9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Pokaždé, když vidím, že se ti ve vlákně něco pohnulo, tak vím, že se propadnu do hluboké deprese. Jsem rád, že má deprese je zase o něco hlubší :lol:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tohle je fakt supr školení. :shock:
Už od samého začátku si říkám, že na to, jaký je to auto velký a složitý monstrum, mi ta rachejtle, co tam teprve bude, přijde docela malá. :D
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Skvělé!!! Už se těším do Lužánek, jak popasu oči :!: Před Vánocemi jsem ještě doufal, že bych tam Scuda taky vyvezl, ale je toho ještě tolik, že to nedám :roll: .
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Markulin: Marku, za barákem máme velkou zahradu a schovávám to pod plachtou, aby se mi na to neprášilo ;)
old_Mr_Grim: Mrzí mě tvoje depresivní stavy, ale neboj, dlouho už to trápení trvat nebude :D
VašekS: No, pomalu se na raketě začíná pracovat a musím říct, že to je pořádná okurka salátovka
haageeman: To já jsem naopak v dokončení nedoufal, ale alespoň to má nějakou výhodu být doma s malým marodem. Stihnu i něco polepit

Každopádně mockrát díky všem za podporu, je to pro mě vzpruha před cílovou rovinkou ;)

A abych jen nekafral, tak přináším další malý postup...
Slepil jsem konstrukci za jeřábem s pochozím roštem, kanystry a rozvodovou skříní. Tu jsem nalepil na drátěnou konstrukci vytvořenou z 1mm drátků. Klasicky největší pakárna nastala při lepení drátků z rozvodny. S trochou přemlouvání a hrubšího násilí to ale dopadlo a jsem fakt rád, že to mám za sebou. Z nákresů není zřejmé, kam se mají drátky, vedoucí z rozvodny, přilepit. Tak nějak jsem vytušil, že nejspíš povedou někam do kabelového chumlu v podvozku, ale protože tam stejně není nic vidět a místo na přilepení tam taky není, tak jsem je jen prostrčil dírou v bočnici podvozku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


:idea: Chyby:
* Chybí díl 615c
Obrázek

Tímto jsem dokončil práce na zadní části a po dlouhé době se přesunu zase na předek, kde mi zbývá dokončit dveře, balistický štít před kabinu a nějaké drobnosti. Tak zase příště...
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

To je fakt neskutečně krásné :) Doufám že to někde uvidím na živo!
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

TOm.a.s.h.: Díky moc, nakonec to fakt vypadá, že opravdu stihnu příští víkend to Brno, tak tady bude asi nejbližší příležitost, kde wobludu vidět. Jinak dál plánuji Betexa výstavu opět v Brně a snad na podzim Kyjov. Ale ještě není jistý, jestli mi do toho něco nevleze, přeci jen ty víkendy jsou pro mě hlavně přes jaro a léto dost napěchované jinými aktivitami.

:arrow: Dveře
Jinak stíhací jízda dál pokračuje a světlo na konci tunelu se přiblížilo na dosah... Dokončil jsem druhé dveře na kabině, jedny už jsem měl hotové z doby, kdy jsem lepil kabinu a slepil jsem si je, abych věděl, jestli vše sedí jak má. Sice dveře nedoléhají do otvorů v kabině úplně přesně stačilo by je zřejmě občas někde přiříznout a přibrousit, ale stejně plánuji, že je nechám otevřené, tak jsem to dál nijak neřešil. Díl pro vnitřní kliku je ve vystřihovánce jen jednou, tak jsem oba díly nově vytvořil podle skenu z rubového šedého dílu pro hák jeřábu, který jsem nepoužil. Vnější klika ve vystřihovánce pro jistotu chybí úplně, tak jsem ji opět vytvořil "na koleni" z 1mm kartonu, který jsem obrousil, napustil vteřiňákem a přetřel barvou. Dále zcela chybí díly obšívky hrany dveří (díly 616cL a P), je nutné vytvořit z repasu.
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Štít, zpětná zrcátka
U štítu před kabinou chybí díl, který imituje prolis po obvodu štítu. Musel jsem ho vyrobit z barevného odpadu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Lano
Lano jsem vytvořil dle návodu Mistra Markulina z neznámého matroše, který mi on sám dodal. Díky moc Marku ještě jednou 8-) Koncovky lana jsem opět obrousil, napustil vteřiňákem a nabarvil.
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Komplet
Tímto mohu směle prohlásit, že samotný model vozidla je z 99,99% hotov. Chybí jen přilepit držáky rakety a tu celou připevnit na nosič, takže nemožné se pomalu, ale jistě stává skutečností a konec se přiblížil na dosah skalpelu. Příště už opravdu KONEC!! :D Tady pár fotek "skorohotového" modelu...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:idea: Chyby
* Chybí díly 616cL a P, již zmíněno u kabiny. Nutné vytvořit z repasu
* Díl 616g jen 1x, potřeba 2x, vyrobil jsem je znovu z rubového dílu pro hák jeřábu
* Zcela chybí díly pro vnější kliku
Obrázek

* V nákresu chybně označen díl 645c, jedná se o díly 645d
* chybí díl 645f - prolis, nutné vytvořit, 645f je díl pantu, jedná se o zdvojené číslování
Obrázek

