9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od chuan »

Je to fakt neskutečně precizně a skvěle udělaný, klobouk dolů
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Jak jinak než nádhera. :D ;)
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Tento model i styl reportu považuji za vrchol v papírové modelařině, čeho se může dosáhnout. Nepočítám mistra Pauluse a jeho ferrari :-).
Radost pohledět na tohle ruský monstrum.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Dnes jsem viděl na vlastní oči na připravované výstavě v Moravské Nové Vsi a musím říct,že líp slepenou čistostavbu jsem snad neviděl :shock: velký obdiv a poklona až k zemi ...
http://www.mnves.cz/aktualita-2436/kult ... ych-modelu" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Dnes jsem viděl model na živo a je to velká paráda . Bylo nás tam přítomno více modelářů tady s DF včetně stavitele a i toho překvapila má otázka . A to kde má ta potvora NÁDRŽ ? Sám Jirka ( zkooter ) říkal , že nic co by se podobalo nádrži na model neinstaloval a ani ve zbytcích dílů , které na model přijdou ještě přidělat nic podobného nádrži není . Napadlo nás jestli to není někde ve přední části v masce , ale jistý si není nikdo . Jen ze zvědavosti a taky za zájmu proto prosím přítomné modeláře . Neví někdo kde má Luna nádrž na naftu ?

Díky za odpovědi .
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Naftu??? A proč, když je to benzíňák....
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Omlouvám se :oops: :oops: :oops: :oops: Ano spletl jsem se . Myslel jsem benzín .
Nic méně otázka zůstává skoro stejná . Kde má LUNA nádrž na BENZÍN ?

TEO - Díky za upřesnění .
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Ono to vypadá, že je někde hned za kabinou. Po stranách krytu motrorů jsou jakési nálevky. Takže je možné, že vedou k nádrži.
Obrázek

S prominutím, zapůjčil jsem si jeden obrázek z reportu.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tyto nálevky by měli být na nějakou chladící kapalinu . Alespoň tak jsme to společně detekovali . Ale možná se mýlíme .
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Kluci, mockrát díky všem za vaše ohlasy, musím říct, že mě překvapily a zaskočily zároveň. Samozřejmě příjemně a fakt si toho vážím :)

haageeman: Chlape, však to není žádná soutěž, navíc pro zbytečné nářky není čas a ani to správné místo ;) Scuda máš naprosto parádního a furt nakukuji do tvého vlákna a doufám, že zase něco přibude... Tož teda doufám, že se ta zelená chuť dostaví co nejdřív :D

kaktusak: Co se týče nádrží, tak s těmi se to má asi tak... abychom tuto záhadu společnými silami rozluštili, zasedla celá skupinka těch nejvyhlášenějších znalců v oboru, v čele se strejdou gůůglem a dobrali jsme se k názoru, že nádrže s největší pravděpodobností budou za kabinou, kde jsou i nalévací hrdla. Už je to tak dlouho, co jsem je lepil, že jsem úplně zapomněl, že tam jsou :). Takže nádrže snad byly úspěšně nalezeny, alespoň do doby, než se najde někdo zasvěcenější, kdo by nás všechny přesvědčil o opaku. Díky ještě jednou všem zúčastněným, kteří se na této plodné debatě podíleli. :)

Obrázek
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Čau všem,
v poslední době se mi podařilo vyšetřit více času na lepení a hned se to projevilo na postupu. Sice malý krok pro lepiče, zato velký skok pro Zkootera...nebo jako to bylo :D Začal jsem práce na jeřábu, kde jsem se nejdříve vrhl na jeho držák...

:arrow: Držák jeřábu
Držák jeřábu přijde nasunout na podstavec na podvozku. Aby vše sedělo jako má, tak jsem musel lehce seříznout jak drážky v držáku pro nasunutí na podstavec, tak i samotný podstavec. Zatím vše jen zhruba od oka. Možná budu muset i odříznout nějakou tu matičku, ale to doladím až při konečném lepení.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Základna jeřábu
Čtyři rozvodny kabelů jsem měl hotové už z dřívějška. Místa pro přilepení třech z nich pod stříškami na bocích jsou špatně vyznačena. Až se ale přilepí všechny ty kabely, stejně nebude nic vidět, tak to není potřeba nijak řešit.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

:arrow: Hydraulilka
Píst jsem vytvořil z 2mm uhlíkové tyčinky, k základně je připojen zatím jen nasucho.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

:idea: Chyby
* Dva různé díly chybně označeny 570d, jeden z nich je 570b
Obrázek

* Dva různé díly chybně označeny 585b, jeden z nich je 586
* Díl 586b chybně označen jako 586
* Dva různé díly označeny 588b, jeden z nich je 588d
Obrázek

* Díl 588f je v nákresu chybně označen jako 588e
* Díl 590 je v nákresu chybně označen jako 580
Obrázek

Pro dnešek vše, jde se na rameno jeřábu...patlu zdar.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Čau všem v předvánočním čase…
Sice už delší dobu mám něco málo hotovo, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych vše nafotil a zveřejnil…až konečně teď.

