BTR-80 /Modelik/ 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
MH85
Příspěvky: 13
Registrován: ned 26.8.2012 7:41
Bydliště: Plzeň

BTR-80 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od MH85 »

Zdravím všechny přítomné,

po dlouhé době jsem se rozhodl do něčeho střihnout a také se s Vámi podělit o průběh stavby. Jestli ale bude stavba úspěšná, to ukáže čas :D Každopádně zatím prosím o shovívavost co se fotek týče, ty mi zatím nejdou udělat k mé plné spokojenosti :)

Vybral jsem si model BTR-80 od Modeliku. Tisk je digitální. Originální kamufláž již není brčálově zelená, jak jsem viděl u dřívější verze modelu.
ObrázekObrázek

Model nebude čistostavba, ale rád bych jej dostal přibližně do kabátu UNPROFOR.
Obrázek Obrázek
(foto vlevo: Kaskus Militer), (foto vpravo: Thierry Lachapelle)

Tak tedy začínáme - podlepení a vyřezání dílů kostry...
Obrázek Obrázek

Pokračování příště ;)
MH85
Příspěvky: 13
Registrován: ned 26.8.2012 7:41
Bydliště: Plzeň

Re: BTR-80 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od MH85 »

Samotnou stavbu začínám kostrou modelu. Nejříve spodkem, ale celou dobu jsem zkoušel, jestli na sebe díly pasují a odkud mám vůbec začít :)
Překvapuje mě, že prozatím vše vcelku sedí. Jediná úprava, co byla potřeba, tak bylo zkrácení žebra nad 4.nápravou (viz šipka) tak, aby délka seděla s vrchní částí.

Obrázek Obrázek Obrázek

Dále bylo nutné do spodní části vlepit "domky" pro osy kol...
Obrázek Obrázek Obrázek

...a poté spojit spodní část obšité kostry s horním dílem.
Obrázek Obrázek Obrázek
MH85
Příspěvky: 13
Registrován: ned 26.8.2012 7:41
Bydliště: Plzeň

Re: BTR-80 /Modelik/ 1:25

Příspěvek od MH85 »

Tak jsem během týdne trochu pokročil - uzavřel jsem skelet a dodělal blatníky na levé straně.
Bohužel nějakým tiskařským nedopatřením neobsahuje můj výtisk stránky s návodnými kresbami, takže se mi podařila udělat chyba u výstupku vedle předního okna (na obrázky modelu vzadu na přebalu jsem se podíval pozdě). Zatím nevím, jestli to budu nějak dál řešit nebo to nechám, jak to mám...

ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“