M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

no way
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.1.2016 10:20
Bydliště: Třemošná u Plzně

M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od no way »

Zravím přítomné modeláře,
přez vánoce jsem si pořídil tento model od GPM po několika leté pauze od veškerého modelaření.

Obrázek

Jedná se o sestavu:
6x6 M26 obrněný těžký tank transporter/tank recovery tractor (nevim jak to přeložit aby to v češtině dávalo smysl)
40ti tunový M15 přívěs který sloužil Americké armádě v Evropě v letech 1944-45.
tento celek váží na prázdno 38,2 tun s plnou náloží pak 74,5 tun

více informací se dá najít na anglické wiki

Předem musim upozornit, že celkem bojuju s retuší, hlavně rám sem celkem zapatlal, naštěstí z něj moc vidět nebude.
no way
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.1.2016 10:20
Bydliště: Třemošná u Plzně

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od no way »

Tak a stavba, fotim mobilem, ale fotky celkem ujdou, čekal sem horší. Co se stavby týče, sem tam sem udělal nějakou chybu, ne vždy se to dalo opravit.

Rám + nápravy:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Interiér:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kabina:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jak sem psal v prvním příspěvku tak retuš není ideální a u kabiny jsem měl docela strach jak to vyjde.
Naposledy upravil(a) Zdeněk-TEO dne stř 20.1.2016 11:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Mezery mezi odkazy na fotky
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tak tedy vítej. Vybral sis pořádný kus železa, tak jsem zvědavý na obrázky ze stavby.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Posadím se do první řady a budu sledovat stavbu tohoto pěknýho modelu. Mám model dokonce 2x v archivu.
no way
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.1.2016 10:20
Bydliště: Třemošná u Plzně

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od no way »

Výsledek včerejších 4,5 hodin, kulomet je otočnej kolem svislé osy + nahoru a dolů.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Zatím moc dobrá práce.
Jen tak dál ;) .
no way
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.1.2016 10:20
Bydliště: Třemošná u Plzně

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od no way »

Tak mam pár dalších drobností...
Zadní reflektory (nemam rád tyhlety baňky ikdyž tuty se celkem povedly a i docela seděly) + 2 boxy
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Musim říct, že občas vykoumat jak co poskládat dohromady není vůbec jednoduchý, po dobrej čtvrthodině se mi podařilo rozlousknout tento závěsný aparatus. Akorát ty háky na který to má přijít zavěsit jsou jaksi asi tak 4x větší než se vejdou :!: takže z háků moc nezbylo, naštěstí nejsou skoro vidět.
Obrázek Obrázek
Další "zábavná" část je nářadí, zatim se mi nepodařilo zjistit co s tim mam dělat, některé díly vubec netušim k čemu jsou (200a, 199 (pravděpodobně násada ke krumpáči 198 který neni poznat kam patří), 201b chybí, muj tip je chyba tisku 142b který jsem nepoužil mělo být označeno jako 201b), vzhledem k tomu, že jsem nenašel žádný foto, kde by bylo vydět jak je to finálně uspořádané tak to nějak spatlam jak se mi to podaří. :D
Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Práce ti jde pěkně od ruky. Jen tak dál.
no way
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.1.2016 10:20
Bydliště: Třemošná u Plzně

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od no way »

Tak po výkendu jsem zpět s fotkama.

Nářadí sem nakonec nějak poskládal k sobě, ne jak to mělo být původně ale což.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Blinkry + spětná zrcátka šly celkem bezproblému.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tuto část sem poznal o co jde až když jsme to držel v ruce poskládaný dohromady :D, že tam budou mít svěrák mě fakt nenapadlo. A timto je kabina komplet vyjma zábradlí vedle dveří, který dodělam až bude model hotov.
Obrázek Obrázek Obrázek

Rám na zadní navíjáky + prvních pár celků. stavba tohohle bude vcelku zajímavá, alespoň ktomu jsou nějaké návodové kresby ale i tak budu muset hodně luštit a zkoušet než použiji lepidlo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Že ty retušuješ ještě před slepením ? Slepený je to pěkně , chce to jen poladit tu retuš .
no way
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.1.2016 10:20
Bydliště: Třemošná u Plzně

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od no way »

Dobré ráno :)

Doobjednával sem si lasery k tomuhle modelu (hlavně kvůli kolům :D) a mam teď menší dilema jestli se pokusit použít bočnice na řetězový rozvod u zadních náprav nebo to nechat bejt.
Obrázek
Jinak jsem pokračoval sem prací na navijácích
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kaktusak píše:Že ty retušuješ ještě před slepením ? Slepený je to pěkně , chce to jen poladit tu retuš .
Někdy ano, ne vžy ale. a ano s tou retuší vim, že sem patlal, byť se snažim stejně to jde příliž snadno přetáhnout.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

no way píše: že sem patlal
To jsme tady všichni :) . Nevzdávej to chce to jen tréning nic víc a ono to půjde .

Rozhodně bych použil laser řetěz .
no way
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.1.2016 10:20
Bydliště: Třemošná u Plzně

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od no way »

kaktusak píše: Rozhodně bych použil laser řetěz .
Jo to bych taky rád použil, potíž je, že to budu muset nějak ořezávat jelikož už to mam slepený a chycený na podvozek, což muže být docela problem napadlo mě to nalepit jako vrstvu navíc přez původní bok ale nvm jak by se to tvářilo s tloušťkou.
no way
Příspěvky: 21
Registrován: úte 19.1.2016 10:20
Bydliště: Třemošná u Plzně

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od no way »

Zdravím, po výkendu se hlásim s dalšíma fotkama.
Zadní navijáky jsem konečně dokončil, byl to chvilkama boj.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jako další část jsem se rozhodl konečně dát dohromady kola, vzhledem k tomu že jsou z větší části lasery tak je budu muset kompletně nabarvit, plus jsem zjistil, že matičky "ivantovky" budu muset nějak ošetřit před nebo po nalepení jelikož ty malé 1,2mm se mi některé rozdělily nejspíše vinou nabarvení (vlchkost). Zkusim naředit herkules a uvidim, to by mělo pomoct z toho co sem se dočet zde.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: M25 Dragon Wagon / GPM / 1:25

Příspěvek od vojta78 »

Jedeš celkem slušně. Zajímalo by mě, z čeho je to "ocelové lano" na navijáku. Vypadá dost realisticky, podle mého.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“