9P113 ŁUNA-M / MODEL-KOM / 1:25

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 343
Registrován: pát 20.1.2012 23:39
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

9P113 ŁUNA-M / MODEL-KOM / 1:25

Příspěvek od Raven »

Ahoj,
i když toho zatím není moc na koukání, rozhodl jsem se jít s kůží na trh, a představit vám další model do kterého jsem se rozhodl pustit.
Jedná se o taktický raketový komplet sovětské provenience 9P113 ŁUNA-M na podvozku Zil-135. Vozidlo už samo o sobě je poměrně zajímavé, osazeno je dvěma motory, přičemž každý z nich pohání jinou stranu vozidla (levý motor levou, pravý pravou - podobně jako u tanku). Opatřen je čtyřmi nápravami, přičemž první a poslední jsou řiditelné.
Další zajímavostí je, že nosič Zil-135 může nést několik typů hlavic – jadernou, chemickou, tříštivo-trhavou, kazetovou se submunicí nebo s propagandistickými letáky.
Uživateli kompletu byli (a někdy ještě jsou...): Afghánistán, Alžír, Egypt, Jemen, Irák, Jugoslávie, KLDR, Kuba, Sýrie, SSSR, státy Varšavské smlouvy (Bulharsko, Československo, Maďarsko, NDR, Polsko).
Ale teď k modelu...ten je poměrně dobře zpracován, na kvalitním papíře s kvalitním tiskem, bohužel zvolená barva modelu - zelená je příšerná (myslím tím odstín), takže se naprosto nabízí už od začátku zvažovat o přebarvení...Sám ještě nevím jaká bude finální barva modelu, i když jistou myšlenku už mám, rozhodně ale vím, že nebude zelená...zatím nejhorším zjištěním je návod, který je totálně k ničemu, nepřehledný, některé díly nejsou zakreslené, nebo popsané špatnými čísly, se špatným stranovým popisem apod. Mám zatím hotový rám a ložiskové komory druhé a třetí nápravy, ale 75% času jsem strávil nad fotkama a nad googlem...
K modelu jsem si opatřil i sešit s dokumentací a 3D kresbama (s ohledem na úroveň návodu začínám chápat proč tenhle sešit vznikl) a kompletní arch laserů, který ačkoliv je "made in GPM" je neskutečně kvalitní !!! Dalším doplňkem jsou "ivantovky" a nekvalitní matice a šrouby GPM, které jsem se rozhodl osadit pouze na místa, která nebudou vidět buďto vůbec, nebo jen minimálně.
Za sehnání modelu, včetně laserů a sešitu s 3D kresbama děkuji Michalovi Dostálovi a Kartonmodels (http://www.kartonmodels.cz/cs/" onclick="window.open(this.href);return false;)

a teď už fotky toho co mám hotové :
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: 9P113 ŁUNA-M / MODEL-KOM / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Hmmmm, tak to si sedám do první řady a bedlivě budu sledovat 8-) tento respekt vzbuzující kousek si nenechám ujít...

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: 9P113 ŁUNA-M / MODEL-KOM / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Jsem rád, že jsem uhodl, do čeho se chystáš, když jsi psal, že ti roste obludka od Model-komu 8-) :D A jsem rád o to víc, protože stejná obludka mi už odpočívá v šuplíku a snad na ni někdy dojde řada. Jestli k tomu dojde, tak jako čistostavba, bo barvit neumím. Jsem tedy zvědav, jestli je to vůbec možné postavit bez přebarvení, držím všechny palce při stavbě a budu tě bedlivě sledovat ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: 9P113 ŁUNA-M / MODEL-KOM / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tak to je řádný zakousnutí.
Přeju hodně zdaru. :)
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“