:arrow: Rameno jeřábu
Bočnice ramene jeřábu jsem pro vetší pevnost zevnitř podlepil čtvrtkou a na rameno nalepil poklop, různé rozvody a další drobnosti. Na zkoušku jsem rameno zatím jen nasucho připevnil k základně.
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Kladka, hák, rozvodna
Následovala rozwodna kabelowa :D a kladka s hákem. Na výrobu háku jsem si ofocený díl háku nalepil tuším na 1mm karton, vyřízl ho, napustil sekunďákem, přebrousil hrany šmirglem a pak jen přetřel barvičkou. Úplnou náhodou při nákupu vánočních dárku jsem zjistil, že u nás v Dráčiku mají i barvičky, tak jsem zkusmo koupil jakousi akrylovou Revellku „Steel“. Vypadá to daleko lépe a více kovově, než ta matná hnusná šedá, kterou jsem používal doposud. Asi ještě přetřu ostatní „kovové“ díly, které jsem lepil dříve.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Otročina-dráteničina
Následovala opět, moje tak oblíbená, dráteničina. Zatím jsem odrátkoval jen základnu s pístem, další etapa mě čeká, až vše zkompletuji, tedy až po přilepení ramene jeřábu a umístění celku na podvozek. Původně jsem si myslel, že udělám rameno jeřábu sklápěcí, ale vše je tak prošpikované a omotané všemožnými drátky, že jsem nakonec tuto možnost zavrhl. Sice by to asi šlo, pokud bych místo drátků použil něco pružnějšího, třeba kablíky od sluchátek, ale stejně by hrozilo, že se kablíky při napínání buď urvou nebo popraská a oloupe se barva, takže to holt celé bude napevno.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


:idea: Chyby
* V nákresu je díl 605 chybně označen jako 606
Obrázek

To je pro dnešek, pro tento měsíc, ale i pro tento rok zřejmě všechno. Pevně doufám, že společně s Lunou začínáme už poslední rok společného života. ;) Přeji všem do toho nového roku více času na lepení, pevné nervy a ruce, nikdy nevysychající lepidlo, nikdy se netupící skalpel.
Paltu zdar…
vojta78
Příspěvky: 856
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Neustále obdivuji jak stavbu, neskutečný, tak i čistotu lepení. Smekám.
Přeji příjemně strávené Vánoční svátky a vše nej do nového roku 2020.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Vojto: Díky moc, jsem rád, že se líbí... ;)

No a protože se Brno neúprosně blíží, tak se musím přestat flákat a konečně začít něco dělat. Rád bych po dlouhé době na výstavu přijel jinak než jen na čumendu :D

Další prací bylo zkompletování základny jeřábu s ramenem a přilepení drátků a kablíků. Kromě toho, že se mi do toho klasicky vůbec nechtělo, tak to byl neskutečný porod. Místo pro manipulaci téměř žádné, každou chvíli se mi podařilo něco přilepeného urvat, byl to teda boj, ale naštěstí se šťastným koncem. Asi by pomohlo, kdybych na základnu jeřábu nelepil boční kryty od kabelových rozvodů a lepil je až nakonec po přilepení drátků, ale takto už jsem s tím nemohl dělat nic jiného, než se tím postupně prokousat.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec jsem na podvozek přilepil držák základny jeřábu a pak jen nasunul samotný jeřáb. Sice se rameno jeřábu kvůli drátkům nemůže zvedat, ale aspoň se jeřáb točí kolem osy.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už zbývá slepit jen pochozí rošt s kanystry za jeřábem, dokončit dveře na kabině a nějaké drobnosti a budu se moct vrhnout na raketu. Fakt to vypadá, že bych Brno mohl stihnout, i když to asi bude u chlup havajského domovníka… :)

Pokračování co nevidět...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Jirko prosím tě kde to parkuješ? Občas jedu okolo a nikdy sem to před barákem neviděl ;) Dávat nám sem fotky skutečného vozidla je sice pěkné, ale my by jsme chtěli vidět jak lepíš :lol:
Neskutečné!!! :o :o
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“