Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Tak to je pecka pane kolego :shock: A super nápad použít karton na zhotovení stupaček, vypadá to dost dobře ;)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Je to paráda.
Tvoje stavba mi bude do budoucna velkou inspirací, až se do modelu jednou (snad) pustim. I když takhle bláznit (myšleno v dobrém ;) ) asi nebudu.
Na ty rozvody máš nějaké schéma, nebo to dáváš podle citu?
Stupačky vypadají hezky, bohužel ale zcela "netatrovácky" :? 8-)
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od freeper »

Ahoj, díky za ohlasy.

Nápad na použití vlnité lepenky na stupačky není z mé hlavy. našel jsem ho před časem někde na internetu (bohužel už si nevzpomínám kde). Vím, že to není příliš měřítkové, ale je to pro mne zatím nejlepší způsob jak imitovat ten tahokov který tam tatrovky mají.

Co se týče rozvodů , využívám při této stavbě hlavně fotografie které nahrál Chimenes zde :
http://www.papirove-modely.cz/galerie/g ... ?show=2089" onclick="window.open(this.href);return false; a pak ještě i schémata z dílenské příručky. V té ale není konkrétně tento podvozek. Vždy začínám tím co znám, nebo vidím z fotek a postupně přecházím do fáze kdy prostě pospojuji to co zbyde. Některé potrubí i končí v místech kam není vidět apd.
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od freeper »

Ještě ke stupačkám :D , Ten tahokov mi ležel v hlavě, nedalo mi to a prohledal jsem krabice s harampádím na modely a narazil na drátěnou mřížku určenou k rozptýlení plamene na sporáku. Myslím, že tato varianta je o hodně lepší.

Obrázek Obrázek

Vašku, díky za nakopnutí správným směrem!
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. Teď je to nesrovnatelně lepší. ;)

Ta předchozí byla vhodná spíš na Zetor.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Ještě se nesešel měsíc s měsícem a musím opravit předchozí příspěvek, tady nebudu "opisovat", tady se budu učit !!! Supr práce !!! Blbý dotaz, kde smrtelník nalezne takovou mřížku, když nemá Tvé krabice ? (Mám elektrický sporák :cry:)
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od freeper »

Ahoj,
ode mne se radši moc neuč. Sám to umíš dost dobře a chytil by jsi blbé návyky. :lol:

Tu mřížku mám doma už roky, nepamatuji se kde jsem ji koupil. Předpokládám, že by se měla dát koupit v domácích potřebách v supermarketu. Je to mřížka na rozptýlení plamene na sporák. Jednotlivé drátky jsou dost tvrdé, jde asi o ocel, a nejsou nijak spojené pouze propletené. Má to tu výhodu, že čtvercová mřížka jde po vystřihnutí z rámu zdeformovat do kosočtverce.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od Kamil »

@haageeman: improvizuj http://sita.heureka.cz/f:p:-200/" onclick="window.open(this.href);return false; :-)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od rybak »

Další možnost je tu http://www.eduard.com/store/index.php?s ... am=pletivo" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Pánové děkuji za inspirativní odkazy, mezitím jsem si uvědomil, že jsem sám něco podobného viděl v jednom obchodním řetězci s nábytkem a domáckama.
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od freeper »

Ahoj všem.
Omlouvám se za dlouhou nečinnost. Posledních 6 měsíců jsem měl hodně hektických, takže na lepení nebyl čas ani chuť. Před týdnem jsem se k modelu vrátil a doufám, že ho už dokončím bez větších přestávek.

Kabinu jsem začal stavět už před půl rokem. Vnější plášť kabiny jsem rozřezal na jednotlivé plechy a znova sestavil tak, aby vznikly prohlubně mezi jednotlivými panely. Prolisy jsem udělal plastické a doplnil i okapničky.
Obrázek ObrázekObrázek

Další přišel na řadu motor. Ten jsem hned i nabarvil.
Obrázek Obrázek

A v mezičase šly první díly do základu.
Obrázek

Tady jsem stavbu před 6 měsíci přerušil.
.
.
Dva týdny zpět, jsem se k modelu vrátil a začal pracovat na radlici a jeřábu, což jsou poslední dva velké celky, které mi chyběly.

Základ radlice. Horní rameno radlice, které ji naklápí zkompletuju až po spojení s rámem tatry. Doufám že se mi povede zachovat pohyblivost.
Obrázek Obrázek


Kabina jeřábníka. Interiér kabiny je již v barvě. Dveře nechám pravděpodobně zafixované v otevřené podobě.
Obrázek Obrázek

A nakonec výložník jeřábu.
Obrázek Obrázek

Aktuálně pracuji na základně jeřábu, kterou ukážu příště.
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od freeper »

Ahoj,
takže stavba pokračuje. Sestavil jsem základnu otoče a doplnil hydrauliku jeřábu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na závěr nasucho seskládaný model, už se to rýsuje :-)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Dobrý. :)
Uživatelský avatar
freeper
Příspěvky: 138
Registrován: úte 3.1.2012 20:10
Bydliště: skoro Ostrava

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od freeper »

Brzdo, díky.

Pomalu pokračuju v kompletaci modelu. Začínám barvit a spojovat jednotlivé celky. Jako první jsem vlepil do rámu motor a osadil rampu s příslušenstvím za kabinou. Další krok bude připojení radlice.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas23
Příspěvky: 23
Registrován: úte 2.2.2016 20:34
Bydliště: Dolní Třebonín

Re: Tatra 815 AV-15 / RW / 1:32

Příspěvek od Tomas23 »

Pěkná práce. Když to tak sleduji, tak u příštího modelu budu muset také vyzkoušet vlastní barvení modelu, protože výsledek je úplně někde jinde.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“