* V nákresu je u dílu 322 chybně označen díl háku na lano (LVII), toto číslování je už ve vystřihovánce použito u jiných dílů (lopaty a pila na krytu motoru). Je tedy nutné si ho vytvořit tak nějak od oka
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Je dobře že ta vnější klika ve vystřihovánce chybí , to tvoje samo domo vypadá luxusně . Opravdu jako živá . Parádní stavba .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Já ale nechci, aby toto skončilo. Kam budu chodit slintat... :cry: To lano vypadá opravdu suprově. Na ferdovi jsem ho také dělal dle návodu mistra Markulina, přesto tak realisticky nevypadá. Já použil obyčejný provázek. Co ty si měl za matroš?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Nic moc, máš to moc čistý. :lol:
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Tady není co dodávat... zas jenom ő :o ő :o ő :o ő :o ő ;) ... a trocha té pravé, nefalšované závisti. Už se těším na sobotu!
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Kluci díky moc :D

Shagrath: Pavle, o původu tohoto matroše můžeme jenom spekulovat, ale pravdu zná jen Mistr Markulin, který mi provázek dal ze svých vlastních železných zásob :). Dle jeho rad jsem ho přetřel ředěným Herkulem, namatlal vodovkami (tuším jsem použil černou, hnědou, zelenou, od každé trošku) a po zaschnutí jsem to ještě v prstech ruky ožmoulal nastrouhanou tuhou.
Brzdič: Ondro já vím, ale když já to lépe neumím ;)

Vím, že jsem minule sliboval, že tentokrát už bude konec, on teda konec už opravdu je, mám vše dokončeno a slepeno, ani dílek mi nezbyl, ale chvíli bude trvat, než se dostanu k focení celku, tak sem aspoň nahodím ještě fotky hotové rakety.

:arrow: Raketa:
Na špičku rakety jsem nepoužil originál díl, který je snad na samé hranici slepitelnosti, tak aby výsledek k něčemu vypadal. Vytvořil jsem si tedy náhradu, kdy jsem z 1mm kartonu vysekl kolečko, to obrousil a přetřel Herkulem a zaretušoval. Otvory v trupu rakety pro pomocné trysky se mi zdály trošku větší než by měly být, proto jsem musel okraje dílů, které se dovnitř lepily, krapet navlhčit a natáhnout, aby vše jakž takž sedlo. Není to úplná hitparáda, ale lépe mi to nešlo. A jak se říká, to nejlepší nakonec, tak si tvůrci nechali to nejlepší nakonec i v chybách, kterých je na raketě jako much. Jako by jim ke konci stavby došel dech. Především stejné číslování, jako u dílů rakety se objevuje i u dílů, které patří pro kola. Pak se samozřejmě klasicky objevuje lehký nepořádek a zmatek v číslování, ale naštěstí to jsou vše jen prkotiny, které jsou naprosto zřejmé z nákresů a určitě to nikoho, kdo došel až do této fáze, nepřekvapí a jen nad tím mávne rukou.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

:arrow: Restíky:
V krabičce mi ještě zbylo pár dílků, se kterými jsem si nejdřív nevěděl rady, kam s nimi. Zevrubným průzkumem nákresů jsem záhadu vyřešil a na model přilepil opravdu, ale OPRAVDU už poslední díly.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

:idea: Chyby:
* Díly 62* shodně pro raketu i kola, zdvojené číslování

* Díl 621 není označen
* Díl 627a chybně označen jako 627
Obrázek

* Díl 629 chybně označen jako 627
Obrázek

* V nákresu je díl 621e chybně označen jako 620e
* V nákresu je díl 626 chybně označen jako 628, díl 628 chybí, vynechané číslování
* V nákresu je díl 626a chybně označen jako 626
Obrázek

* V nákresu jsou díly 646b a 646c chybně označeny jako 464b, c
Obrázek

V současné chvíli je model už celý hotový, včetně připevněné rakety, jen se musím dokopat k přípravě fotícího koutku a nafocení finálních fotek. Snad se k tomu dostanu co nejdříve. Ještě jednou a naposledy se tedy loučím a...

... I'll be back.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pravda o provázku je krutá. Kdysi dávno to byl velice úspěšný provázek. Někdo s ním chytal rovinu a od té doby ho nikdo nepotřeboval a pověsil ho na hřebíček. No a v tom přicházím na scénu já.... :lol:
Je to prostě nějaká šňůrka odpovídajícího průměru. Která byla zrovna po ruce když jsem hledal něco na ocelové lano.
Jirka zrovna nějaké sháněl. Jeden říjnový pátek nebo sobotu jsme podebatili a v neděli už byl hrdým majitelem onoho provázku. Skoro jsem se styděl když jsem mu ho dával ve stavu špinavém, zaprášeném a sem tam i od vazelíny nebo nějakého šmíru........takže Jirko není zač ;)
Jo pánové a Mistr byl YODA..... já nééééé :)

Jirko možná se budu už po několikáté opakovat, ale je to prostě neskutečně skutečné.
Už teď začínám přemýšlet co za monstrum na nás vybalíš příště ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Celou tu dobu, co sleduji tohle vlákno, obdivuji Tvou precizní práci, čistotu a bezvadnou retuš.
Tenhle model bude jednou z hvězd soutěží a výstav.
Gratuluji k dokončení. ;)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Tomuhle říkám mistrovská práce. Od prvního reportu do posledního, sleduju od začátku a nestačím se divit.
Připojuji se ke gratulantům k dokončení modelu.
Naposledy upravil(a) vojta78 dne čtv 6.2.2020 18:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od rybak »

Tohle je opravdu nádherná práce. Obdivuji volbu modelu, tu výdrž, čistotu lepení a nádherný report ze stavby.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“