na kolech. Dolepil jsem všech 8 kol, lehce je obrousil, zatmelil, zase obrousil, zatmelil, přestříkal plničem, obrousil a nakonec zase přestříkal. Ještě jednou bych chtěl oficiálně touto cestou poděkovat Brzdičovi za doporučení plniče. Do současné doby jsem s tím neměl nejmenší zkušenost, dal jsem tedy na radu zkušenějšího a vyplatilo se. Ondro ještě jednou díkec ;)
Obrázek Obrázek

Samozřejmě jsem neodolal a hned vyzkoušel laserové dezény. Na ty zatím nemůžu říct ani slovo špatného. Parádně se s nimi pracuje, nic se nikde netřepí, a to ani když jsem brousil boční figury dezénu v podstatě až do ztracena. Protože se tmelením a barvením samozřejmě ztratily vyznačená místa pro přilepení dezénů, vyrobil jsem si tedy za pomocí vysoce sofistikované metody - vytvořením tabulky ve Wordu - "nasazovací pomůcku" a pomocí ní jsem si místa alespoň naznačil fixou.
Obrázek Obrázek Obrázek

Snažil jsem se taky dezény přetřít Herkulem, abych naznačil náběh od těla pneumatiky, ale po zaschnutí se mi samozřejmě lepidlo smrsklo a musel bych tak všechny dezény přetírat několikrát, aby tam vůbec nějaký náznak náběhu zůstal. A to se mi popravdě moc nechce, je to zbytečně pracné. Tímto bych se chtěl zeptat zdejších zkušenějších borců, co přidáváte do Herkula, abych ho trošku zahustil a nemusel tolikrát dezény přetírat. Díky
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Krásná práce. Moc pěkný přípravek sis udělal a navíc "velice sofistikovanou metodou", avšak tvar figur jsi taky musel podle něčeho hlídat. Jestli je to od oka, tak to máš mou hlubokou poklonu.

Z řídkýho Herkulesu uděláš hustej tak, že ho necháš na ploše trochu odpařit. Podle mě si tím tu pracnost ještě zvýšíš. Já tam přidal akorát barvu, abych viděl, že to mám všude rovnoměrně a přetřel to 2x.
Tyhle kola za to stojí. ;)
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Mimapnd »

Ten zvysok lepil asi od oka, aspon to podla foto tak vyzera...
ale, ine som chcel napisat, "náběh od těla pneumatiky" - tym mas na mysli prechod medzi dezenom a samotnym modelovym kolesom? ak ano, tak to pretierat herkulesom nemusis. vsetky rozdiely sa stratia pri prestriekani podkladovkou/surfacerom/primerom...a este jedna velmi dolozita info, kolesa budu cierne, tak to treba strikat sedou, tmavo sivou podkladovkou. Inak ti to bude presvitat a sa ustriekas k smrti... ak o tom vies, tak som nic nepovedal.
Prajem vela trpezlivosti.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

VašekS: Velké díky ;) Hustší Herkules mám už teď, jinak by mi to stékalo všude možně. Barvu jsem ani nepřidával, rovnoměrnost si hlídám jen pod světlem, kde se lepidlo leskne, takže je krásně vidět. Já si spíš pohrával s myšlenkou, přidat do lepidla něco, co by z něj udělalo jakousi kašičku a méně měnilo objem po zaschnutí. Jenže nevím co, aby to fungovalo. Napadlo mě nastrouhat křídu, ale zaprvé ji nemám doma a bojím se jak by se s tím pracovalo. Jestli mě nic nenapadne, tak to samozřejmě přetřu víckrát.
Jinak na broušení bočních figur jsem si "vyrobil" ještě vymakanější a ještě sofistikovanější udělátko než v předchozím případě ... dřevěnou špachtli omotanou šmirglem. A funguje to docela pěkně. Jen je potřeba si hlídat rovnoměrnost obroušení, ale není to překvapivě až takový problém.
Obrázek

Mimapnd: Jj náběhem jsem myslel přesně ten přechod jaký popisuješ, jen mě nenapadlo, jak jinak to nazvat. To že by základovka v podstatě udělala práci za mě a zalila i ty přechody mě ani nenapadlo. A nedomyslel jsem ani to, že by dezény po přestříkání na černo mohly prosvítat. :oops: Holt zkušenost ničím nenahradíš a já jsem v tomto naprostý panic, takže postupuji metodou pokus omyl. Mockrát díky za rady a poznatky, tuším mi to ušetřilo spoustu práce. Ještě kola tedy přestříknu základovkou, uvidím, jestli se přechody dostatečně zalily a možná je ani nebudu muset přetírat Herkulem. Pokud to tak dopadne, tak úspora bude dvojnásobná, takže ti patří i dvojnásobné díky :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Paráda. :)

