152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
po naprosté frustraci modelem 9P113 od Model-Kom (momentálně je v krabici s nálepkou "jednou..." ), jsem se rozhodl říznout do téhle modeláři opomíjené krásky - sovětská 152 mm kanónová houfnice vz. 1937.
Model jsem zakoupil v provedení s pneumatikami - kola jsou stejná, se kterými se lze setkat při stavbě modelu KRaZ 255B od fi. Renova Model, takže provedení bude po modernizaci polskou armádou z let 1980-1985.
Stavbu jsem začal, dle mého, nejtěžší částí - samotným kanónem. Volil jsem tak záměrně, tato část modelu totiž není tak rozsáhlá, o to více však náročnější na udržení geometrie, navíc je třeba si uvědomit, že každá chyba se na modelu ihned projeví a nelze ji nijak skrýt.
Jak se mi to povedlo, nechám na vašem posouzení, já sám jsem spokojen ikdyž chyby tam jsou...Stavba bude v nejbližších dnech pokračovat zákluzem a systémem řízení palby...
Teď už ale k samotným fotkám :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od zkooter »

Nooo nepotěšil jste mě.....kruci já se těšil na Lunu, furt kolem ni chodím a pokukuju po ni a ty nahodíš stop stav :) Rád se ale kouknu i na toto tvoje dílo a držím palce. Budu sledovat a těším se... ;)
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od Raven »

LUNA...momentálně odpočívá ve vitríně...na přes rok ji nejspíše dokončím, chci a mám zájem, nicméně momentálně mě jen pohled na ni dovádí k šílenství a její stavba by byla mrhání úsilím...

Toto jde parádně, taková oddychovka, ze které bude parádní model...mají to neuvěřitelně přesně nakreslené a pokud je něco špatně, tak pouze díky mé vlastní neschopnosti...
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od Raven »

...a jedeme dál, hotová hlaveň, onýtováno (pro zjemnění a zpřesnění pohybů jsem použil nebo spíše požil tři sklenky Tullamorky... :-D.) , osazeny Ivantovky (mimochodem práce s nimi je parádní, jsem nad míru spokojený...). Potěšilo mě že vše perfektně sedlo. Jediné co, tak v přední části zákluzu jsem musel asi o půl milimetru zkracovat kolejnice zákluzu, posléze hlaveň bez problémů dosedla na pozici a bylo hotovo...
Usoudil jsem, že vnitřní část zákluzu a spodní část hlavně už v této fázi nabarvim - pak se tam už totiž nedostanu, tak proto ty "vlnky" barvy... ;-)
A teď do mě, tady jsou fotky :

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
po víkendu hlásím menší postup: hotová horní část lafetace a současně jedna s částí systému řízení palby...doplněny nějaké Ivantovky, pár nýtů z kornováků a...no mrkejte na fotky... :

Obrázek
Obrázek
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od chuan »

no máš to ale pořádnou rouru od kamen Honzo :twisted:
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
hodně vody uplynulo od posledního reportu, a dokonce i od mojí poslední návštěvy zde na fóru...no přiznám se, jsem poslední dobou trochu línej fotit, a radši stavím...ale jelikož jsem už hodně za polovinou modelu a myslím že konečně je co ukázat, rozhodl jsem se zase jednou jít s kůží na trh...
Model zatím jde parádně, nechyběl ani jeden díl, kromě jednoho, který ale stejně není podstatný. Je třeba si ale dávat pozor (a hlavně pak u archů s laserama), které díly jsou pro kanón a které pro podvozek, bohužel tuto část autor nedomyslel a není to nijak rozlišeno.
Takže co mám hotovo : komplet hlaveň + lafetu + nýty, systém řízení palby, podvozek, a základ "ramen" kanónu, které budu počínaje zítřkem nýtovat.
Modelu hodně přidávají matky ivantovky, které jsou opravdu skvělé. Nijak je neupravuji, žádné napouštění sekunďákem apod...za celou dobu se mi roztřepily zatím dvě - 1mm.
Ale dost už bylo keců, dole jsou fotky, takže do mě...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od VašekS »

Super práce.
A že jí na tom je. :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od JoskaM »

Krásná práce, jen jsem si říkal, zda by nestálo za to, obrousit ty drátky na podkově tak aby to nebyly drátky ale opravdu kus ozubení. Ono to stejně asi nebude vidět, co?
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
vidět budou, ale ne tolik, abych to musel obrušovat... ;) ale máš pravdu že jsem to už jen pro pocit mohl udělat... :roll:
Jinak děkuji, momentálně nýtuju ramena kanónu, tak si to naplno užívám... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“