9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25 !!! DOKONČENO !!!

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od kaktusak »

No a nemělo by všech šest dosedat stejně ?
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od haageeman »

tyto fotky snad napoví víc, proč střední náboj levituje ... zadní Obrázek střední Obrázek a přední Obrázek takže náboje bez kol stojí vepředu a vzadu na těch výstupkách, které uprostřed nejsou! Proto budu muset lepit přední a zadní kola, aby OSA stála na nich a střední dolepit tak, aby "nelítali" :geek: :!: Teď jdu vymýšlet šablonu na přilepení těch předních a zadních kol.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od kaktusak »

Jo takhle je to . Už to chápu .

No každopádně tuhle stavbu nespustím z očí .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Tak OSA stojí konečně na svejch Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek a zde je vidět, že i na všech šesti najednou Obrázek Obrázek ;) :!:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od VašekS »

Nádherná práce. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

:arrow: VašekS - moc dík!

Tak jsem se pustil do prolisů na bocích podvozku. Trochu jsem měl vítr z jejich délky a tvaru, ale docela to šlo...nejdřív upozornění na nepřesnosti, díl 154 je trochu delší, cca o 3,7 cm Obrázek, díl 157 chybí, ale našel se na opravném setu na stránkách Model-Komu. Tady ještě díl 331 Obrázek, taky má něco navíc (pořád lepší, než kdyby chybělo) :). A takto to vypadá nalepené Obrázek Obrázek. Poté jsem se pověnoval detailům, jako přední světla (boční směrovky jsem doplnil), zatím bez drátování Obrázek Obrázek . Pak něco málo na přední kapotě Obrázek a zadní čelo Obrázek. Zde jsou doplněny oproti šmikajdě prolisy pod výfukem, držák na lopatu (později bude i lopata) a hlavně světla. Ve šmikajdě nejsou, ale české mašiny je měli! A dle mého se tam hodí ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Až na pár drátků a nářadí mám hotový podvozek... Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek + pár dalších fotek...
Možná se mi to jenom zdá, ale mám dojem, že se začali množit chybky, ale v této fázi modelu už to člověk ani nevnímá. Když hledám nějaký díl, tak spíš podle tvaru, na číslování už nespoléhám :roll: :!: A z jiného soudku, toto má být třeba levý a pravý díl Obrázek nepřipadají Vám stejné (měli by být zrcadlově) :?: A takto pomalu vzniká věž s anténama a odpalovákama Obrázek Obrázek.

Když si neumím poradit s návodovkama, hledám inspiraci tady.

Tak zatím
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Malý progres, ale nejdřív jak to teď často vypadá Obrázek Obrázek a taky jsem nenašel díly 363, 375 a 377 :roll: , naštěstí jsou to jenom kolečka, nic složitého. Všechny jsem podlepil kartonem 0,5 mm a sedí to.
Takto pokračuje stavba Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek. Bavil jsem se nářadím Obrázek ještě chybí pajsr, ale neměl jsem poruce odpovídající drát, tak příště ;).
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tohle bych někdy chtěl vidět naživo . Vypadá to luxusně.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

:arrow: kaktusak - Dík! Nechci nic slibovat, ale když se zadaří ji dokončit (zelená už se opět trošku zajídá) a naznám, že je koukatelná, možná bych ji dovezl do Kyjova. Uvidíme... ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od kaktusak »

V tom případě budu doufat , že to stihneš . Je to parádní model .
vašekh
Příspěvky: 754
Registrován: sob 29.9.2012 15:42
Bydliště: Nová Paka

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od vašekh »

Sleduji a vyvíjí se z toho pěkný model. Jen tak dále. Paráda. Ještě si pamatuji, když jsem s tím jezdil. Děs a hrůza. Prostě pro mě taková nostalgie. Škoda, že co je v dnešní době ruské je špatné. Sice to byla samá elektronka, ale za to to bylo nezničitelné. To co to pod rukama vydrželo bylo nevídané.
Takže dokončit, dokončit a dokončit.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Dovolím si dnes začít jednou parafrází: ,,Asi to není žádný skok pro lidstvo, ale pro mě je to velký krok :!: " Dokončil jsem právě odpalovací zařízení Obrázek Obrázek :!: 1470 ,, prolisů" bylo vyřezáno, nabarveno a následně nalepeno :!: Tím byla dokončena další ,,psychoetapa" této stavby 8-) .
Teď se jdu odměnit do místní vinotéky a vyberu si něco moc dobrého...

PS. ,,Dnes už mě nečekejte" :lol: :!:
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od VašekS »

No, tohle je opravdu dobrý psycho, ale zvládnul jsi to parádně. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 9K 33 OSA / MODEL-KOM /1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Rád bych Vám sem přidal nějaký obrázek, jak jsem pokročil, ale mám už druhý týden problém se servrem papirove-modely.cz. Někdy se nemůžu ani přihlásit a když se mi to povede, tak nevložím fotku. A tady na fóru se mi taky nezobrazují fotky, jen aktivní slovo "obrázek". Když na to kliknu, pokouší se načíst stránku, ale skončí hláškou, že se to bohužel nepovedlo.
Máte někdo ty samé problémy, je to chybou servru, nebo jsem chytnul něco já :?:
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“