Ten náběh figur bych neřešil, v tom měřítku to nemá smysl. po nástřiku plničem a po natření barvou by to mělo stačit. ;)

Špachtli se šmirglem používám taky, jen na každý konec nalepím jinou hrubost a po obroušení jej strhnu a nalepím nový. :lol:
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Čau všem,
po pauze způsobené vánočním obžerstvím, chřipkovým moribundusem a v neposlední řadě i novým XBoxem, který bylo třeba pořádně zajet 8-), jsem se opět vrhl na lepení. Protože venku stále mrzne jako když praští a já se tak nedostanu ke stříkání pneumatik venku, musel jsem začít lepit disky.

:arrow: Disky
Chvíli mi trvalo, než jsem rozluštil jak to všechno patří do sebe. Nejdříve se zřejmě lepí jakési kapsy na samotné disky, které se vlepí do pneumatiky. Samozřejmě mám zatím vše nasazeno jen nasucho, lepit se bude až po nástřiku.
Obrázek Obrázek

Potom se kompletuje vnější a vnitřní disk kola, do vnějšího disku poté ještě přijde vlepit střed disku s dofukem pneumatik. S výsledkem nejsem úplně spokojený, ale utěšuji se s tím, že se jedná o první a tedy zkušební disk a další snad už budou lepší, když jsem přišel jak na ně.
Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec jsem disk zkušebně umístil do pneumatiky, kterou jsem jako jedinou stihl přestříkat světlou základovkou. Ostatní pneumatiky potom už budu stříkat černým základem a pak až finální barvou.
Obrázek Obrázek Obrázek

Docela nechápu podle čeho tvůrce modelu rozhodoval, jaký díl bude v laser setu a který naopak ne. Třeba vnitřní výztuhy v pneumatikách jsou komplet řezané laserem i když by nebyl až takový problém si je vyrobit a hlavně nejsou vidět, takže by se na nich ztratila nějaká ta chybička při vyřezávání. Daleko pracnější na vyřezání však byly "obruče" disků (díly 621b a 621c), které jsou dost úzké, není zde prostor pro chybování a navíc jsou na viditelném místě. To jen takový povzdech na konec, který stejně na situaci nic nemění ;)

:idea: Chyby:
I tady se našlo pár chybiček, ale nic hrozného...
* Díl 621b chybně označen jako 621 a díl 621c chybně označen jako 624c
Obrázek

* V nákresu disku je díl 625 chybně označen jako 325 a díl 620a označen jako 256a
Obrázek
Ke všemu se ještě číslování dílů kol shoduje s číslováním dílů rakety, tak jsem zvědavý čím soudruzi z PLR ještě překvapí. Teoreticky by to ale vadit nemuselo.

Pro dnešek fše ...
...I'll be back.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Ahojte všichni,

konečně se mi podařilo dokončit kola, o tom ale až za chvilku. Ještě se vrátím k výrobě středů disků, kde jsem si trochu pohrál s dofukem, aby se podobal více originálu. V podstatě jsem jen do jednoho otvoru v disku, kde dofuk končí, zastrčil proužek cigaretového papírku, abych tak tuto díru částečně zakryl. Papírek jsem potom odřízl žiletkou a zabarvil. Výsledek jsem ukazoval už minule, takže teď jen postup.
Obrázek

:arrow: Kola
No a teď už konečně ke kolům...nakonec jsem dal na rady a přestříkal kola ještě černou základovkou a až nakonec Tamyiou XF-85 "Rubber black"....
Obrázek Obrázek

... vlepil jsem vnitřní i vnější disky kol, včetně jejich středů ...
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

... a nakonec mi to nedalo abych kola aspoň nasucho nenasadil na podvozek. Na některých fotkách jsou dezény kol opačně, ale to je celkem fuk, protože zatím stejně není ještě poznat, kde je předek a kde zadek :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím vše a čau zase někdy příště...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Kola jako živá... a ten podvozeček, radost pohledět, už se těším, až bude předek od zadku k rozeznání :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

No....Jirko teda... klobouk dolů. Prostě super!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Fakt prďácký. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Dokonalé .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Klobouk dolů pane. Super práce. ;)
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Kurňa :) Mazácky krásné. Radost pohledět!
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“