9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

VUÁÁÁV :o :shock: ...asi jsem si cvrknul...
Nargo.
Příspěvky: 17
Registrován: ned 15.7.2012 20:05
Bydliště: Vysočina

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Nargo. »

Naprostá fantazie!! Za mě zatím nejlépe slepená čistostavba na tomto fóru! Fakt pecka!
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Orgie pokračují :-)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Markulin »

A jéje....Další pacient :lol:
Jirko je to fakt velká paráda co tady předvádíš. To je radost se na to dívat ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Čau všichni,
tak nevím jestli mám vůbec pokračovat ve stavbě....nejdřív Markovy vykloubené panty, teď Haegeemanovy čisté spodky...nerad bych Vás měl na svědomí :D. Každopádně moc díky, Váš zájem mě těší a jsem rád, že se líbí, jen si pánové nejsem jistý, jestli vy mě tak trošku nepřeceňujete ;) Ale teď už ke stavbě...

Pomalu ale jistě začínám zaplňovat podvozek různými drobnostmi. Jako další na řadu tedy přišly pochozí mříže, u kterých jsem si myslel, že všechnu hnusnou práci za mě v podstatě udělají lasery a já je pak "jen" zaretušuji. Byla to tak nezáživná a zdlouhavá práce, že jsem si ji musel rozdělit na několik večerů. Měl jsem docela strach, jak to bude vypadat, nakonec to ale není tak špatný a výsledek předčil moje očekávání.
Obrázek Obrázek Obrázek

Následovaly dvě bedýnky a naviják na kabel. Mřížka na vršku první bedny je opět laser, nohy potom měděný drát 2 mm a madla na bednách jsou z drátů 1,3 a 1,4 mm. Naviják kabelu je na držáku zatím jen položený na sucho. Lepit se bude, až seženu a namotám příhodnou kabeláž. A tím se dostávám k otázce... :?: Nevíte někdo, jestli má být na navijáku namotaný černý kabel nebo klasické vícežilové lano a dále, čím by měl být kabel případně lano zakončen? Napadá mě např. zásuvka na kabelu, případně hák na laně. Na fotkách předlohy jsem to nikde nenašel a na modelech jiných lepičů to má každý jinak. Tož nevím a budu vděčný za rady, díky. Dále u navijáku kabelu jsem ve vystřihovánce nikde nenašel díl brzdy bubnu navijáku (díl 338). Jako jediný podobný by mohl odpovídat díl označený jako 349, který je ve vystřihovánce 2x, ale zdálo se mi, že by měl být tlustší, než jak je uvedeno ve vystřihovánce a kdybych ho podlepil, tak bych asi jen těžko do něho dělal naznačené otvory, tak jsem si ho od oka udělal nový.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Komplet:
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


:idea: Chyby:
* Ve vystřihovánce zcela chybí díl 334, zřejmě vynechané číslování
* Díly 335c jsou ve vystřihovánce 2x
Obrázek

* Ve vystřihovánce chybí díl 338, zřejmě chybně označen jako díl 349
* V nákresu chybí označení dílu 340a
Obrázek Obrázek

* Na dílech 341a a 341c chybí označení pro vyříznutí středu
Obrázek

* Větší počet dílů 344a, b, c
Obrázek

Pro dnešek všechno, tak zase někdy příště čau...
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Daniel »

Parádní práce - je to radost sledovat jak model krásně šperkuješ ! Ty lasery jsou sériová nebo zakázková výroba?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Jen takto pokračuj a pračka se u nás nezastaví :lol: :lol: :lol: ... Při pohledu na tu mříž jsem úplně cítil, jak by se mi do toho nechtělo, ale výsledek je supr :!:
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Chlapi díky ;)

Daniel: lasery jsou originál Model-Kom zakoupené společně s modelem. Sedí perfektně a navíc se neloupou ani nerozvrstvují, takže spokojenost

:?: Fakt nikdo nevíte, co namotat na buben navijáku (lano x kabel) a čím to zakončit (zásuvka x hák x něco jiného)? Díky ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj, dle druhého obrázku na tomto webuhttp://www.avtoexport.cz/9k52.html to vypadá na kabel pro odpalování??

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Je to nádherná práce. ;)

O ruských mašinách nevím vůbec nic, takže co má být na tom bubnu, Ti s jistotou neporadím.
Jelikož je to ruční naviják, přiklonil bych se ke kabelu sloužícímu k připojení na externí zdroj při delším stání soupravy, aby nemusel běžet motor (motory) :?: .

..anebo tak. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Jirko z těch fotek co tam upnul Jakub , je skoro jasné že to má být kabel . Na spodní fotce je vidět že to vede do té zásuvky vpravo dole na kabině . Ale jestli to má být jako odpalování a nebo připojení externího zdroje nevím . Možná to bylo obojí . Na modelu máš ty zásuvky dvě tak to možná plnilo oba účely .
Eggy
Příspěvky: 108
Registrován: pát 21.9.2012 20:28

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Eggy »

Ahoj, vojenský technice vůbec nerozumím, ale podle tady těch obrázků http://karopka.ru/community/user/12943/?MODEL=507992 to vypadá na nějakej kábl s koncovkama ;) .
Ať se ti daří.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Kluci díky moc, přesně tohle jsem hledal a potřeboval. Tedy rozhodnuto...bude kabel, a to jsem ani nemusel využít jinou nápovědu než diváky z publika. Další dvě nápovědy si schovám na jindy, třeba se ještě budou hodit :lol:. Teď jen musím vymyslet nějakou koncovku jako zástrčku, ale to už nějak spatlám dohromady. Ještě jednou velké díky všem...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Čau všichni lepiči a lepičky, v první řadě dodatečně vše nej do nového roku, ať Vám to stále lepí, lepidlo nikdy nevyschne a skalpel se nikdy neztupí... ;)

V době mezi svátky nějak nebylo moc času ani chuti na lepení, vše se naštěstí změnilo s příchodem nového roku, tak to tak snad i zůstane. Podařilo se mi aspoň dokončit pár drobností, jako je sedačka operátora a pár bedýnek. Vím, není to moc, ale snad se blýská na lepší časy.

:arrow: Sedačka operátora:
Konstrukce sedačky je z měděného drátu...
Obrázek Obrázek Obrázek

... dovnitř papírových vzpěr jsem vlepil uhlíkové tyčinky pro větší pevnost.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Bedny:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

:arrow: Komplet:
Bendy jsou na podvozku zatím jen položeny, lepit budu až v další fázi.
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

:idea: Chyby:
* 2 různé díly chybně označeny jako 349, jeden z nich by měl být zřejmě 338
Obrázek

* Chybí díl 349a - vynechané číslování

* 2 různé díly označeny jako 364a, jeden z nich je 364c
Obrázek

* Trojúhelníkové plošky na dílech 366 nejsou z rubu barevné, potřeba polepit z repasu
Obrázek

Prozatím to je všechno, patlu zdar...
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: 9P133 ŁUNA-M / Model-Kom / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Tohle je vážně mazec ...
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“